Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2514, 2515, 2516 ... 2522, 2523, 2524  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box

PostPosted: 13.10.2017, 08:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
Może nie aż tak amatorska, jak np. Ramones (kolejny zespół, który niczym nie zasłużył na swoją popularność), ale niewiele od niej wartościowsza.

Boże, jak ja pasjami uwielbiam takich zaskorupionych w swoich wąziutkich rameczkach Fanów Ambytnego Roka (TM), dla których prostota to nic nie warta amatorka. A jak pomyślę, że gdyby nie grupy pokroju The Ramones, rock miałby się pałować fafdziesiątym Yesem czy tym podobnymi wytworami, to się cieszę, że się Nowojorczykom udało. Bo dzięki temu w rock w stanie agonalnym udało się wstrzyknąć energię, która wystarczyła na prawie 15 następnych lat.
View user's profile Send private message Visit poster's website
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.10.2017, 09:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poranek z bluesem... na początek najnowszy album Snowy White'a nagrany z grupą The White Flames. Snowy ma już prawie 70 lat. W historii rocka zapisał się występami z Thin Lizzy, Pink Floyd, Rogerem Watersem i multihitem "Bird of Paradise" (to tak w skrócie). Nowa płyta "Reunited" nic już tu nie zmieni.

Drugi album to brytyjski gitarzysta Larry Miller. Swoją pierwszą płytę wydał już w 1983 roku, a ja usłyszałem o nim dopiero wczoraj. W odtwarzaczu kręci się "On the Edge" z 2012 roku. Obowiązkowa pozycja dla fanów Gary Moore'a. Ładne granie, a kończący album utwór "The Wrong Name part two" to killer niemal na miarę "Parisienne Walkways". Warto posłuchać.
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.10.2017, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:

Nie ma z Soft Machine nic wspólnego. Jazz rock ma różne oblicza.

Mnie nie musisz tłumaczyć, że jazz ma rózne oblicza Smile Po prostu pytałem się, czy Out Of Focus jest blisko stylistycznie SM - bez żadnych odniesień to jazzu w ogóle Cool
OK, dotarło do mnie, że Out Of Focus nie mają z Holendrami nic wspólnego.
A poza tym to też chyba muszę zrobić odpoczynek od forum, bo przyznaję piszę głupoty - mam ostatnio dużo roboty, siadam tu wyrywkowo myślami będąc jeszcze w swojej pracy i potem wychodzą takie kwiatki Embarassed
kłapouch - zazdroszczę Tobie, że godz. 9:02 to dla Ciebie poranek - u mnie to już prawie południe Wink
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.10.2017, 09:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
kłapouch - zazdroszczę Tobie, że godz. 9:02 to dla Ciebie poranek - u mnie to już prawie południe

Ale to tak wyjątkowo - kilka dni urlopu.... Very Happy

Teraz w odtwarzaczu płyta, o której usłyszałem wiele lat temu od nieżyjącego już Waldemara Korpały (myślę, że kilka osób na FD kojarzy kto zacz). Chyba nikt tu jeszcze nie wspominał o Atlantis Philharmonic a to przyzwoity, progresywny album. Amerykański zespół, a właściwie duet Joe DiFazio i Royce Gibson. Wspomniany krążek został nagrany w 1974 roku. Po latach panowie wrócili w 2008 albumem "Grand Master" ale nawet go nie próbujcie słuchać. Jest koszmarny. Debiut może się niektórym spodobać, a ja jestem ciekaw choćby zdania Białegostoku.
Tutaj cała płyta
https://www.youtube.com/watch?v=mZJJpqL9VHc

Back to top
Monstrualny Talerz
szpula

PostPosted: 13.10.2017, 10:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze co do ELP i NKRów. Trudno jest ELP bronić, rzeczywiście zespół ten odstaje, ale wygrali tym, że nagrali kilka niezwykle udanych przebojów "Lucky Man", "From The Begining" itp. Dodatkowo Lake solo nagrał niezwykle lubianą w krajach anglosaskich piosenkę świąteczną "I Believe in father Christmas" i prawdopodobnie w masowej świadomości znany jest tylko z tego. Kilka dobrych utworów wystarczy, by stać się sławnym. Może to być dla kogoś trudne do zaakceptowania, ale w muzyce umiejętność nagrania chwytliwej piosenki jest niezwykle ważna. Gentle Giant nigdy niestety nie nagrali żadnej piosenki, która miałaby jakąkolwiek szansę na sukces. Mnie osobiście również muzyka Gentle Giant pozostawia całkowicie obojętnym.
Back to top
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.10.2017, 10:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Gentle Giant nigdy niestety nie nagrali żadnej piosenki, która miałaby jakąkolwiek szansę na sukces. Mnie osobiście również muzyka Gentle Giant pozostawia całkowicie obojętnym.

Dla mnie obojętni zupełnie nie są. Pierwszych kilka płyt to dobra muzyka, ale niczego porywającego jakoś u nich nie odnajduję. Raz na parę lat do nich wracam. Najczęściej zdarza mi się załączyć Octopus, Three Friends i Szklarnię.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 13.10.2017, 10:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
RoryGallagher wrote:
Może nie aż tak amatorska, jak np. Ramones (kolejny zespół, który niczym nie zasłużył na swoją popularność), ale niewiele od niej wartościowsza.

Boże, jak ja pasjami uwielbiam takich zaskorupionych w swoich wąziutkich rameczkach Fanów Ambytnego Roka (TM), dla których prostota to nic nie warta amatorka. A jak pomyślę, że gdyby nie grupy pokroju The Ramones, rock miałby się pałować fafdziesiątym Yesem czy tym podobnymi wytworami, to się cieszę, że się Nowojorczykom udało. Bo dzięki temu w rock w stanie agonalnym udało się wstrzyknąć energię, która wystarczyła na prawie 15 następnych lat.

Tyle że u Ramonesów numery są tak do siebie podobne, że trudno odróżnić jeden kawałek od drugiego. Prostota OK- ale można wykazać się w tej prostocie jednak większą inwencją - vide The Clash.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gacek778
digipack

PostPosted: 13.10.2017, 11:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Gentle Giant nigdy niestety nie nagrali żadnej piosenki, która miałaby jakąkolwiek szansę na sukces. Mnie osobiście również muzyka Gentle Giant pozostawia całkowicie obojętnym.

Tak myślisz? Możesz się mylić.
https://www.youtube.com/watch?v=8N8ck4nV2zg
Ja się dziwię czemu ta piosenka hitem się nie stała.

https://www.youtube.com/watch?v=GJV6g29SiKg
Tutaj podobnie.

Takie utwory z powodzeniem by mogły zrobić zamieszanie na listach przebojów. Klasyczne brzmienie do tego proste ale zdecydowanie nie banalne melodie, instrumentalnie majstersztyk, słychać że to instrumentaliści z najwyższej półki. Poza tym zaraźliwe jak cholera.

crescent wrote:

Dla mnie obojętni zupełnie nie są. Pierwszych kilka płyt to dobra muzyka, ale niczego porywającego jakoś u nich nie odnajduję. Raz na parę lat do nich wracam. Najczęściej zdarza mi się załączyć Octopus, Three Friends i Szklarnię.

Dokładnie tak jak u mnie. Z tym że całą dyskografię znam od niedawna. Za to szklarnię od wielu lat i co jakiś czas do niej wracam ale o rewelacjach nie ma mowy.

Okechukwu wrote:

Tyle że u Ramonesów numery są tak do siebie podobne, że trudno odróżnić jeden kawałek od drugiego. Prostota OK- ale można wykazać się w tej prostocie jednak większą inwencją - vide The Clash.

Pewnie tak ale czy tak samo nie można napisać o Motorhead czy AC DC? Albo o tuzinie współczesnych neo progowych nudziarzy?
Taka stylistyka, tu chodzi o energię, którą Ramonesi niewątpliwie mieli. Poza tym to bardzo wpływowy zespół.

Maanam - Maanam

Z czornej płyty. Jakie to jest dobre. Nie lubię wokalistek ale to wyjątek i nie wyobrażam sobie kogoś innego na tym miejscu. Czysta energia.
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.10.2017, 11:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Maanam - Maanam
Z czornej płyty. Jakie to jest dobre. Nie lubię wokalistek ale to wyjątek i nie wyobrażam sobie kogoś innego na tym miejscu. Czysta energia.

Fani Maanamu wychodzą z ukrycia - i bardzo dobrze!
Jeden z przykładów, dla których warto siedzieć także w latach 80., a przecież na tej płycie dopiero się rozkręcają. Wink
Leptir

PostPosted: 13.10.2017, 11:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Owszem i imo na następnej rozkręcili się jeszcze bardziej. Smile
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 13.10.2017, 11:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ba! Paranoje jest goła - mój ulubiony utwór całej MMG Very Happy
Back to top
Maciek

PostPosted: 13.10.2017, 12:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
David Dorůžka ‎– Silently Dawning (2008)
(...) Bardzo dobry album. Tak trzymać! [/img]

Cieszę się, że jednak z czymś trafiłem. Smile
Swego czasu bardzo podobał mi się debiut, czyli Hidden Paths - tam to dopiero Patem wiało. W jego kontekście i na mój ówczesny gust, Silently Dawning wypadło słabiej i byłem tym albumem trochę rozczarowany, ale bardzo możliwe, że teraz byłoby odwrotnie. Muszę porównać, o ile da się jeszcze w jakikolwiek sposób dotrzeć do debiuru. Parę lat temu na jednym z koncertów w Gliwicach David mówił, że sprzedał wszystkie egzemplarze i nie wie czy coś gdzieś zostało.
gacek778
digipack

PostPosted: 13.10.2017, 12:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Owszem i imo na następnej rozkręcili się jeszcze bardziej. Smile

To dobrze że następną płytę na czornym krążku też posiadam skoro tak chwalicie Cool
Swoją drogą poza debiutem wiele nie znam Maanamu z lat 80. Czas nadrobić straty.
Back to top
Leptir

PostPosted: 13.10.2017, 12:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

"O!" podoba mi się bardziej - jest mocniej zróżnicowana stylistycznie, a też sporo killerów się tam znalazło.
Maciek

PostPosted: 13.10.2017, 12:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Swoją drogą poza debiutem wiele nie znam Maanamu z lat 80. Czas nadrobić straty.

No to prawdopodobnie czeka Cię uczta z Nocnym Patrolem. Smile
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2514, 2515, 2516 ... 2522, 2523, 2524  Next
Page 2515 of 2524

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum