Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.06.2019, 14:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maćku, niestety nie wiem gdzie nabyć pokrywę do tego gramofonu. Ale wygląda na to, że nie tylko Ty się borykasz z tym problemem. Trudno mi powiedzieć, na ile okaże się to pomocne, ale tutaj: https://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/technics-dustcover-fix.337557/ ktoś opisuje, jak sobie z tym poradził.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 18.06.2019, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

Piszę tutaj, ponieważ nie podoba mi się tamten wątek o niczym (zapewne Welcome To The Pleasure Dome, nagrany przez Frankie Goes To Hollywood, przez niektórych mógłby być uznany, uwaga - za za długi numer...); nie podoba mi się skasowanie rzeczowych postów Maćka, który elokwentnie wyłuszczył wszelkie słabości ranking-pomysłodawców, których absurdalnym hobby jest sport-muzyka; nie podoba mi się usunięcie wpisu crescenta traktującego o albumie Entropi, tylko dlatego, że użył (zasadnie) mocnego słowa; nie podoba mi się osoba gharvelta w roli moderatora (takie cenzorskie działania i brak możliwości swobodnej wypowiedzi, doprowadzą w końcu do rozmontowania forum)...

Jest coś na rzeczy. Pamiętaj tylko, żeśmy tu tylko przechodnie. Nie ma forum idealnego i nie będzie. Ja korzystam z tego co jest, czyli najwięcej z Maćka, esforty. Inni z innych.

Kaputt.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 19.06.2019, 08:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Maćku, niestety nie wiem gdzie nabyć pokrywę do tego gramofonu. Ale wygląda na to, że nie tylko Ty się borykasz z tym problemem. Trudno mi powiedzieć, na ile okaże się to pomocne, ale tutaj: https://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/technics-dustcover-fix.337557/ ktoś opisuje, jak sobie z tym poradził.

Leptir - bardzo dziękuję, wydaje się to być świetnym rozwiązaniem, tylko nie wiem skąd wziąć takie kątowniki o idealnym wymiarze. Ktoś kojarzy czy to jakaś standardowa w warunkach europejskich część? Z wierceniem chyba bym sobie jeszcze jako-tako poradził, choć gwarancji nie ma Wink
Leptir

PostWysłany: 19.06.2019, 09:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maćku, pewnie coś takiego by się znalazło w sklepach w rodzaju Obi czy Castorama. Musisz u siebie dokładnie zmierzyć jakie masz wymiary zawiasu i jakiś kątownik dopasować. Pewnie nie musi to być idealnie ten wymiar, jak z linku, ważne, żeby pasowało. Smile
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 19.06.2019, 09:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

He, he, he - świetny patent, na wskrzeszenie pokrywy do życia znalazł Leptir.
Wystarczy dobrze pogadać ze znajomym ślusarzem lub "panem Zdzichem" i za kilka monet lub butelkę płynu leczniczego, problem rozwiązany.
Takie blaszki zrobi każdy zaprawiony "zręcznościowo" koleżka wyposażony w piłkę, pilnik i imadło (choć znalazłem trudną rzecz w tym fortelu - trza przeliczyć wymiary w calach na jednostki układu SI - he, he).

Leptir, Maciek - ale macie fajowy sprzęt do słuchania muzyki - te gramofony to nie tylko wartość sama w sobie, to wspomnienia i strzępy młodości.

Tej wkładki Philipsa, którą zachwala Maciek nie znam, a co do Audio Technica 95, to szkoda na nią zachodu.
Swego czasu w ofercie Audio Technica można było nabyć za nieduże pieniądze wkładkę AT 440 Mla - niestety, nie jest już produkowana (?), choć widzę, że można ją wciąż kupić, chociażby w Amazonie - tylko ta cena...
...to dobra wkładka, choć musi "wpasować się w system" - sporo osób narzekało na zbytnią zwiewność czterystaczterdziestki, jednak u siebie nigdy tej "przypadłości" nie zaobserwowałem.

Jeśli chodzi o wciąż dostępną, dobrze grającą wkładkę MM, za stosunkowo niewielkie pieniądze (choć niestety jej cena także wzrosła), to polecam Sumiko Pearl - wkładka muzykalna, grająca z klasą, z wypełnieniem (bez "dziur"), piękną barwą, bez nachalności wysokich tonów, z angażującym przekazem.

Leptir, tak się składa, że słuchałem przez moment wzmacniacza Audio Analoge Crescendo i b. pozytywnie odebrałem brzmienie tego urządzenia, ale rozumiem, że Twój Verdi Settanta stoi oczko wyżej...no i ma lampy w przedwzmacniaczu?
Próbowałeś żonglować lampami i modelować (polepszać) jego brzmienie?
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 19.06.2019, 09:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki panowie za lekkie naprowadzenie. Dzięki tropom Leptira trafiłem na kilka podobnych rozwiązań, co zwiększa szanse powodzenia Wink

Bananamoon - ta moja wkładka, to raczej niższa półka, choć na ogół jest chwalona. Nie celuję w droższe rozwiązania, bo wyżej moje ucho już raczej i tak nic nie usłyszy. Nieco więcej o tym gagatku: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=419.0
Wyszło na to, że jednak mam GP 400 nie 401, ale to chyba żadna różnica, bo bebechy w tych wkładkach są chyba takie same i można je podrasować w górę igłą z wyższego modelu.
Leptir

PostWysłany: 19.06.2019, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bananamoon - tak, Verdi Settanta jest z lampowym przedwzmacniaczem. Dzięki tamu gra cieplej, z bardziej wyeksponowaną średnicą niż klasyczne tranzystorowe integry. Jeśli chodzi o żonglowanie tymi świecidełkami - świadomie tego nie robiłem, bo nie czułem takiej potrzeby. Jednak w pewnym momencie zacząłem mieć z nim problem - po włączeniu słychać było tylko ciche buczenie i nic więcej - ponoć cos się stało z którąś z płytek scalonych. W serwisie mi to wymienili i zaproponowali też wymianę standardowych triod 6922 na jakieś inne (nie pamiętam już niestety ich oznaczenia). Zgodziłem się i może faktycznie odrobinę jest lepiej jeśli chodzi o kontrolę basu, ale różnica nie jest zbyt wielka.
Bednaar

PostWysłany: 19.06.2019, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maćku, na forum http://www.audiomaniacy.pl/ gramofony i winyl panują, dlatego chyba tam najprędzej udzielą Tobie odpowiedzi (w sprawie pokrywy). Jeżeli nie chcesz się tam rejestrować, to mogę zapytać w Twoim imieniu Smile

Maciek napisał:
Ortofony brzmiały dla mnie bardzo chirurgicznie.

Czyli kolejna osoba potwierdza moje spostrzezenia o Ortofonach. Jak pisałem, ta chirurgiczność była szczególnie słyszalna w przypadku OM10, tańsza OM5E grała może mniej szczegółowo, ale bardziej naturalnie, przyjemniej się słuchało. Leptir też narzeka na nadmiar góry w innym modelu Ortofona:

Leptir napisał:

Z wkładką Ortofon 530 Mk II. Gra dobrze, ale zastanawiam się nad wymianą ponieważ:

1. Trochę jest dużo wysokich częstotliwości, przez co przy słabszych realizacjach czy płytach w gorszym stanie odbiór jest mało komfortowy.
2. Wkładka jest już wycofana ze sprzedaży i trudno zdobyć do niej igły na wymianę.

Ad pt 2. - kiedyś próbowałem dokupić igłe na wymianę do wkładki będącej w produkcji (OM10), ale uświadomiono mnie, że igła to jakieś 80-90% ceny wkłądki, dlatego w praktyce wymienia się cała wkładkę. No i zmieniłem na OM5E.

Ostatnio zmieniony przez Bednaar dnia 19.06.2019, 12:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 19.06.2019, 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
Sumiko Pearl

Tekila mi ją złamała z 10 lat temu i kupiłem Denona 103. To była przesiadka jak do luksusowego auta Wink

PS Tekila - mój pies Very Happy
Powrót do góry
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 20.06.2019, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To prawda - Sumiko Pearl w porównaniu z Denonem 103 wypada w wielu aspektach brzmienia blado...ale zważ proszę na fakt, że Denon kosztuje trzy razy więcej, potrzebuje sensownego przedwzmacniacza MC i jest wkładką wysokonapięciową.
O Sumiko Pearl napisałem mając na uwadze dylematy Leptira związane z Ortofonem 530 Mk II, choć zdaję sobie sprawę, że Sumiko, to nie pułap brzmienia w/w Ortofona...ale jeśli spojrzeć na wszystko przez pryzmat ceny Pearl, to sytuacja nie wygląda już tak beznadziejnie.

Tak, tak - Tekila (a jaki to pies?) złamała, dziesięć lat temu (he, he) - lepiej opowiedz o tej imprezie - to już przedawniona sprawa (ha, ha).

Ale nic to - jeszcze kilka lat temu (no może kilkanaście) miałem wkładkę MC HO Sumiko Evo III, która b. ciekawie grała w zestawieniu z przedwzmacniaczem gramofonowym MM...
...miałem, ponieważ przez "przypadek" zrobiłem sobie "bubu" - oczywiście opisane sytuacje dotyczą jedynie takich niezdarnych ofiar jak ja - he, he.
Słabe zdjęcie, ale to co najważniejsze (wyrwana igła / magnes) można dojrzeć...
...no i wkładka leży sobie w drewnianym pudełeczku - "nie mam na nią pomysłu".

https://hi-fi.com.pl/forum/attachment/18181

- Leptir

Rozumiem Twoją rozwagę i lampową wstrzemięźliwość - pytałem, ponieważ kiedyś tam, słuchałem muzyki na wzmacniaczu lampowym (na lampach EL-34), który w przedwzmacniaczu miał dwie podwójne triody ECC82; zmieniając te lampy można było sporo namieszać w finalnym brzmieniu (barwie, dynamice, wypełnieniu), efekt był o wiele bardzie słyszalny niż przy wymianie pentod (EL-34, 6CA7); niestety, ta żonglerka lampami przyprawiała mnie o ból głowy (he, he).
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 20.06.2019, 17:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bananamoon - myśląc o wymianie wkładki, rozważałem też tą Sumiko. W MC wolałbym już nie inwestować, bo musiałbym wejść w fazę poszukiwań dobrego przedwzmacniacza. Podobnie też już nie chcę bawić się w wymianę lamp - ogólnie staram się od pewnego czasu jak najmniej zajmować sprzętem, a skupiać na muzyce. Miałem kiedyś okres, kiedy mocno fascynowałem się audiofilią, słuchałem różnych "klocków", wymieniałem komponenty, kable, rozmaite akcesoria. W końcu uświadomiłem sobie, że pomimo coraz większych sum przeznaczanych na sprzęt wcale nie potrafię się cieszyć brzmieniem. Ciągle coś mi nie pasowało, jakieś detale wymagały poprawy. A o muzyce w ogóle zapominałem i dzieliłem ją na dobrze zrealizowaną i taką, której nie chcę słuchać. W końcu powiedziałem sobie - dość! Teraz zajmę się słuchaniem i staram się zapomnieć, że dźwięk może brzmieć lepiej, koncentruje się na muzyce. Z czasem trochę te rygory poluzowałem (czego świadectwem myśl o nowej wkładce), ale generalna zasada zostaje ta sama. Smile
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.06.2019, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
Swego czasu w ofercie Audio Technica można było nabyć za nieduże pieniądze wkładkę AT 440 Mla

Oj tak, pięknie obrabia winyl to maleństwo. Kupiłem z 8 lat temu za jakieś 350 zł. Siedzi na gramofonie AT-LP120, a przedwzmacniacz od p. Bogdana z Katowic. Też chyba już nieosiągalny.
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 20.06.2019, 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
Tak, tak - Tekila (a jaki to pies?) złamała, dziesięć lat temu (he, he) - lepiej opowiedz o tej imprezie - to już przedawniona sprawa (ha, ha)..

To był kundel, z dredami i nieposkromionym apetytem na mostek cielęcy. Tak, tak - byliśmy z żoną tak opiekuńczy, bo nie było wtedy Antka i cała inwestycja szła w psa Wink

Imprezy już nie pamiętam, bo inne w międzyczasie skorodowały moją pamięć.
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 20.06.2019, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
bananamoon napisał:
Swego czasu w ofercie Audio Technica można było nabyć za nieduże pieniądze wkładkę AT 440 Mla

Oj tak, pięknie obrabia winyl to maleństwo. Kupiłem z 8 lat temu za jakieś 350 zł. Siedzi na gramofonie AT-LP120, a przedwzmacniacz od p. Bogdana z Katowic. Też chyba już nieosiągalny.

Ale jaja. Ja specjalnie do wymiany Sumiko Pearl na Denona DL103 kupiłem ten sam sprzęt z Katowic (przedzwmaciacz). Gra do tej pory.
Powrót do góry
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.06.2019, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No masz! Stare kontakty z audiostereo Wink.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68  Następny
Strona 66 z 68

Skocz do: