Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2743, 2744, 2745 ... 2844, 2845, 2846  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.01.2019, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na dziś mam do przesłuchania polski jazz z EMPIKowej paczuszki plus - in memoriam Joseph Jarman - coś z AEOC. Madziarski jazz z Maćkowych opisów wygląda kusząco (w końcu - w kilku procentach to moi ziomkowie), ale zostawię na deser Smile
Leptir

PostWysłany: 11.01.2019, 15:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Jarmana, to warto też sięgnąć po jego "Song For" z 1967 - bardzo w duchu AEOC...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 11.01.2019, 16:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Na zakończenie tygodnia węgierskiego, chyba najmocniejsza płyta w tym gronie.

Gusztáv Csík Quartet - Csík Gusztáv És Együttese (1977)

... Zaczyna się bardzo niepozornie, ale po kilku minutach wszystko nabiera niesamowitego tempa, które nie zwalnia już do samego końca. Najlepiej wypada chyba drugi na płycie Papírsárkány (czyli Sky Papers autorstwa Deodato), choć na całej stronie A nie ma żadnych przestojów i trudno tu narzekać na cokolwiek. Kiedyś bardziej czekałem na stronę B, na której jest samograj Hancocka o kameleonie, ale teraz w zestawieniu ze stroną A brzmi mi to nieco słabiej...

To też w pudłach po dawniejszym zbiorze. Też myślę/pamiętam, że side A lepsze!
Maciek

PostWysłany: 11.01.2019, 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty - dobry digger był z Ciebie Wink

Właśnie sobie przypominam jak niecałe 5 lat temu słuchałem tej płyty na okrągło. Jakuz chyba też się wtedy wkręcił. Gdyby ktoś miał ochotę na wieczorne ognisko na ciepłej plaży w środku zimy, to nie trzeba daleko wyjeżdzać, wystarczy posłuchać

Paqua - Akaliko (2014)

Płytę otwiera tytułowy, mocno gitarowy numer, z dużą ilością przestrzeni, loopów, pogłosów itp. tak mogłaby brzmieć nieco bardziej udana sesja Gilmoura z The Orb czy jakiś współczesny koncert Gottschinga. Dalej wjeżdżają Simon & Garfunkel, ale w takiej nieco szczęśliwszej odsłonie, z lżejszymi duszami i paletą perkusjonaliów. Przyjemny, przestrzenny gitarowy trans powraca w Late Train, po którym następuje lekko floydowy (moje skojarzenie - nie bierzcie go na serio) Dinosaur Zappa. Całość zamyka zgrabnie bujające disco rodem z drugiej połowy lat 70. No i można jechać kolejne okrążenie.
Gdyby kogoś to porwało i chciałby to sobie sprawić na CD, to Dodax goni to po 36,89 zł z przesyłką.

https://www.youtube.com/watch?v=LoyNS3O_OX0
https://www.youtube.com/watch?v=uxfwa3YNV3A
I&I
album CD

PostWysłany: 11.01.2019, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Na zakończenie tygodnia węgierskiego, chyba najmocniejsza płyta w tym gronie.

Maćku dziękuję za wszystkie wrzutki z Węgier. Dopiero dziś je przerabiam i doceniam jednocześnie Very Happy
Nie wiedziałem, że tyle dobrego stuffu z okolic jazzu i funka tam było Rolling Eyes
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 11.01.2019, 20:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Paqua - Akaliko (2014)

Płyta jeździła ze mną w aucie parę lat temu. Bardzo dobry pop muzik.
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 11.01.2019, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jakuzu (i Adminu) - ale mi nie o to, nie o to, ot skrót myślowy (tradycyjnie niefortunny Rolling Eyes ) do Purdie shuffle. Wink...

Spoko-Orinoko - faktem przecież jest, że Purdie to prawdziwy Pan Perkusista! Szkoda, że nieco zapomniany i chyba jednak niedoceniany - dzięki, że go wywołałeś z niebytu, Maćku!

U mnie lajtowo, dyskretnie i miło ale i wirtuozersko momentami :

Snowy White & The White Flames - Little Wing - 1998

Ciekawostką (a może smaczkiem ? ) tej płyty jest fakt, że na klawiszach zagrał John "Rabbit" Bundrick - znany(?) m.in. ze wspólnej płyty z Paulem Kossoffem, Simonem Kirke i Tetsu Yamauchi na dokładkę. Ale to było daaawno - 1972.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.01.2019, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

całkiem niezłe to Mini, trochę jak bardziej ambitne Kombi z fletem. Płyty studyjne to tak na razie mi różnie, ale Koncert jest zacny

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 11.01.2019, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:

Pożycz! Pożycz! Razz

Spinam dzień.
Fleetwood Mac - Blues Jam in Chicago: Volume Two (1970)
Zaletą edycji cd jest to, że zebrano na niej podobno wszystko, co przetrwało z tych sesji. Dwójka trwa >75 min.

Jakuz

PostWysłany: 11.01.2019, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Jakuz napisał:
... Pożycz! Pożycz! Razz ...]

Ło matko! Wreszcie powód do spotkania!
Z największą przyjemnością Smile
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 11.01.2019, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kraftwerk - Die Mensch-Machine

Czy ktoś oprócz mnie ma tak, że Kraftwerków słucha tylko po niemiecku? Ten kwadratowy język w połączeniu z plumkającą i również kanciastą muzyką współgra idealnie, czego nie mogę powiedzieć o angielskim kaleczonym w typowo niemieckim stylu.
Strasznie żałuję, że panowie na koncertach poza ojczyzną grają właśnie wersje z alternatywnymi tekstami. Koncert w Poznaniu sprzed 5 lat był odlotowy, ale do perfekcji brakowało mi właśnie tej odrobiny germańskości.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 11.01.2019, 22:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:

Czy ktoś oprócz mnie ma tak, że Kraftwerków słucha tylko po niemiecku?

No przecież, że Kraftwerk tylko po niemiecku Smile
U mnie na razie Krzysztof Sadowski And His Hammond Organ, ale potem coś z dzisiejszej paczuchy Smile
Maciek

PostWysłany: 12.01.2019, 18:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prodigy - No Turist (2018)

Płyta zjechana z góry na dół, aż prawie uwierzyłem w to wszystko, co ludzie pisali bez słuchania. Pierwsze minuty trochę zawiodły, bo poza mocnym bitem i ogólną sieczką brakowało mi jakiejś namiastki przebojowości, czegoś co wpada w ucho i zostaje na dłużej, ale z każdym kolejnym numerem dawałem się porwać coraz bardziej. To po prostu sentymentalna powrót do wczesnych lat 90. i strzał między oczy. Nowych pomysłów brak, przebojowości brak, ale słuchając tu i teraz i z włączonym kontekstem, naprawdę nieźle to wszystko kopie. No i płyta trwa tyle, ile powinna. 37 minut i następny proszę.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.01.2019, 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rory Gallagher - Irish Tour'74. Niewiarygodne, ale niedawno minęło 45 lat od tych koncertów. Nic a nic się nie zestarzało to granie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.01.2019, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JEFFERSON AIRPLANE - Bless its Pointed Little Head /69/

Ten koncertowy album uchwycił przewagę i energię tych utworów nad studyjnymi rzeczami. To właściwe nieskrępowane, otwierające drogę ku podróży cynamonowe arcydzieło, pokazujące talent muzyków do grania luźnych form oraz zgrabną grę wokalną Grace Slick i Marty Balina. Tutaj każdy jest bohaterem.
więcej na blogu

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2743, 2744, 2745 ... 2844, 2845, 2846  Następny
Strona 2744 z 2846

Skocz do: