Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich nast瘼cy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Emerson, Lake & Palmer
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 51, 52, 53  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 09.06.2007, 13:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

No mog造, mog造 Wink.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tryton65
longplay

PostPosted: 10.06.2007, 11:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil Jakos tego tego plastikowego brzmienia nadal nie
slysze....Nie za bardzo moge zrozumiec o co wam chodzi.
O kt顤e fragmenty czy dzwieki Confused .
Brzmienie tego Lp jest akurat klasyczne.Soczyste bardzo szerokie,
przestrzenne...Greg Lake jako producent swietnie sie tu sprawdzil.
Tryton65
Back to top
View user's profile Send private message
Windmill
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 11.06.2007, 07:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

tryton65 wrote:
Nie za bardzo moge zrozumiec o co wam chodzi.

Trytonie, przecie napisa貫m, 瞠 lubi zar闚no "Love Beach" i "Black Moon", czyli si z Tob zgadzam, co do oceny tych album闚. Nadal jednak nie wiem, co to znaczy plastikowe brzmienie (zapyta貫m o to, ale nie nikt mi nie wyt逝maczy). Ultravox brzmia wed逝g mnie 鈍ietnie, Yazoo tak samo. Fakt, 瞠 to inne estetyki, ale trudno wymaga, by grali jak Emersoni - ka盥y ma swoj dzia趾.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 11.06.2007, 07:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Nadal jednak nie wiem, co to znaczy plastikowe brzmienie (zapyta貫m o to, ale nie nikt mi nie wyt逝maczy).

To mo瞠 ja spr鏏uj Rolling Eyes .
To brzmienie jest spowodowane u篡waniem przez zesp馧 instrument闚 klawiszowych innych ni hammondy, moogi czy mellotrony - m闚i帷 dosadniej: parapeciarz gra na syntezatorach z jarmarku. I nie ma znaczenia jak wielkim wirtuozem tego instrumentu on b璠zie, plastik pozostanie plastikiem.
Oczywi嗆ie klawisze to nie wszystko - cho to element dominuj帷y - s jeszcze plastikowe gitarki brzmi帷e jak ameryka雟ku pseudohard-rock z lat 80.

Wracaj帷 do ELP - p造ta Emerson Lake & Powell jest muzycznie dobra - ciekawe kompozycje zagrane bardzo dobrze - jednak z uwagi na plastikowe brzmienie jest ona dla mnie nies逝chalna.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Windmill

PostPosted: 11.06.2007, 07:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
o mo瞠 ja spr鏏uj

O! Dzi瘯i, W這dku Smile
W豉軼iwie wiedzia貫m, 瞠 plastikowy znaczy sztuczny, ale nie wiedzia貫m, czy mam to okre郵enie przypisywa wszsytkiemu, 陰cznie z realizacj i sposobem ubierania si artyst闚. Rzeczywi軼ie, brzmienie syntezator闚 mo瞠, ogl璠nie m闚i帷, zirytowa.

Back to top
ko鄉in
epka analogowa

PostPosted: 12.06.2007, 18:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

tryton65 wrote:
No to prosze o konkrety.Co znaczy wiecej nieudanych plyt?

Poniewa zesp馧 na 瘸dnej z pozosta造ch p造t nie osi庵n掖 tego, co na albumach przeze mnie wskazanych. I tak na przyk豉d na drugiej stronie Tarkus wieje nud, przez co traci ca豉 p造ta. Works mo積a od czasu do czasu pos逝cha, ale to ju nie to samo co przedtem, Trilogy dubluj si z Brain Salad Surgery a takiego Love Beach przecie s逝cha si nie da...Wink
Back to top
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 12.06.2007, 19:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

W tym miejscu raczej wyrazi貫 swoj prywatn opini i da貫 upust subiektywnym odczuciom odno郾ie wymienionych przez siebie p造t. Od tego jest to forum ( kurcze, nale瘸這by policzy ile to stwierdzenie razy ju pad這 ) i ka盥y spokojnie mo瞠 zaprezentowa swoj opini. Lecz musz zaznaczy, i bardziej po這篡貫 nacisk na przedstawienie w豉snych emocji ni jakichkolwiek merytorycznych argument闚. Bo stwierdzenie, i druga strona jest nudna czy nie da si s逝cha do takowych na pewno nie nalez.

Mnie jest nieco szkoda, 瞠 na Welcome Back "klasyczne" i najciekawsze ELP si zako鎍zy這. I to te jest moja subiektywna opinia. Chocia lubi Works, Works Live, p造t z Powellem ( klasyk Touch and go ). Potem ju zupe軟ie przesta貫m rozumie o co w p造tach z lat 90 chodzi. A koncert ze Spodka 1997 mnie zupe軟ie zniesmaczy. Lata zrobi造 swoje, niestety, cho nie jest to z豉 p造ta, chwilami s逝cha si sympatycznie. Jednak jak postawi ko這 Friends....to najlepszy prawnik jej nie wybroni.
WOJTEKK
box z pe軟 dyskografi i gad瞠tami

PostPosted: 12.06.2007, 20:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie rozumiem stwierdzenia, ze Trilogy dubluje Brain Salad Surgery? Mozna jasniej, wersj dla blondynek? Very Happy

http://artrock.pl/
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 12.06.2007, 20:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Autorowi tej my郵i pewnie chodzi o podobny "uk豉d" utwor闚 - bo muzycznie (z ma造mi wyj徠kami) to zupe軟ie r騜ne p造ty. Na Trilogy raczej trudno znale潭 odpowiednik Karn Evil 9, czyli 2/3 "Sa豉tki"... Confused
Back to top
WOJTEKK
box z pe軟 dyskografi i gad瞠tami

PostPosted: 12.06.2007, 20:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

A nie zn璚ali鄉y si za to nad "To The Power of Three" Very Happy Tak si to chyba nazywa這, co nagrali Emerson, Barry i Palmer w 1988 roku - dla mnie tam jest tylko s逝chalny jeden numer - "On My Way Home". to jest autentyczna pora磬a...

http://artrock.pl/
Back to top
tryton65
longplay

PostPosted: 12.06.2007, 22:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil Hm,druga strona Tarkusa jest bardzo urozmaicona i nigdzie nie wieje nuda,w przeciwienstwie do Works v.1 gdzie koncert Emersona jest ciezkostrawny.Trilogy to wspaniale dzielo nagrodzone licznymi nagrodani.Love Beach jest w zasadzie podobna do innych plyt.Dluga suita i pare kr飆kich nagran.Juz dla samej gry Emersona na fortepianie warto jej posluchac.
Co do To the power...to ja lubie jej posluchac bo wskazuje to
ze muzycy potrafili wyjsc z wlasnego kregu muzyki i nie zjadac
wlasnego ogona.Podobnie zrobili Yes-i z 90 125.
A One way... to akurat najnudniejszy numer z tej plyty.
A jak ktos ma dostep do koncert饖 z tego czasu przekonalby sie jak
kapitalnie wtedy grali.Dynamicznie,swiezo i z duza doza humoru.
Byli w swietnej formie.
Tryton65
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 15.06.2007, 00:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

A wed逝g mnie ELP by這 zespo貫m pozbawionym inwencji melodycznej i tak naprawd nie nagrali 瘸dnej wybitne p造ty. Najbli瞠j jest Pictures- ale przecie to nie ich kompozycje... Gdyby pierwsz stron Tarkusa po陰czy z pierwsz z debiutu powsta豚y dzie這 rzeczywi軼ie wyj徠kowe. Natomiast Karn Evil 9- to tylko technika- utw鏎 jest do嗆 mia趾i- pozbawiony jakiejkolwiek g喚bi. Nie da si tego por闚na z genialnym Enid, czy wielkimi w這skimi "melodykami" z Banco del Mutuo Soccorso lub Metamorfosi...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
B.J.
box

PostPosted: 15.06.2007, 07:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Inkwizytor wrote:
(...)Lecz musz zaznaczy, i bardziej po這篡貫 nacisk na przedstawienie w豉snych emocji ni jakichkolwiek merytorycznych argument闚. Bo stwierdzenie, i druga strona jest nudna czy nie da si s逝cha do takowych na pewno nie nalez.
(...)

Wtr帷 si mi璠zy w鏚k i zak御k.
Masz racj Inkwizytorze, natomiast s康z, 瞠 wi瘯szo嗆 z nas s逝cha muzyki z uwagi na zwi您ane z jej odbiorem odczucia, wra瞠nia, emocje. U niekt鏎ych ten proces s逝chanie jest zapewne bardziej analityczny ("rozk豉danie" utworu na czynniki: melodi, harmoni, rytm, aran瘸cj itd... d逝go by wymienia), u innych bardziej emocjonalny (z pomini璚iem teoretycznego podej軼ia do muzyki). 畝den z tych dw鏂h sposob闚 odbioru moim zdaniem nie jest ani lepszy, ani gorszy od drugiego. Je郵i kto twierdzi, 瞠 jaka p造ta jest nudna, to mimo jego subiektywnej opinii, jest to jednak pewna informacja obiektywna o tej p造cie = "przynajmniej 1 osoba nudzi si s逝chaj帷 tej p造ty", (wi璚 by mo瞠 ja b璠 kolejny?). My郵, 瞠 je郵i nawet Ko鄉in jest jedynym znudzonym dana p造t s逝chaczem na planecie Ziemia, to i tak dobrze, 瞠 podzieli si z nami t informacj. :)

Okechukwu wrote:
A wed逝g mnie ELP by這 zespo貫m pozbawionym inwencji melodycznej i tak naprawd nie nagrali 瘸dnej wybitne p造ty. Najbli瞠j jest Pictures- ale przecie to nie ich kompozycje.(...)

Gratuluj odwagi. Sam nie zdoby豚ym si na takie podsumowanie ELP, bo znam tylko ze trzy ich p造ty (Brain..., Trilogy i Pictures...). Nie jestem fanem, ale uznanie jakim powszechnie cieszy sie ta kapela, dawa這 mi nadziej, 瞠 mo瞠 jeszcze co mi貫go z jej muzyk prze篡j, lecz Ty, Okechukwu, rozwia貫 t nadzieje w py. ;)
Oczywi軼ie 瘸rtuj, ale zgodz si z Tob o tyle, 瞠 nie s造sza貫m jeszcze p造ty ELP, kt鏎a dla mnie by豉by wybitna.
Windmill

PostPosted: 15.06.2007, 07:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J., najlepsza p造t Emerson, Lake & Palmer jest debiut - tam si dopiero dzieje! "Tarkus" tez nie jest z造, ale tam ju s造cha mniej The Nice, mniej fortepianu, mniej hammond闚 - wi璚ej syntezator闚.

Back to top
Two Moons
maxi-singel analogowy

PostPosted: 15.06.2007, 08:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
Okechukwu wrote:
A wed逝g mnie ELP by這 zespo貫m pozbawionym inwencji melodycznej i tak naprawd nie nagrali 瘸dnej wybitne p造ty. Najbli瞠j jest Pictures- ale przecie to nie ich kompozycje.(...)

Gratuluj odwagi. Sam nie zdoby豚ym si na takie podsumowanie ELP, bo znam tylko ze trzy ich p造ty (Brain..., Trilogy i Pictures...). Nie jestem fanem, ale uznanie jakim powszechnie cieszy sie ta kapela, dawa這 mi nadziej, 瞠 mo瞠 jeszcze co mi貫go z jej muzyk prze篡j, lecz Ty, Okechukwu, rozwia貫 t nadzieje w py. Wink
Oczywi軼ie 瘸rtuj, ale zgodz si z Tob o tyle, 瞠 nie s造sza貫m jeszcze p造ty ELP, kt鏎a dla mnie by豉by wybitna.

Z ELP mam podobnie. 畝dna ich p造ta nie jest dla mnie wybitna. Robi wra瞠nie na pocz徠ku, ale po paru ods逝chach nie odnajduj u nich 瘸dnej g喚bi (drugiego czy trzeciego dna). Kr鏒ko m闚i帷 ta muzyka szybko si nudzi. Po latach czasami zapuszczam, ale jest to jednak kr鏒ka pi趾a podobnie jak Trick i Wind Genesis闚.
Najbardziej ceni utwory: Barbarian, Tank, Tarkus, Toccata, Fanfare. Obrazki lubi w wersji audio, bo ogl康anie Emersona szoruj帷ego "parapetem" w豉sne krocze jest po prostu 瘸這sne.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 51, 52, 53  Next
Page 2 of 53

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum