Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapowiedzi i nowości płytowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 129, 130, 131, 132, 133  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 04.04.2019, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie otrzymałem od GAD`owców świeżuteńki krążek Kwartetu Wojtka Gogolewskiego Skok No. 8 - i wprost nie można się oprzeć by nie zakrzyknąć - że GAD naprawdę wrócili z dalekiej podróży !!!! Very Happy . Na taką muzykę z utęsknieniem czekaliśmy - nie umniejszając ostatnim propozycjom. Nie wiem jak inni forumowicze ale jak póki co nie mogę się wprost oderwać od tych brzmień - sam jako pianista kocham piano fendera tudzież do spółki z rozmarzonym fletem - od razu skojarzyłem pewne korelacje i paralele z generalnie nielubianym przez fanów Soft Machine z okresu Rubber Riff - choć szczerze wątpię czy klan od Wojtka miał dostęp do tych nagrań. Mogę tylko z głębi serca od siebie Panowi Michałowi podziękować i zachęcać - jak najwięcej tego typu twórczości Very Happy
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 10.04.2019, 15:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto odnotować trzy włoskie powroty po bardzo wielu latach. W styczniu ukazały się płyty Celeste - Il Risveglio Del Principe po 43 latach milczenia (w międzyczasie ukazały się jedynie płyty z materiałem archiwalnym) oraz Dalton - Eden - po 44 latach milczenia. W kwietniu ukaże się nowa płyta Banco del Mutuo Soccorso - Transiberiana po zaledwie 25 latach nieobecności. Oczywiście inne już składy (jedynie Dalton zachował trzech muzyków z debiutu) i zapewne inna muzyka. Zapewne - bo odsłuch dopiero przede mną. Wspominam o tym dlatego, że każdy z tych zespołów ma swoich wielbicieli na FD.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 10.04.2019, 15:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:
... po zaledwie 25 latach nieobecności.

Choć nie jestem wielkim orędownikiem włoszczyzny, dziękuję za ten wpis, którego zarówno forma, styl jak i treść budują wiarę w ludzi.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.04.2019, 09:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Banco ma wokalistę, który będzie musiał wejść w bardzo ciasne i niewygodne budy Francesco Di Giacomo - absolutnie mu nie zazdroszczę, bo jak zastąpić tytana? Muzyka raczej nie powinna się za bardzo zmienić - w końcu skład w miarę pozostał ten sam.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crowley
digipack

PostWysłany: 16.04.2019, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy ktoś już wrzucał kolejny singiel z nowej płyty King Gizzard & The Lizard Wizard. Podoba mi się rozrzut gatunkowy. Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=qtTi_uyYynA
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.04.2019, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...a w GAD można już kupić "Geirę" Frąckowiak i SBB, po raz pierwszy jako samodzielne CD!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 16.04.2019, 22:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Nie wiem, czy ktoś już wrzucał kolejny singiel z nowej płyty King Gizzard & The Lizard Wizard. Podoba mi się rozrzut gatunkowy. Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=qtTi_uyYynA

Lubię takie granie ale do stylistyki tego zespołu pasuje jak pięść do nosa. Na szczęście na nowej płycie tego utworu ma nie być.
Na poprzedniej płycie, skądinąd bardzo dobrej "Gumboot Soup", też zaskakiwał dość ostry jak na nich utwór - "The Great Chain of Being". Fajny, ale rujnuje sielankowy klimat płyty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bananamoon
kaseta FeCr

PostWysłany: 17.05.2019, 14:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Perry Farrell zapowiada nowy solowy album "Kind Heaven" (debitancki "Song Yet To Be Sung" ukazał się w 2001 roku), tym razem w bardziej "przystępnej" oprawie electro-pop-dance-rocka.

https://shop.bmg.com/collections/perry-farrell

Album zapowiadany jest na 7 czerwca 2019 roku - szykuje się także sporo koncertów.
Tegoroczny Open'er Festival reklamuje koncert Farrella z zespołem The Kind Heaven Orchestra, jednak na stronach internetowych przedstawiających plany koncertowe artysty nie mogę znaleźć potwierdzenia tej zapowiedzi.

Także w czerwcu ukaże się nowy krążek Chris Robinson Brotherhood "Servants Of The Sun".

https://chrisrobinsonbrotherhood.com/albums/servants-of-the-sun/

Krzepiąca zapowiedź koncertowa? - zespół zawita wreszcie do Europy; mniej optymistyczna - nie wystąpi w Polsce (najbliższe "areałowo" występy, to te niemieckie w lipcu 2019 roku).

https://chrisrobinsonbrotherhood.com/tour-dates/
Powrót do góry
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.05.2019, 10:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bill Bruford’s Earthwork: Earthworks Complete 24 DISC
TONY BANKS - BANKS VAULTS: THE COMPLETE ALBUMS 1979-1995: 8 DISC BOXSET
CLIMAX BLUES BAND - THE ALBUMS 1973-1976: 4CD REMASTERED BOXSET EDITION
SOFT MACHINE THE HARVEST ALBUMS 1975-1978: 3CD REMASTERED CLAMSHELL BOXSET EDITION

Takie rzeczy się pojawią w lipcu, nakładem Cherry Red.

O boksie Bruforda więcej na jego stronie: https://billbruford.com/earthworks-complete-whats-box/
Heartbreaker
singel analogowy

PostWysłany: 22.05.2019, 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na jesień Opeth przewidział premierę In Cauda Venenum
Będą dwie wersje językowe: szwedzka i angielska
1. Livet’s Trädgård / Garden Of Earthly Delights (Intro)
2. Svekets Prins / Dignity
3. Hjärtat Vet Vad Handen Gör / Heart In Hand
4. De Närmast Sörjande / Next Of Kin
5. Minnets Yta / Lovelorn Crime
6. Charlatan
7. Ingen Sanning Är Allas / Universal Truth
8. Banemannen / The Garroter
9. Kontinuerlig Drift / Continuum
10. Allting Tar Slut / All Things Will Pass

Powrót do góry
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.05.2019, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nasz plan na przełom maja i czerwca:

31 maj:
CD SBB - SBB (Wołanie o brzęk szkła)
CD Klan - Mrowisko

7 czerwca:
2CD Chandelier - Timecode
CD Paul Wertico Trio - First Date (niepublikowany koncert z 1994 roku)
crescent

PostWysłany: 23.05.2019, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:

Standardowa reedycja, czy z jakąś wartością dodaną?
Powrót do góry
Backside

PostWysłany: 23.05.2019, 14:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku wyszedł taki sympatyczny boksik z piecioma płytami Philipa Catherine - "Selected Works". Wszystko trudno dostępne albo w ogóle nigdy nie wydane na CD:
September Man (1974)
Guitars (1975)
Babel (1980)
End Of August (1982)
Solo Bremen 1979 & 1982

Kupiłem od razu, bo zapamiętałem pierwsze dwie płytki jako świetne fusion. Bardzo fajne wydanie, taki boksik "zdejmowany od góry", w środku gruby booklet z komentarzami Catherine'a różnych muzyków (ENG i FR), płytki w grubszych kartonikach. No i ostatnie CD to nie publikowane nigdzie kawałki.

Także wszystko 10/10, ale jednak troszkę się zestarzała ta muzyka Wink. Pierwsze CD fajne, na drugim groch z kapustą, a mięcha mało. Na tych z lat 80. niepotrzebnie wjeżdżają te "ejtisowe" efekty i brzmienia efektów/klawiatur, to trochę psuje zabawę. Ale drogi nie był, a jednak miło mieć w kolekcji Smile.

https://www.discogs.com/Philip-Catherine-Selected-Works-1974-1982/release/11345353
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.05.2019, 18:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
rockowy napisał:

Standardowa reedycja, czy z jakąś wartością dodaną?

Standardowa, tj. LP + nagrania z singla. Nowy remaster (wreszcie z taśmy od podstaw zrobiony, a nie z jednego wydania CD na kolejne wydanie CD Smile ) oraz nowy booklet.

Podobnie "Mrowisko", też LP + EP. LP przywrócony do pełnej wersji (ostatnie dwie edycje CD były z drobnymi skrótami typu brak ponad minuty w "Naszych myślach" Wink )
crescent

PostWysłany: 23.05.2019, 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Standardowa, tj. LP + nagrania z singla. Nowy remaster (wreszcie z taśmy od podstaw zrobiony, a nie z jednego wydania CD na kolejne wydanie CD Smile ) oraz nowy booklet.

A to wydanie MMP z 2005 r. bazowało na CD z Kocha, czy z Supraphonu?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 129, 130, 131, 132, 133  Następny
Strona 130 z 133

Skocz do: