Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Sprzęt przenośny - mp3/mp4 playery, discmany, etc.
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 22.11.2017, 09:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Ależ ja czytam i słucham równocześnie - da się

U mnie do czytania muzyka jest wręcz niezbędna. Wyrobiłem sobie taki bezwarunkowy odruch w czasie studiów, kiedy dojeżdżałem 50 minut pociągiem w jedną stronę (wiadomo, Sosnowiec Wink). Później zamieniłem studia na pracę, a pociąg na autobus (podobna odległość) i nawyk pozostał. Czytanie ze zrozumieniem wśród gadających ludzi było dla mnie niemożliwe, a ze słuchawkami na uszach, bez zakłóceń z zewnątrz, czułem się jak w wygodnym bujanym fotelu, obok ciepłego kominka. Kto jeździł PKP starymi składami z ogrzewaniem ustawionym na sztywno na 40 stopni, ten zrozumie to porównanie. Wink
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 22.11.2017, 10:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mogę tylko czytać albo tylko słuchać (nawet w środkach komunikacji), ale gdy robię obie rzeczy jednocześnie, bardziej skupiam się na książce. Gdy więc mam do przesłuchania coś wymagającego skupienia, np. free jazz - wtedy jednak nie czytam. Ostatnio jednak bardziej ciagnie mnie do książek, niż do muzyki zwłaszcza, że czytam popularną, świetnie napisaną serię "Świat Dysku" Pratchetta - obecnie "Piekło pocztowe" - ale to raczej nie ten wątek Wink
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 22.11.2017, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Gdy więc mam do przesłuchania coś wymagającego skupienia, np. free jazz - wtedy jednak nie czytam

Oczywiście dobieram muzykę pod czytanie. Ekstremalne rzeczy odpadają, ale większość pozostałych udaje mi się zgrać. Coś tam może zawsze umknąć, ale biorę takie ryzyko na klatę. Nawet jeśli z jednego i drugiego ubędzie mi 10-20%, to suma i tak wychodzi powyżej 150%. Wink
Bednaar

PostPosted: 22.11.2017, 10:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

No pewnie - i jestem bogatszy od leżącej obok w łóżku Żonki, która w tym czasie przysypia przy TV Wink
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 22.11.2017, 15:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
ale sam nie mieszkam - żona, syn - nie dałbym rady wytłumaczyć drugiej połówce zasadności kupna np. słuchawek za taką kwotę, o jakiej pisałeś. Poza tym czułbym się wobec nich nie w porządku.

No, widać, żeś rozsądny, ale coś tam byś wymyślił, np. że dopadła cie choroba, która zwie się audiofilia, i nie ma rady, trzeba inwestować dużo kasy w sprzęt Very Happy
Żarty żartami, ale pewnie trochę jest takich osób, które wydają kupę kasy na sprzęt, a zapominają, że mają rodzinę, i sporo innych wydatków, a na pieniądzach nie śpią, dodatkowo okłamują bliskich np. co do kosztów swoich zakupów. To już jest chore, i niedopuszczalne.
Ja akurat nie mam swojej rodziny, więc mam jako tako luz finansowy. Sorry za to wejście w prywatne rejony, trochę się zapędziłem.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar

PostPosted: 22.11.2017, 15:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

OK, luzik Adi Smile
Jeszcze będąc kawalerem miałem tendecję do rozwoju audiofilii, ale na szczęście zostałem zwykłym, zdrowym melomanem.
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 22.11.2017, 16:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Smile
Co do słuchawek, to zostają Mee. Był taki moment, że chciałem oddać wszystkie trzy pary, ale trochę nie chce mi się testować następnych Wink
Back to top
Bednaar

PostPosted: 22.11.2017, 23:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to przyjemnego słuchania Smile
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 23.11.2017, 19:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziękuję Smile
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum