Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zapowiedzi i nowości płytowe
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 130, 131, 132

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 03.07.2019, 21:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Już w połowie przyszłego miesiąca ukaże się nowa płyta King Gizzard & The Lizard Wizard zatytułowana Infest the Rats' Nest. Tym razem ma być utrzymana w klimacie cięższego grania - kto słyszał kawałek Planet B ten wie, o co chodzi.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 03.07.2019, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Planet B to był jeszcze pikuś, są już chyba przynajmniej 3 numery, które nie pozostawiają złudzeń, że kolejna płyta będzie co najmniej thrashowa:
https://www.youtube.com/watch?v=Qskg6yvn8vc
Crowley
digipack

PostPosted: 10.07.2019, 07:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

W takim tempie za dwa miesiące dostaniemy album hip-hopowy, a na święta kolędy. To jest tak absurdalne, że aż fajne.
Back to top
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 16.07.2019, 19:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widziałem, że krąży jakaś nowa edycja cudownego Sir Lord Baltimore Kingdom Come - ale czy to w końcu na legalu czy kolejny pirat Rolling Eyes"? Ktoś dysponuje może taką wiedzą?
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 16.07.2019, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
Widziałem, że krąży jakaś nowa edycja cudownego Sir Lord Baltimore Kingdom Come - ale czy to w końcu na legalu czy kolejny pirat Rolling Eyes"? Ktoś dysponuje może taką wiedzą?

Ten koreański Big Pink? Hm...
Ja mam LP z Lichtensteinu. Smile
bananamoon
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 26.07.2019, 08:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na forum Hi Fi i Muzyka perkusista zespołu Oranżada poleca analogowe wydanie albumu "Samsara":

https://hi-fi.com.pl/forum/4-muzyka/19029-samsara-oranzada-i-roxy-fm.html?start=30#447072

Rzempek - pozdrawiam serdecznie!
Back to top
Maciek

PostPosted: 26.07.2019, 09:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam Samsarę na CD. Fajna płyta, ale nie wiem czy na tyle, żeby pokusić się też o zakup wersji winylowej (piszę tylko o sobie)? Z drugiej strony Audio Cave dało się poznać od jak najlepszej strony i często jakość nagrań na ich płytach jest perfekcyjna. Może to nie taka magia jak Obuh, z którego mam na LP kolejną płytę Oranżady (i moim zdaniem to ich najlepszy materiał), ale jeśli ktoś nie ma CD lub w ogóle nie zna tego materiału, to winylowa reedycja może być faktycznie dobrą okazją do przypomnienia o tym wykonawcy.

A zupełnie przypadkiem, skoro o Audio Cave mowa, wczoraj miałem okazję wysłuchać kilku odsłon braci Oleś, którzy od pewnego czasu są pod skrzydłami tej wytwórni. Z okazji małego ich jubileuszu, zagrali wczoraj koncert na którym zabrzmiały - duet i Spirit of Nadir, trio z Orzechowskim i ich wariacje muzyki Zawinula nazwane Mysterious Weather (nie wiem czy to zostało wydane - jeśli nie, to pewnie niebawem wyjdzie) i wreszcie na finał trio z wibrafonem, na którym niesamowite rzeczy wygrywał (dosłownie) Christopher Dell, przypominając nagrania z albumów Komeda Ahead i Górecki Ahead. Prawdziwa uczta dla ciała i ducha, po weekendzie sprawdzę jak Spirit of Nadir brzmi z płyty.
bananamoon
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 28.07.2019, 14:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ooooo, ciekawy występ braci Oleś, tym bardziej ciekawy, jeśli wziąć pod uwagę zaprezentowany "rozrzut" stylistyczny - dziękuję za te kilka słów.

Co do Oranżady, to rzeczywiście "Once Upon A Train" wydaje się ich najbardziej wychuchaną płytą, w dodatku z fajowym wątkiem tematycznym / przewodnim.
Z ciekawości sprawdziłem i okazuje się, że zarówno cede jak i analog w/w płyty zafundował nam Micro Fon Records (tak jak moją ulubioną "Drzewa w Sadzie Zdzikły"), natomiast OBUH maczał palce w wydanie cede "Samsara", tak jak teraz Audio Cave w analogowe wydawnictwo.
Co do "Once Upon A Train", to pamiętam, że Rzempek, krótko przed jej wydaniem, prezentował na AF w formie zagadki, jej "pierwszą wersję" (?) / sesję która nie weszła na płytę (?) / czy jakiś inny improwizowany "reggeagowy materiał okołoalbumowy" (?) - może I&I lub Leptir będą w stanie przywołać szczegóły?...no i rozprowadzał także w formie empetrzy, filmową, obrazową, nieco psychodeliczną epkę "17th September".

https://oranzada.bandcamp.com/track/17th-september

Od kilku miesięcy można nabyć b. ciekawe, sześciopłytowe wydawnictwo Biota "The Biota Box".
W skład boksu wchodzą płyty "Funnel To A Thread", "Half A True Day", "Invisible Map", "Object Holder", "Counterbalance" (niepublikowane nagrania zespołu) oraz "Gyromancy", czyli album grupy Mnemonists, protoplasty Biota.
Biota - legenda (bez przesady), elektro-akustycznej psychodelii - gorąco polecam!

http://www.rermegacorp.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=Biota+Box&Store_Code=RM

Last edited by bananamoon on 31.07.2019, 10:30; edited 3 times in total
Back to top
Maciek

PostPosted: 28.07.2019, 15:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

bananamoon - dzięki za sprostowanie. Winyl kupowałem bezpośrednio w OBUHu i dlatego sobie zakodowałem, że to jego wydawnictwo, ale na płycie jest rzeczywiście Mikrofon Records. Trochę mnie ratuje fakt, że całość nagrano w Rogalowie Analogowym a za dźwięk, miks i produkcję odpowiedzialny był Wojtek Czern/OBUH. I przy okazji dopiero teraz doczytałem, że na płycie gościnnie zagrał Ziut Gralak. Wcześniej to albo przeoczyłem, albo o tym zapomniałem. Wink
bananamoon
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 28.07.2019, 15:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Także byłem przekonany, że "Once Upon A Train" wydał OBUH, a to dlatego, że o stronę brzmieniową, jak trafnie zauważyłeś, dbał Wojtek Obuh.
Wspominał o nim Rzempek...przez to materiał kojarzyłem właśnie z Obuhem.

Acha, zapomniałem, a warto zainteresować się także najnowszą propozycją Biota "Fragment For Balance" - malowanie obrazów muzyką.

https://www.discogs.com/Biota-Fragment-For-Balance/release/13511252
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 130, 131, 132
Page 132 of 132

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum