Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Sprzęt przenośny - mp3/mp4 playery, discmany, etc.
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
B.J.
box

PostPosted: 07.08.2007, 12:16    Post subject: Sprzęt przenośny - mp3/mp4 playery, discmany, etc. Quote selected Reply with quote

Myślę, że wielu z nas nie ma zbyt wiele czasu na słuchanie muzyki w odpowiednich warunkach. Ja na przykład sporo słucham w samochodzie, albo z mp3playera. Niestety ten ostatni (mPower) ostatnie nadaje się tylko do wykorzystania jako pendrive, zaczął bowiem dziwnie pykać podczas odtwarzania i słuchać się już na nim nie da. Dlatego noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś przyzwoitego mp3playera - będę wdzięczny za porady. Chciałbym wydać do 150zł.
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 07.08.2007, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Marka jest w tym wypadku bez znaczenia - bebechy są w 9 wypadkach na 10 od Samsunga.
Na allegro jest kazylion takich mp3-jek, ale jeśli już, to wykosztowałbym się na cca 200 zł i kupił sobie mp4. Na allegro są takie z bateriami Li-Ion (jak w komórkach), wyświetlaczem 2" (tak, wiem, zbędny bajer Smile ) i pamiecią cca 4 GB - co ciekawe, odtwarzają też format ogg, co jest lepszym rozwiązaniem w kwestii kompresji stratnej, niż mp3. Przyznam, że najlepszy dla mnie byłby sprzęt odtwarzający FLACzki, ale takowy spotkałem w sieci bodaj raz - przenośny dysk 30GB jakiejś amerykańskiej firmy. No i kosztował jakieś 300 $.
View user's profile Send private message Visit poster's website
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 07.08.2007, 13:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odtwarzacze iriver obsługują pliki flac. Cena jednak przewyższa 500 PLN.
Na allegro widziałem odtwarzacze mp4 na podzespołach iriver pod szyldem MEIZU i też flacki odtwarzają.

Przy zakupie mp3 brałbym jednak pod uwagę fakt, że słuchawki dołączone w zestawie są raczej z reguły marne więc trzeba kupić jeszcze słuchawki, wtedy cena rośnie.
Back to top
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostPosted: 07.08.2007, 14:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mam Creative MuVo v200 i jestem w pełni z niego zadowolony... Cena (teraz) właśnie do 150zł...
Admin
Site Admin

PostPosted: 07.08.2007, 17:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak do 150 zł, to kup Creative MuVo V100 1GB za 119 zł:
http://www.ceneo.pl/309902
i dokup słuchawki Sennheiser mx350 za 40 zł:
http://www.ceneo.pl/107039
Przekroczysz budżet o 9 zł, będziesz miał miejsce na 14-18 płyt (192kbs) i w miarę niezłą jakość dźwięku.

Jak wystarczą słuchawki Creatve'a, możesz przekroczyć budżet o 26 zł i kupić Creative MuVo V100 2 GB za 176 zł:
http://www.ceneo.pl/662172

Pzdr.
Back to top
buubi
singel analogowy

PostPosted: 07.08.2007, 17:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja posiadam Creative ZEN V Plus i jestem bardzo zadowolony. Mam wersję 1GB bez radia i kosztowała 249 zł, ale jeśli wystarczy Ci 500MB to powinna zmieścić się w ok. 150 zeta.
Drummer00
album CD

PostPosted: 07.08.2007, 18:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tez mam starego Creativa MoVo 256MB, ogólnie jestem zadowolony do dziś, tylko ta mała pojemność czasami przeszkadza. Ogólnie git, polecam Mp3 Creativ'a, solidne, dobra jakość dźwięku, poreczne i do tego całkiem ładne. Wymieniłem tyko słuchawki... czego chciec więcej, mnie tam nie potrzeba Wink
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.08.2007, 18:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Drummer00 wrote:
Ja tez mam starego Creativa MoVo 256MB, ogólnie jestem zadowolony do dziś, tylko ta mała pojemność czasami przeszkadza. Ogólnie git, polecam Mp3 Creativ'a, solidne, dobra jakość dźwięku, poreczne i do tego całkiem ładne. Wymieniłem tyko słuchawki... czego chciec więcej, mnie tam nie potrzeba Wink

Ja mam to samo, tyle ze jakies "special edition" i nazywa się Star Academy. Zbyt często tego nie używam (raczej Żonka częściej), więc wystarczy, nawet słuchawek nie wymieniłem.
Back to top
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.08.2007, 19:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja "pracuję" na discmanie Panasonic SL-CT520 i jestem bardzo zadowolony (jeszcze jak na razie nic nie wymieniałem Wink ). Cena jednak była chyba spora, bo kosztował coś z 300 zł.
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że discman jest lepszy od odtwarzacza mp3, bo można z jego pomoca słuchac oprócz mp3 także kompaktów.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Drummer00
album CD

PostPosted: 07.08.2007, 19:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że discman jest lepszy od odtwarzacza mp3, bo można z jego pomoca słuchac oprócz mp3 także kompaktów

Pod tym względem oczywiscie, ale disc-man jest mniej poreczny i nie da sie szybko z nim smigać po miescie z prędokościa 3 kroków/sekundę jak ja to zwykłem robić Wink
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.08.2007, 19:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Discman ma na pewno lepszy dźwięk, odpada też potrzeba ripowania płyt a potem zgrywania, jest jednak dużo większy od odtwarzacza mp3, no i ja się zawsze bałem, że w warunkach np. komunikacji miejskiej podczas zmiany płyty porysuję jakis cenny egzemplarz np. przy gwałtownym hamowaniu autobusu (ale to można oczywiście obejść - zabierając w warunki "polowe" kopie na CD-R). Poza tym: zgrasz np. 10 płyt do odtwarzacza mp3 (zależnie od pojemności) i zmiescisz wszystko w jednej kieszeni, w przypadku discmana nie czytającego mp3 musisz gdzies zmiescic te 9 plyt. ktorych akurat nie sluchasz.
Jeszcze jedno - przy silniejszych wstrząsach laser czasem przeskakuje, w przypadku pamięci flash te problemy odpadają.
Back to top
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.08.2007, 20:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Drummer: ale w warunkach szybkiego biegu nawet mając mp3, słuchanie musi być trudne... Wink

Bednaar: mój discman odtwarza mp3 - w tym celu go nabyłem Smile
W autobusie nie zmieniam płyty, ponieważ mam jedną z 10-11 albumami. To wystarcza na kilkanaście-kilkadziesiąt podróży autobusem (ze Świętochłowic do Katowic autobus 870 jedzie około 17-22 min.). Zreszta ten mój discman też jest chyba pomyślany przede wszystkim jako odtwarzacz mp3, poniewaz przy słuchaniu zwykłych kompaktów znacznie szybciej wyczerpuja się baterie (a w kwestii energii rozwiązanie jest nastepujące: sam discman jest ładowarką dla dwóch akumulatorków-paluszków, wystarczy go tylko podłączyć do gniazdka; to oczywiście można uznac za minus, ponieważ ładowarka zewnętrzna umożliwia równoczesne ladowanie i słuchanie muzyki z użyciem alternatywnych akumulatorków - tak robiłem w przypadku walkmana).

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Drummer00
album CD

PostPosted: 07.08.2007, 20:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Drummer: ale w warunkach szybkiego biegu nawet mając mp3, słuchanie musi być trudne...

a kto mówi,że to bieganie, ja tak szybko po prostu chodzę Razz Wink
Back to top
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostPosted: 07.08.2007, 20:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

No cóż, mp3 mam na przerwie w kieszeni, czego z discmanem zrobić by się nie dało... No i nie będę za sobą do szkoły kilkunastu płyt przynosił Wink
B.J.
box

PostPosted: 08.08.2007, 06:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki wszystkim za rady. Myslałem właśnie o jakims playerze pod marka Creative. Nie za bardzo wiem, czym różnia się Muvo i Zen. A poza tym, czy można przy Creativach korzystać z akumulatorków? Jeśli tak, to jak w praktyce wygląda (ile godzin)?
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 1 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum