Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapowiedzi i nowości płytowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 132, 133, 134  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 25.01.2019, 15:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak gdzieś trafie to na pewno kupie Zappe i Paula Simona - Stranger to Stranger. Ten Simon rewelacyjny.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 26.01.2019, 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Nasze styczniowe nowości:
...

Oglądał ja niedawno taki film polski Kung-Fu. Poza tytułowym przebojem, całkiem fajne granie w tle tam się snuło. Słyszałeś to Michale? Znasz/przewidujesz coś może???
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.01.2019, 10:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Majkel napisał:
rockowy napisał:
Nasze styczniowe nowości:
...

Oglądał ja niedawno taki film polski Kung-Fu. Poza tytułowym przebojem, całkiem fajne granie w tle tam się snuło. Słyszałeś to Michale? Znasz/przewidujesz coś może???

Nie ma śladu po taśmach - jedyne co, to jest nagrana na nowo, w radiu ballada z filmu, która ukazała się na "Walking Colour" duetu Bednarek/Zgraja Smile
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.01.2019, 16:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda. Film fajny, ale typowy jak na tamte czasy. Obsada iście gwiazdorska. A muzyka rzuciła mnie się na uszy Wink
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.02.2019, 12:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już niedługo ukaże się nowy album Voo Voo - "Za niebawem". Po kilku przesłuchaniach muszę powiedzieć, że to bardzo dobra płyta. Zaczyna się w miejscu, w którym skończył się poprzedni "7". Utwór Niespiesznie - wprost nawiązuje do tamtych klimatów. Dalej jednak już jest coś zupełnie nowego, trochę to brzmi, jak eksperymenty z "Oov Oov" skonfrontowane z melodyką ostatnich dwóch albumów Voo Voo. Do tego są śpiewy sióstr Przybysz, brazylijska batucada, funk, elektroniczna perkusja i... mocno polityczne teksty. Warto.
Maciek

PostWysłany: 19.02.2019, 13:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Voo Voo - "Za niebawem"

Słyszałem do tej pory 2-3 nowe utwory - nie jest źle. Moja uwagę zwróciła momentami mocno afrobeatowa gitara. Widać Wagiel dużo słucha swojej audycji Wink No i na pewno będę się szykował na który z najbliższych koncertów w okolicy!
Leptir

PostWysłany: 19.02.2019, 13:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt, jest trochę afrobeatowo, czasem też mi to nieco przypomina KC z "kolorowej trylogii". Tak czy owak - podoba mi się! Smile
B.J.
box

PostWysłany: 19.02.2019, 16:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
mocno polityczne teksty

Że też wydawca na to pozwolił.
Leptir

PostWysłany: 19.02.2019, 19:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mamy wolność słowa.
B.J.
box

PostWysłany: 19.02.2019, 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszę się. Gratuluję Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.02.2019, 20:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Mamy wolność słowa.

Jeszcze.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 20.02.2019, 16:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe rzeczy się zapowiadają u GAD`owców Very Happy . Dziś dostałem maila - na soundtrack s Tulipana się na pewno skuszę, to też kawał mojej historii i dzieciństwa gdy dziadkowie pozwalali mi z nimi oglądać po Dzienniku Telewizyjnym i ostrzegającej tablicy przed emisją "Film Tylko Dla Dorosłych" Very Happy . Jana Monczki zwyczajnie nie dało się nie lubić a brzmienia syntezatorów - chyba ta charakterystyczna "harmonijka" z DX7 zostały w głowie. Czekam i nadal w duchu liczę na kontynuację Pana Kleksa - Podróże, mnóstwo jest tam czarownych instrumentalnych motywów z bajkowych krain np zanurzanie się do podwodnego królestwa Królowej Aby czy spacer po ogrodach pałacu w Klechdawie.

Zelektryzowała mnie zapowiedź Kwartetu Wojtka Gogolewskiego - podejrzewam, iż z Radia Opole 76 ( były jakieś plany ówczesnej fuzji z SBB też tam nagrywającym .... a może doszło ? ) plus coś z Jazzu Nad Odrą. Na Crash będzie trzeba poczekać.
rockowy

PostWysłany: 20.02.2019, 16:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podróże Pana Kleksa - nie ma tasm Sad

Wojtek Gogolewski w wydaniu studyjnym, z Warszawy i Katowic - soczyście grają.

Crash - work (still) in progress. Ale będzie Zbigniew Lewandowski wcześniej Smile
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 20.02.2019, 17:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lewandowski - ciekawe czy Golden Lady ?. Mam to zgrane z winylu - jak na ówczesne krajowe standardy i klimaty dość nowoczesne granie i jaka plejada gwiazd tam występuje.

Ja nadal nie potrafię zrozumieć dlaczego nie może się nigdzie ukazać Mosquito Extra Ballu - czy cokolwiek z przepastnego archiwum nieodżałowanego Jarka Śmietany - podobno oficjalnie ukazał raptem ułamek jego aktywności. Może GAD`owcy rozpoczną nową serię np Śmietana Tapes ?. Very Happy
rockowy

PostWysłany: 20.02.2019, 18:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
podejrzewam, iż z Radia Opole 76 ( były jakieś plany ówczesnej fuzji z SBB też tam nagrywającym .... a może doszło ? )

Panowie się mijali w studiu, ale nie z Kwartetem, a z Zespołem Rozrywkowym PR Opole, gdzie grał i Wolny, i Gogolewski, i Jan Cichy. W kilku numerach zarejestrowanych przez ten projekt zagrali gościnnie muzycy SBB. Choćby tutaj (błędna data w opisie):

https://www.youtube.com/watch?v=uUb9SJMlkwE

Lewandowski - komplet sesji z 1983 roku, w tym cały materiał debiutanckiego albumu.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 132, 133, 134  Następny
Strona 128 z 134

Skocz do: