Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapowiedzi i nowości płytowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 138, 139, 140  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 14.10.2020, 12:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie słucham "The Raging Wrath of the Easter Bunny" i jestem w stanie wyobrazić sobie miny Twoich kolegów. Wink Muzyka nie dla mnie (choć momenty są) - dla mnie to ciekawostka. Swoją drogą myślałem, że "bezsprzeczny" debiut Mr. Bungle to początek lat 90., a tu proszę - istnieją wcześniejsze wydawnictwa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananamoon
singel kompaktowy

PostWysłany: 14.10.2020, 13:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...he, he, he - z tym, że ta "nowa demówka", to zdaje się aktualne wskrzeszenie, tego co było (wychodzi na to, że w tekście-poleceniu zagmatwałem znaczenia czasowe)...a z jakim efektem? - tego jeszcze nie wiem; póki co nie słyszałem płyty.
W każdym bądź razie w "nowym" składzie prócz Mikea Pattona, Treya Spruancea i Trevora Dunna, są także Scott Ian oraz Dave Lombardo.
Powrót do góry
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 14.10.2020, 14:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz rację - to nowe wydawnictwo to powtórnie nagrane demo z 1986 roku.

Ogólnie nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, ale akurat w ponownej rejestracji materiałów z taśm demo, jeśli efekt to uzasadnia, nie widzę nic zdrożnego. "The Raging Wrath of the Easter Bunny" brzmi - jak sam zauważyłeś - garażowo (nawet bardzo), więc przynajmniej na tym polu zespół powinien zanotować progres. Z drugiej strony materiał mógł stracić surowość i spontaniczny charakter oryginału... "Wymądrzam się", więc nie mam wyjścia - będę musiał sprawdzić "The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo 2020". Wink

Przy okazji: dla mnie kolejna nowa wieść - o Lombardo w Mr. Bungle słyszałem, ale że Scott Ian też? Nieźle.
Powrót do góry
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 19.10.2020, 23:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leśniewski wybudził się z letargu, sprzedał wszystkie piraty świata i..

"18 grudnia 2020 będzie mieć premierę bardzo, baardzo, baaardzo dłuuugo oczekiwany, drugi tom mojej książki 'Brytyjski Rock 1961-1979 - przewodnik płytowy (G-K)', która już jest w przygotowaniu do druku!

Oto kilka detali: 630 stron (ponad 100 więcej niż w A-F) na kredowym papierze w laminowanej, sztywnej okładce - 250 haseł (nieco rozszerzonych o historię poszczególnych wykonawców) - 2200 kolorowych reprodukcji okładek o wymiarach 6 x 6 cm - cena 199 zł.
Książka będzie sprzedawana wyłącznie w Megadiscu i w wydawnictwie Kagra (w tej samej cenie), tak więc nie będzie dostępna w dużych sklepach. Egzemplarze zakupione/zamówione w Megadiscu będą posiadać mój autograf i (ewentualną) dedykację.
Gorąco polecam!
Jacek Leśniewski"

EWENTUALNĄ!

https://www.facebook.com/megadisc1991/posts/3529843573738628
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 23.10.2020, 08:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

20 listopada nowy album King Gizzard and the Lizard Wizard. Ponoć ma to być kontynuacja Flying Microtonal Banana, czyli ich najlepszego albumu Smile Oby podołali
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 23.10.2020, 14:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

11 grudnia ukaże się na DVD koncert Riverside z 2015 roku Lost'n' Found - Live in Tilburg.

https://youtu.be/_LEbGCGj5iM
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 23.10.2020, 16:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
20 listopada nowy album King Gizzard and the Lizard Wizard. Ponoć ma to być kontynuacja Flying Microtonal Banana, czyli ich najlepszego albumu Smile Oby podołali

I to jest znakomita wiadomość Exclamation Co prawda zespół wydał w tym roku już 5 płyt, ale to same koncertówki (szósta ukaże się w następnym miesiącu). Materiału studyjnego jestem zdecydowanie bardziej ciekawy, zwłaszcza jeśli oznacza powrót do ich najlepszej, psychodelicznej stylistyki. Po nieprzekonującym mnie romansie z metalem liczę na znaczną poprawę, choć może nie spodziewam się poziomu FMN - to bardzo wysoko postawiona poprzeczka, raczej nie do przeskoczenia.
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 23.10.2020, 16:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
SafeMan napisał:

I to jest znakomita wiadomość Exclamation Co prawda zespół wydał w tym roku już 5 płyt, ale to same koncertówki (szósta ukaże się w następnym miesiącu). Materiału studyjnego jestem zdecydowanie bardziej ciekawy, zwłaszcza jeśli oznacza powrót do ich najlepszej, psychodelicznej stylistyki. Po nieprzekonującym mnie romansie z metalem liczę na znaczną poprawę, choć może nie spodziewam się poziomu FMN - to bardzo wysoko postawiona poprzeczka, raczej nie do przeskoczenia.

Tak, też wyczekuję. FMB to jeden z moich ulubionych albumów ostatniej dekady, a wiem, że u Ciebie jest podobnie Smile Sam ostatnio podwyższyłem ocenę na rymie na maksymalną, no bo kurczę - mało który album tak mnie buja i wciąga klimatem. Ten mariaż psychodelii z kratrockową pracą perkusji robi robotę!
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 23.10.2020, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowy album Soen pt. Imperial ukaże się 29 stycznia 2021

1. Lumerian
2. Deceiver
3. Monarch
4. Illusion
5. Antagonist
6. Modesty
7. Dissident
8. Fortune

https://youtu.be/oKUuA1MnCs4

Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 23.10.2020, 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
gharvelt napisał:
SafeMan napisał:

Tak, też wyczekuję. FMB to jeden z moich ulubionych albumów ostatniej dekady, a wiem, że u Ciebie jest podobnie Smile Sam ostatnio podwyższyłem ocenę na rymie na maksymalną, no bo kurczę - mało który album tak mnie buja i wciąga klimatem. Ten mariaż psychodelii z kratrockową pracą perkusji robi robotę!

To prawda Smile Zespół na kolejnych płytach ciągle skakał po różnych gatunkach, lecz wolałbym, żeby wrócili do tego, co szło im najlepiej.

A w temacie oczekiwanych premier: 11 grudnia ma się ukazać trzeci studyjny album The Avalanches, zatytułowany "We Will Always Love You". Do tej pory ich płyty to gwarancja najwyższego poziomu i nie biorę pod uwagę opcji, żeby tym razem stało się inaczej Cool
crescent

PostWysłany: 29.10.2020, 19:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za WP:

Sensacyjne odkrycie. "Czterej pancerni i pies" w niezwykłej wersji

Spadkobiercy działającej do 2011 r. Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF) odkryli prawdziwe skarby w przejętym archiwum. Znaleziska pozwoliły rozpocząć proces digitalizacji taśm dźwiękowych z muzyką z filmów powstałych w WFF. Już niebawem pojawi się pierwszy efekt tej inicjatywy.
WFF działała w latach 1954-2011 i zrealizowała niemal 500 produkcji, filmów i seriali. Wśród nich legendy polskiej kinematografii: "Popiół i diament", "Sami swoi", "Lalka", Rękopis znaleziony w Saragossie", "Stawka większa niż życie" czy "Czterej pancerni i pies". Zbiory WFF przejęło Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu.

- Oprócz naszej bieżącej statutowej działalności – przede wszystkim produkcji filmowej, edukacji i promocji kultury, realizujemy także inicjatywy mające na celu utrwalanie historii oraz dorobku WFF i polskiego kina, a także przybliżanie ich kolejnym pokoleniom – mówił Robert Banasiak, dyrektor CeTA.
- W tym roku dzięki współpracy z GAD Records rozpoczęliśmy proces digitalizacji taśm dźwiękowych z muzyką z filmów powstałych w WFF, których pokaźny zbiór odkryliśmy w naszym archiwum – dodał Banasiak, zapowiadając ukazanie się niektórych nagrań w formie płyt i dystrybucji cyfrowej. Na pierwszy ogień pójdzie ścieżka dźwiękowa z serialu "Czterej pancerni i pies".
- Wszyscy doskonale pamiętają tytułową piosenkę w wykonaniu Edmunda Fettinga. Ale muzyka ilustracyjna Adama Walacińskiego to wartość sama w sobie, perfekcyjnie zaaranżowana, wykorzystująca w pełni możliwości orkiestry, a ponad wszystko – wciąż doskonale brzmiąca po tylu latach. – Michał Wilczyński, szef GAD Records.

Muzyka z serialu "Czterej pancerni i pies" ukaże się na płycie CD 20 listopada. W planach jest też wydanie na winylu, ale na nie trzeba będzie poczekać do 2021 r.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.11.2020, 08:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, nie wierzyłem, że ten dzień kiedyś nadejdzie.
Już niebawem wznowienie jednej z najlepszych polskich płyt XXI wieku, czyli Lenny Valentino. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie chcieli wydawać ~200 zł na stare wydanie na CD czy 700-800 zł na winyl. Wink
http://nowaplyta.pl/LennyValentino/preorder/
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 16.11.2020, 16:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

4 grudnia ukaże się nowy album Sigur Ros pt. Odin's Raven Magic

https://youtu.be/8AeI6-URlR0

Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 17.11.2020, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.biedronka.pl/pl/plyty-cd-16-11
Nowa dostawa do Biedronki, można coś wybrać.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.11.2020, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ABBA, Cure i może KiSS

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 138, 139, 140  Następny
Strona 139 z 140

Skocz do: