Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 66, 67, 68  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 20.06.2019, 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niechybnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.06.2019, 22:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
No masz! Stare kontakty z audiostereo Wink.

Mafia ma długie ręce Wink Już z 10 lat tam nie pisałem. Podobnie, jak na audiohobby.pl
Teraz jestem na forum.mp3store.pl i www.audiomaniacy.pl.
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 21.06.2019, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Oj tak, pięknie obrabia winyl to maleństwo. Kupiłem z 8 lat temu za jakieś 350 zł. Siedzi na gramofonie AT-LP120, a przedwzmacniacz od p. Bogdana z Katowic. Też chyba już nieosiągalny.

Świetna wkładka za nieduże pieniądze (na pewno wydałem na nią mniej niż czterysta złotych) - gdybym wiedział, że producent wycofa wkładkę z produkcji, że ceny aż tak poszybują w górę...to kupiłbym kilka sztuk "na zapas" (he, he).
Póki co, także gram na AT 440 MLa i nie zamierzam niczego ruszać.

A czy mogę prosić Was o uwidocznienie przedwzmacniacza Pana Bogdana? - oczywiście w wolnej chwili.

Gdyby udało Ci się Leptir kupić za rozsądne pieniądze Audio Technice 440 MLa, to byłoby super; innym dobrym tropem jest wkładka Nagaoka MP 110 - energetyczna, z dobrym wglądem w nagranie, z nieprzeszarżowanym basem...no i muzykalna.
Może się okazać, że w cenie pięciuset złotych z kawałkiem nie znajdziesz nic lepszego.
Jedyny problem to, że trudno wypożyczyć wkładkę gramofonową do odsłuchu, skonfrontować jej brzmienie w konkretnym systemie.

Nagaoki MP 110 już nie mam, Audio Technice 440 Mla mam zamontowaną na ramieniu i słucham "na niej" płyt (dlatego Ci jej nie pożyczę), ale Sumiko Pearl leży nieprzydatna w pudełeczku, więc mogę Ci ją podesłać do odsłuchów - jeśli spodoba Ci się jej brzmienie, to kupisz nową Sumiko Pearl (a moją mi odeślesz), jeśli Cię rozczaruje, to po prostu zaoszczędzisz pieniądze i unikniesz rozczarowania.
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 21.06.2019, 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam CS Silver. Ale to druga wersja.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 21.06.2019, 16:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Bananamoon za sugestie, na pewno wezmę je pod uwagę przy poszukiwaniach. Co do Sumiko Pearl - wielkie podziękowania za zaufanie, niestety sam nie ufam sobie zbytnio i boję się, że mógłbym to cacuszko uszkodzić i byłby kłopot. Smile
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 21.06.2019, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
A czy mogę prosić Was o uwidocznienie przedwzmacniacza Pana Bogdana?

Wersja "phono", chyba najbardziej aktualna - bez włącznika na froncie i ze światłowodem zamiast diody: http://www.csound.pl/cs-blue-phono/

A tu zasilacz (kawał byka Surprised): http://www.csound.pl/zasilacz-cs-blue-ps1/
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 22.06.2019, 11:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:

Wersja "phono", chyba najbardziej aktualna - bez włącznika na froncie i ze światłowodem zamiast diody: http://www.csound.pl/cs-blue-phono/

A tu zasilacz (kawał byka Surprised): http://www.csound.pl/zasilacz-cs-blue-ps1/

Zero przycisków/przełaczników i tylko tajemnicze niebieskie światełko z przodu Wink
A zasilacz faktycznie sporawy. Ciekawe, czy by pasował do mojego wzmacniacza słuchawkowego?
Oleeks
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 30.11.2019, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, mam pytanie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem miniwieży Denon RCD-M40. Obecnie słucham na niej głównie muzyki za pośrednictwem Tidal Hi-Fi. Jestem zasadniczo zadowolony z brzmienia tego sprzętu, ale przeczytałem kilka początkowych stron wątku i naszła mnie taka myśl:

Co by było gdybym wymienił w niej okablowanie?

Bodajże Bednaar lata temu wymienił kable w swoim sprzęcie relatywnie niedużymi kosztami i wyszło mu to na dobre. Czy przy takiej klasie sprzętu jaki mam będzie to miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w jakości odsłuchu?

Wyprzedzając kilka audiofilskich pytań:

A, jeszcze jedno. Kiedyś miałem całkiem sporą kolekcję CDków, ale od nich odszedłem. Sukcesywnie wymieniam nośniki na LP, bo marzy mi się w nowym mieszkanku mieć porządny gramofon. Także nie bijcie za ten streaming Embarassed
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 30.11.2019, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:

A, jeszcze jedno. Kiedyś miałem całkiem sporą kolekcję CDków, ale od nich odszedłem. Sukcesywnie wymieniam nośniki na LP, bo marzy mi się w nowym mieszkanku mieć porządny gramofon. Także nie bijcie za ten streaming Embarassed

A zauważcie, że w naszych opisach za ilość wpisów wstępujemy w drabinie społecznej: cylinder edisona, szpula, cd, wypasiony box itp. Ale to opisy skrajnie dinozaurowe! A gdzie w tej hierarchii słuchanie z tidala? Pioseneczki z youtuba? Streaming na iphona z czegoś tam? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Oleeks
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 30.11.2019, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Oleeks napisał:

A zauważcie, że w naszych opisach za ilość wpisów wstępujemy w drabinie społecznej: cylinder edisona, szpula, cd, wypasiony box itp. Ale to opisy skrajnie dinozaurowe! A gdzie w tej hierarchii słuchanie z tidala? Pioseneczki z youtuba? Streaming na iphona z czegoś tam? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Pogrążę się jeszcze bardziej. Tidala słucham właśnie z Iphone'a podpiętego do wieży. Kiedy dostanę bana? Laughing
esforty
album CD

PostWysłany: 01.12.2019, 12:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:
Słuchajcie, mam pytanie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem miniwieży Denon RCD-M40. Obecnie słucham na niej głównie muzyki za pośrednictwem Tidal Hi-Fi. Jestem zasadniczo zadowolony z brzmienia tego sprzętu, ale przeczytałem kilka początkowych stron wątku i naszła mnie taka myśl:

Co by było gdybym wymienił w niej okablowanie?

Bodajże Bednaar lata temu wymienił kable w swoim sprzęcie relatywnie niedużymi kosztami i wyszło mu to na dobre. Czy przy takiej klasie sprzętu jaki mam będzie to miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w jakości odsłuchu?

Wyprzedzając kilka audiofilskich pytań:

Próbować, oczywiście możesz, ale mam wrażenie i kilka doświadczeń w materii okablowania, że zmiany, raczej, na poziomie autosugestii. Jasne, krańcowe doświadczenie soniczne: dźwięk organiczny i dźwięk analityczny pewnie nawet będzie zauważalne/słyszalne ale już ustalenie, która reprodukcja lepsza... wprawi w zakłopotanie Wink .
Obalanie mitu: Kable nie grają! może się rozpocząć na wyższej półce jakościowej, niestety.
Jestem zwolennikiem tezy, iż kable potrafią, nie najgorzej, zabałaganić w systemach reprodukujących dźwięk.

A streaming?? Jest dobry!
Odtwarzacze strumieniowe, produkowane przez tych, którym się chce zachować Dobre imię na rynku, są coraz lepiej wyposażane (choćby symetryczne wejścia XLR) i gotowe do współpracy z legendami audio.
A obszar katalogowy, zdystansował już większość kolekcji.
Zostaje, tylko, potrzeba posiadania nośnika fizycznego. Cholera, bardzo silna potrzeba!
Oleeks
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 02.12.2019, 09:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki esforty! W takim razie do tematu wrócę, jak będę kupował nowy gramofon. Wtedy to będzie miało więcej sensu.
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 02.12.2019, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Zostaje, tylko, potrzeba posiadania nośnika fizycznego. Cholera, bardzo silna potrzeba!
Nałóg!
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 10.07.2020, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wkładka AT-VM95E w gramofonie AT-LPW40WN zastanawiam się nad zakupem - jakieś opinie z Waszej strony. A może jakieś kontrpropozycje dla gramofonu w przedziale cenowym powiedzmy 2 - 3 tyś zł?
Maciek

PostWysłany: 10.07.2020, 10:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja od jakiegoś czasu zakończyłem poszukiwania i polecam wszystkim Philipsa GP - optymalnie 412, budżetowo 400, a na wypasie 422. Świetna wkładka, w bardzo rozsądnej cenie (przynajmniej do modelu 412), bardzo naturalna. No i łatwo do niej dokupić igłę.
Nie wiem tylko czy dobrze zagra z Twoim gramofonem/ramieniem. Rozważ zapytanie na winyl.net (ale weź poprawkę na tych doradców Wink).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 66, 67, 68  Następny
Strona 67 z 68

Skocz do: