Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 59, 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 14.07.2018, 08:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
(...)
Polk Audio znam tylko z opinii - jest OK, ale nie słyszałem. To jest element najbardziej decydujący o brzmieniu, sam wygląd nic Tobie nie powie. Bez odsłuchu nie kupowałbym. Można ewentualnie poczytać opinie w necie - ale to marny substytut odsłuchu.

Koniec, końców Wink wybór padł na rodzimą Wink firmę:
Tannoy Eclipse One

W związku z powyższym: sprzęt został w całości skompletowany - czekamy na dostawę Smile
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 14.07.2018, 09:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Te Tanoye wyglądają mi na następcę moich M1. Ciekawe, jak grają.
Adi niedawno wklejał swoje ładne Monitor Audio, to ja też:
1. głośniki - Tannoy Mercury M1 (wiek: 20 lat);
2. słuchawki - AKG K530LTD też zacny wiek: 10 lat, (Koss Porta Pro w szufladzie - niestety cieniasy przy AKG) - częściej używane niż głośniki;
3. amplituner-CD Marantz M-CR503 (z USB, można podłaczyć pendrive z mp3, wma albo wave) - czyli serce systemu, zakupiony ok. 7 lat temu, do niego są podłączone Tannoye;
4. wzmacniacz Rotel RA-840BX2 - 30 lat, tylko jako słuchawkowy, bo Marantz przez głośniki gra bardzo podobnie, za to Rotel ma przewagę jeśli chodzi o słuchawki;
5. CD Denon DCD-485 - ok. 10 lat, na wylocie, jak ktoś jest zainteresowany to dać znać, jedna uwaga: szuflada szwankuje, tzn. po otwarciu często od razu się zamyka, trzeba uważac przy wkładaniu płyt. Za to same płyty czyta bardzo dobrze, nie zacina się i nie przeskakuje.

Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 14.07.2018, 14:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Adi niedawno wklejał swoje ładne Monitor Audio

Jak będzie dobrze z finansami Wink , to mniej więcej na początku przyszłego roku fronty pójdą na tył, a na przód być może GX300 Monitor Audio, się zobaczy.

"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
View user's profile Send private message
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 16.07.2018, 11:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Technika trafiła pod...strzechy Very Happy Cool
(klik na zdjęcie, by powiększyć)

na kolumny muszę jeszcze poczekać do środy/czwartku.
Bednaar

PostPosted: 16.07.2018, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prezentuje się świetnie, a jak gra na tych słuchawkach?
PS. nie lepiej ustawić wzmacniacz na CD-playerze? Wzmak się grzeje i zdarza się, że może to powodować problemy z mechaniką CD - przeskakiwanie itp.
A tak w ogóle bardzo fajny ten CD - ma też USB i regulowane wyjście słuchawkowe - sprawdzałeś, jak gra? Niewykluczone, że lepiej, niż to ze wzmaka.
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 17.07.2018, 01:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na słuchawkach słychać każdy najdrobniejszy szczegół Smile. Wzmak raczej nie będzie się grzał, bo raz: jest dosyć wysoka szczelina pomiędzy segmentami, dwa: w razie "w" we wzmacniaczu jest wiatrak z tyłu Wink a tak poza tym: w takiej konfiguracji lepiej sie prezentuje Smile
Jeżeli chodzi o różnice między odtwarzaniem bezpośrednio z cd a przez wzmaka: chyba ciut lepiej brzmi prosto z cd (co jest dla mnie dziwne Smile )

P.s. kolumny będą jutro tzn. dzisiaj Wink
Bednaar

PostPosted: 17.07.2018, 13:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

We wzmaku i CD masz (bardzo prawdopodobnie) ten sam wzmacniacz słuchawkowy, jak słuchasz z wyjścia na CD to masz krótszą ścieżkę sygnału (m.in. pomijasz interkonekt - a propos jakim dysponujesz) - zatem nie dziwne, że z CD jest lepiej Smile
Co do ustawienia - jak dla mnie typowo jest - idąc od dołu: CD, tuner, wzmacniacz, takie ustawienie ze wzmakiem na dole i CD na górze jak dla mnie wygląda dziwnie - ale kwestia gustu Cool
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 17.07.2018, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Połączenie na razie jest przez takie przewody:
Tak jak przypuszczałem (odn. różnicy w odsłuchu) że chodzi o przesył danych.

To ustawienie jakie mam, to u mnie niejako...tradycja
kilka lat temu, było podobnie Wink

P.s. Jest komplet Smile docelowo kolumny staną na podstawkach - podobnie jak u Ciebie Bednaar Smile

THRaKeD
pirat mono

PostPosted: 19.07.2018, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cześć,
chcę się podzielić się z Wami swoim szczęściem Very Happy
Udało mi się kupić z drugiej, a raczej co najmniej z trzeciej ręki, zestaw Linna: przedwzmacniacz Pretek, dwie końcówki Powertek i kolumny Keilidh. Zabawki te były produkowane w latach 90.
Taka ciekawostka:
Keilidh i Powerteki są upgradowane do wersji aktywnej. Robi się to w ten sposób, że w kolumnach odpina się zwrotnicę (wg. instrukcji Linna wydrukowanej na zwrotnicach), a do końcówek mocy montuje się karty filtrów pasma.
Po takim zabiegu jedna końcówka mocy ma filtr dolnoprzepustowy i podłącza się ją do par głośników średnio-niskotonowych, a druga ma filtr górnoprzepustowy i podłącza się ją do pary głośników wysokotonowych.
Czyli filtrowanie odbywa się w końcówkach mocy przed wzmocnieniem.
Keilidh to trzydrożne kolumny z dwoma identycznymi średnioniskotonowcami, więc można podpiąć drugą końcówkę z filtrem dolnoprzepustowym i napędzać je w sumie trzema. Podobno też robi to różnicę.
Minusem takiej konfiguracji sprzętowej jest to, że nie podłączę do końcówek "zwykłych" kolumn ze zwrotnicami (bo każda końcówka już podaje odfiltrowane pasmo), ani do kolumn "zwykłego" wzmacniacza (bo kolumny mają odpięte zwrotnice).
Zaznaczę, że traktuję to jako ciekawostkę. Już dawno przestałem kierować się jakimikolwiek recenzjami brzmienia czy danymi technicznymi. Decydujące o zakupie było brzmienie, które pokonało mój poprzedni zestaw.
W efekcie jesteśmy z żoną zalinnowani prawie po całości bo źródło analogowe to gramofon Linn Basik.
Podobno sprzęt Linna skonfigurowany razem tworzy synergię. Podobno Linn bardzo o to dba, a produkując kilka zestawów kolumn i wzmacniaczy oraz jeden gramofon może to zrobić lepiej niż inny producent produkujący 10 wzmacniaczy, które co roku zmienia. Jest to pewne zamknięcie się na danego producenta (choć nie znaczy, że ze sprzętem innych firm tej synergii nie stworzy). Z drugiej strony, poszukiwanie synergii łączy się z mieszaniem komponentami co może drenować kieszeń, a tu synergia jest już "w zestawie", a jeżeli charakter brzmienia nam odpowiada to poszukiwania można uznać za zakończone.
By potwierdzić powyższe moje doświadczenie jest niewystarczające. Porównanie mam tylko z moim starym systemem, który (biorąc pod uwagę ceny sklepowe, a nie ceny sprzętu używanego - bo w efekcie, po sprzedaniu starego wyjdzie, że dopłaciłem "grosze") był jakieś 4x tańszy Very Happy
Teraz cieszę się brzmieniem jak dziecko nową grzechotką i mam wszystkie płyty do ponownego przesłuchania Very Happy
Jak ja to kocham Very Happy
Back to top
szbe
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 13.11.2018, 09:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

W najbliższy weekend w Warszawie http://www.audioshow.pl/
Back to top
K o n i u
szpula

PostPosted: 22.11.2018, 13:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przymierzam się do zakupu odtwarzacza sieciowego, ale też chcę odnowić jeden ze swoich odtwarzaczy cd, mianowicie myślę o zakupie marantza cd6006 w zestawie z na6006 (wzmacniacz mam). Jednak ostatnio pojawił się nd8006 - kombajn: odtwarzacz cd+odtwarzacz sieciowy razem. Czy ktoś z forumowiczów wie coś o tym sprzęcie i mógłby doradzić czy kupować dwa klocki czy ten jeden?
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 22.11.2018, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Urządzenia nie znam, ale... stara góralska zasada: że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, może mieć tu zastosowanie.
Proszę, to rozważyć.
K o n i u
szpula

PostPosted: 23.11.2018, 11:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do niedawna miałem takie samo zdanie. Za "moich czasów" uważano, że lepiej kupić np.: przedwzmacniacz i końcówkę mocy (ewentualnie dwa monobloki) niż wzmacniacz zintegrowany itd. itp. Czyli każdy klocek osobno. Ale jak teraz przyglądam się rynkowi to tendencja się odwraca. Jako przykład można podać Atoll SDA200 czy Micromega M-One 100 . Piękne rzeczy tylko te ceny. Dlatego pozostaję przy sprawdzonym marantz'ie.
Może jednak ktoś coś wie na temat ND 8006, może coś więcej niż artykuły sponsorskie w necie Smile ?
Bednaar

PostPosted: 23.11.2018, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do tej pory miałem takie samo zdanie, jak kolega esforty - ale obecnie jako zadowolony właściciel (7 lat bezawarynej pracy) mini Marantza M-CR503, gdzie w obudowie szerokości 28 cm mam wzmacniacz, odtwarzacz CD, tuner i odtwarzacz plików (tylko port USB - ale zawsze) uważam, że nie należy się bać kombajnów - to są przecież miniaturowe układy scalone, które tylko zapełniają pustą przestrzeń urządzenia. Popatrzcie sobie na rozbierane zdjęcia np. wzmacniaczy - ile tam jest audiofilskiego powietrza. Posiadam też tradycyjny odtwarzacz CD Denon DCD-485 do tzw. dużej wieży (tylko CD, żadnego USB), który w ciągu 10 lat już kilka razy był serwisowany i obecnie dolega mu samozamykająca się tacka na płyty (odtwarza bezproblemowo, ale jest stres przy wkładaniu i wyjmowaniu płyty).
Wiem, że to nie na temat akurat tego odtwarzacza, ale firma ta sama - jestem pod wrażeniem jakości wykonania urządzenia mini firmy Marantz. Mam też miniwieżę Pioneera z podobnej półki cenowej i tutaj już nieco gorsze wykończenie, np. tam, gdzie w Marantzu są aluminiowe elementy obudowy, tam w przypadku Pioneera jest plastik. no i sama tacka na płyty w Marantzu chyba 2 razy grubsza niż w Pioneerze.
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 23.11.2018, 13:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co ja mam odpisać?
Z jednej strony, sam przebyłem drogę odwrotną tzn. ze zestawu: końcówka mocy(lampowa) + przedwzmacniacz(tranzystor) przesiadłem się na integrę, to jednak bardziej z powodów funkcjonalnych (trochę też finansowych) niż sonicznych.
Ale źródło od dekady pozostaje <dzielone> i na dzisiaj uważam, ze w tym obszarze toru to rozwiązanie optymalne. Jeśli natykałem się na dźwięk, który jest lepszy, mowa o odtwarzaczu CD, jednoczącym funkcje napędu i przetwornika, to były to "klocki" spoza finansowego zasięgu.
Tobie, akurat Bednaar@, tłumaczenie do czego jest potrzebne to audiofilskie powietrze jest zbędne, więc niech tak pozostanie.
Żyjemy w wolnym kraju, ciągle jeszcze, więc możemy dokonywać wyboru w oparciu o własne preferencje estetyczne, zasoby finansowe... też, niestety albo stety, w oparciu o zdolność empatii partnerki bo te urządzenia potrafią wyglądać jak... aparatura do bimbru.
Reasumując, jeśli mnie ktoś pyta czy bym kupił taki wielozadaniowy mebel to odpowiedź jest powyżej.
U mnie jeszcze znaczącą rolę odgrywa uwikłanie się w fetyszyzm nieleczony Rolling Eyes
.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 59, 60, 61, 62  Next
Page 60 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum