Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapowiedzi i nowości płytowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 137, 138, 139  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 01.10.2020, 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak sie zastanawiam po co to komu? Prince - Sign O The Times Super Deluxe Edition 13 LP + Dvd Sam bardzo lubie tą płyte ale w 13 wersjach to chyba lekka przesada no i cena za to coś 350 USD Shocked
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 01.10.2020, 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Tak sie zastanawiam po co to komu? Prince - Sign O The Times Super Deluxe Edition 13 LP + Dvd Sam bardzo lubie tą płyte ale w 13 wersjach to chyba lekka przesada no i cena za to coś 350 USD Shocked

Owszem, drogo bardzo, ale za to masz ponad 60 niepublikowanych wcześniej nagrań, i wiele takich, których na CD do tej pory nie było. Ten winyl powtarza te nagrania. Niektóre są naprawdę dobra. Dla fana to wspaniała rzecz!
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 02.10.2020, 06:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale zapowiedź!Mary Halvorson z gościnnym udziałem Roberta Wyatta w kolejnej odsłonie Code Girl
https://maryhalvorson.bandcamp.com/album/artlessly-falling
Piere

jazzowy punkt obowiązkowy tego roku jak dla mnie,
pierwsza część Code Girl do dziś bardzo zajmująca a tu jeszcze taki miły akcent z tym Wyattem.

“Robert is one of my heroes,” says Halvorson. “It’s such a big deal to me that he was open to singing on this record, because his music has been an enormous influence on Code Girl, and just about everything else I’ve done. I wrote the three tracks he sings on specifically for him, and I was floored by the grace and brilliance with which he approached this music. It was a dream come true.”
Powrót do góry
akond
szpula

PostWysłany: 02.10.2020, 07:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinno być ciekawie.
Powrót do góry
esforty
album CD

PostWysłany: 02.10.2020, 07:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest już od poniedziałku, może wcześniej, na Tidal-u.
Ale ja się do odsłuchu nie wyrywałem, bo wspomniany przez Ciebie, szbe, <biały> Wink Code Girl, przeleciał przeze mnie jak agrest przez niemowlaka.
Ale... wobec budowanej tu reputacji, wrócę do 2018, a potem ta świeżynka.
Bart
longplay

PostWysłany: 02.10.2020, 17:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Royal Coda w październiku wchodzi do studia. Nowy album w 2021!
esforty
album CD

PostWysłany: 03.10.2020, 07:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowy Code Girl, na Tidal-u, jest a i owszem Embarassed Embarassed .
Jeden fragment, właśnie ten z zapodanego przez szbe, linka/u.
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 03.10.2020, 09:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:
...Mary Halvorson z gościnnym udziałem Roberta Wyatta w kolejnej odsłonie Code Girl...

Dziękuję za naprowadzenie - wygląda na to, że nowa płyta Mary Halvorson będzie bardzo interesująca, a udział w nagraniach Roberta Wyatta, tylko podgrzewa moje zainteresowanie tym materiałem.

Maciej Maleńczuk "Klauzula Sumienia"

Wszystko wskazuje na to (mam taka nadzieję), że nowa płyta Macieja Maleńczuka, będzie jednym z nielicznych (niestety), klasowych, celnych, po prostu ponadprzeciętnych (a zarazem ponadczasowych / zawsze aktualnych) artystycznych komentarzy, panoszącej się na każdym kroku polskiej nędzy myślenia i wulgarnego absurdu postępowania.

https://www.youtube.com/watch?v=bMnz7jFAz7k

Wczoraj ukazał się album "The Messenger" z nowymi odsłonami muzyki Mozarta i Silwestrowa w interpretacji Camerata Salzburg oraz Helene Grimaud.

https://helenegrimaud.com
Powrót do góry
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 10.10.2020, 14:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...już nawet nie jestem w stanie policzyć, od ilu lat czekam na koncertową płytę Skaldów...ale taką z prawdziwego zdarzenia, prezentującą właściwe (wyjątkowe) oblicze grupy...i chyba się już nie doczekam - pewnie nie dożyję - ich forma także już nie "taka" jak w wiadomych czasach ("Rezerwat Miłości" to dla mnie ostatni "właściwy" album, więc policzcie sobie sami), no i czy oni są nieśmiertelni w fizycznym znaczeniu?

Niby powinienem cieszyć się namiastką / "substytutem" tego co mogło być, a to z racji zapowiedzi nowego albumu, na którym będziemy mogli posłuchać muzyki z koncertu urodzinowego Andrzeja Zielińskiego...ale cieszyć się nie potrafię (choć płytę pewnie kupię); nie potrafię się cieszyć czytając zapowiedź, w której wśród gości koncertu widzę Marylę Rodowicz, Marka Piekarczyka, Andrzeja Lamperta, Elżbietę Towarnicką, Leszka Szczerbę (a gdzie Natalia Sikora?)...ehhhhh.

https://www.kameleonrecords.pl/sklep/skaldowie/koncert-urodzinowy/
Powrót do góry
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.10.2020, 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadchodzi niesamowicie zapowiadający się - i mega tani - box Focus (lata 1970-1976).

https://www.superdeluxeedition.com/news/focus-50-years-anthology-1970-1976/

Wszystko remasterowane (chyba pierwszy raz w historii + w komentarzach ludzie chwalą osobę, która się tym zajmuje). Wszystkie studyjne z tego okresu, At the Rainbow, BBC 1973 i kompilacja live 1971-1975. Oprócz tego masa bonusów (np. 37-minutowe "Eruption" z 1970), dwa wypchane po brzegi DVD, 80-stronnicowy booklet i płyty w rozkładanej replice winyla.

No za 40 euro, czyli teraz 178 zł Surprised
Crazy
longplay

PostWysłany: 11.10.2020, 09:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WoW! Very Happy
Czuję, że to może być prominentna pozycja w Liście do Św. Mikołaja.
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.10.2020, 09:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ciekawe, bo na rynku wciąż jest dostępny 13cd dyskograficzny box set Hocus Pocus za około 200 zł.

WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.10.2020, 11:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To też koło 2 stów

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 11.10.2020, 17:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, dziwna akcja, że w takim krótkim odstępie wychodzą. I stary box jest już totalnie tani, jak na taką zawartość. Tylko nie dodaje nic nowego, a i pewnie późniejsze płyty to już kolekcja dla kolekcji.
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 14.10.2020, 12:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś z Was lubi ciężką muzykę rockową...a w zasadzie thrashową, techniczną, czy też metalową, to informuję, że ukazała się na cede rozszerzona wersja niegdysiejszej kasetowej "The Raging Wrath Of The Easter Bunny" grupy Mr. Bungle z dopiskiem Demo 2000.

https://www.discogs.com/Mr-Bungle-The-Raging-Wrath-Of-The-Easter-Bunny-Demo-2020/master/1814591

Żadne tam przymiarki do pierwszego albumu "Mr. Bungle", w rodzaju nagrań z kasetowych "Goddammit I Love America" czy "OU818" - po prostu, rasowy, bezkompromisowy, chociaż garażowo brzmiący, rozgardiasz i galimatias ciężkiego grania.
Daje do myślenia (chociaż grupa nie poszła "tą" drogą), zważywszy, że wydany w 1986 roku! - w każdym razie, kilku moich niegdysiejszych kolegów "od metalu" miało rozkojarzone i pogubione twarze, kiedy przed laty, prezentowałem im owe nagrania.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 137, 138, 139  Następny
Strona 138 z 139

Skocz do: