Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapowiedzi i nowości płytowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 132, 133, 134, 135, 136  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.09.2019, 07:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo to ma być biblijny Eden

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.09.2019, 07:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kojarzy mi się z Monidłem z rewelacyjnymi Kwintą i Hunkiem.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.09.2019, 07:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tymczasem pod koniec października ukaże się nowy album Swans. Tym razem Gira zlitował się nad słuchaczem i zamiast tradycyjnych 2 godzin, całość będzie miała zaledwie nieco powyżej 90 minut. Wink
https://youtu.be/3ZVZo30M8Lc
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 26.09.2019, 08:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Tymczasem pod koniec października ukaże się nowy album Swans. Tym razem Gira zlitował się nad słuchaczem i zamiast tradycyjnych 2 godzin, całość będzie miała zaledwie nieco powyżej 90 minut. Wink
https://youtu.be/3ZVZo30M8Lc

Można sprawdzić obecną formę Michaela Giry już pod koniec października w Warszawie. Zagra dwa solowe koncerty w Pardon To Tu
https://pardontotu.pl/event/2-nights-with-michaelgira-normanwestberg/?event_date=2019-10-28

Mnie osobiście najbardziej ciekawi współpraca z The Necks zapowiedziana na tym nowym albumie.
Powrót do góry
Heartbreaker
singel analogowy

PostWysłany: 26.09.2019, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już jutro premiera nowego albumu Opeth - In Cauda Venenum
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 27.09.2019, 11:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po Philu Collinsie i Kate Bush także The Police wypuszczają na rynek budżetowy box CD "Every Move You Make: The Studio Recordings " zawierający wszystkie płyty studyjne oraz dodatkowe CD z rzadkimi piosenkami niealbumowymi. Na Amazonie UK kosztuje to 20.58 GBP czyli grosze w stosunku do zawartości:
https://www.amazon.co.uk/Every-Move-You-Make-Recordings/dp/B07VW3XZ2N/ref=sr_1_2
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 28.09.2019, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skaldowie "German Radio Sessions, vol. 2 (1973-1976)"

Spóźniłem się na pierwszą transzę wydawnictwa, które rozeszło w try miga, ale właśnie załapałem się na "dodruk" (od wczorajszej nocy płyta siedzi w odtwarzaczu).
Wiem, wiem - śpiewany niemiecki język, okaleczone piękne, mądre teksty...ale w stosunku do muzyki Skaldów, jaką nagrali do 1979 roku ("Rezerwat Miłości") jestem bezkrytyczny i "łapię" takie okazje z młodzieńczym wypiekiem na twarzy (podczas słuchania tych utworów obrazy z młodości stają przed oczami).
Na szczęście jest też "twarda" rzeczywistość, która broni tej muzyki (pomijając powyższe) - utwory pochodzą chyba z najlepszego okresu Skaldów, a nagrania na niemieckiej ziemi zyskały nowe oblicze aranżacyjne (kapitalne, rozedrgane, momentami psychodeliczne partie instrumentalne, z oszałamiającymi klawiszami Andrzeja Zielińskiego).
Aż do gwiazd, Księżyc we włosy, Miłość przez wieki się nie zmienia, Szukam cię od rana, Street 2000, Jak znikający punkt...po prostu dośpiewuję sobie polski tekst - he, he.

https://www.kameleonrecords.pl/sklep/skaldowie/german-radio-sessions-vol-1-1970-1971-kopia-2/
Powrót do góry
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.09.2019, 08:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka osób wypowiadało się ostatnio bardzo ciepło o dawnych płytach zespołu Electric Light Orchestra wypada więc wspomnieć o nadchodzącej nowej płycie. Choć dzisiejsze ELO to raczej solowa płyta Jeffa Lynne, który śpiewa i gra na wszystkich instrumentach, a towarzyszy mu chyba tylko jeden instrumentalista. Ale pod szyldem ELO album "From Out of Nowhere" pewnie lepiej się sprzeda, więc wydawca zdecydował się na taki właśnie zabieg marketingowy. 1 listopada dostaniemy 10 premierowych utworów.

A kilka dni wcześniej nową płytę przedstawi nam Ringo Starr. Także 10 utworów i Paul McCartney wśród zaproszonych gości. Kto wie, czy płyta "What's My Name" nie będzie ostatnim chronologicznie wspólnie zarejestrowanym występem byłych muzyków The Beatles, wszak pan Ringo kończy w przyszłym roku już 80 lat.
Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 30.09.2019, 15:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:
Kto wie, czy płyta "What's My Name" nie będzie ostatnim chronologicznie wspólnie zarejestrowanym występem byłych muzyków The Beatles, wszak pan Ringo kończy w przyszłym roku już 80 lat.

Jeśli panowie zachowają nawet w połowie tak dobrą (zdrowotną) formę jak obecna to spokojnie będą okazjonalnie wspólnie grywać do 90-tki. Obydwaj ciągle grają koncertowe trasy, Macca blisko 3-godzinne występy pomimo 77 lat.

A wracając do Ringo - tytułowy utwór, która zapowiada nowy album to jak dla mnie totalna porażka. Zaczyna mnie już niepokoić jego upór do powiększania dyskografii. Z szacunku, chyba pierwszy raz nie posłucham jego nowej płyty Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tarkus

PostWysłany: 02.10.2019, 15:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe rzeczy zapowiada Cherry Red na listopad. Ukażą się m.in. Annie Haslam - It Snows In Heaven Too, Dave Cousins - Two Weeks Last Summer, Remastered & Expanded Edition, Strawbs - Deep Cuts, Remastered & Expanded, a wisienką na torciku będzie z pewnością Be Bop Deluxe - Modern Music, 4CD/1DVD Deluxe Boxset Edition. Mniam, mniam.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok

PostWysłany: 20.10.2019, 09:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1.11. ukaże się bardzo długo wyczekiwana reedycja na LP moim zdaniem fantastycznego albumu Mirage grupy CAMEL !
Maciek

PostWysłany: 24.10.2019, 09:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jutro oficjalna premiera nowego albumu Swans (nieoficjalna miała chyba miejsce wczoraj). Tego samego dnia ukazuje się również nowa płyta Neila Younga i Crazy Horse. Zorientowałem się właśnie, że wiek obydwu artystów nie jest tak różny, jak mi się zdawało. Gira, lat 65. Young, lat 73, a kiedy wydawał swoją psychodeliczną pigułkę, znakomitą przecież, to był mniej więcej w wieku dzisiejszego Giry. W mojej głowie zawsze dzieliła ich dużo większa przepaść pokoleniowa, a to przecież całkiem niewielka różnica. Tak czy siak, na obydwie płyty bardzo czekam.
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 24.10.2019, 09:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na nowej płycie Swans będzie można usłyszeć fortepian Chrisa Abrahamsa z The Necks!
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 21.11.2019, 14:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ukazał się niestety tylko na CD (za to po raz pierwszy) album duńskiej jazz/prog rockowej formacji COMA - Financial Tycoon.

Wydane przez Paisley Press o którym discogs.com podaje: The status of this label is currently in dispute. Discogs registered users can read more about this in the submission history.

Kiedyś Yer Blue z Bielska Podlaskiego zdaje się to mocno polecał, może nawet tak mocno jak inny user Bubu Wink
MirekK

PostWysłany: 21.11.2019, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Wydane przez Paisley Press

Nie wygląda mi to na legalne wydanie. Wydają płyty mało znanych zespołów, których albumy nigdy nie ukazały się na kompakcie. Coś w stylu Germanofonu w latach 90-tych.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 132, 133, 134, 135, 136  Następny
Strona 133 z 136

Skocz do: