Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2772, 2773, 2774, 2775, 2776  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 16.04.2019, 07:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
Oj, nie. Szczyt osiągnięć to Waiting...

Koncertowo - nie ma co polemizować. Studyjnie dla mnie najciekawsze rzeczy dzieją się jednak dużo wcześniej.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 16.04.2019, 09:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
I Love Music - zdecydowanie!

The Lafayette Afro Rock Band - I Love Music

https://www.youtube.com/watch?v=D0QYADfr5Hc

Absolutnie bombowy kawałek! Patrz wejście elgitary od ok. 3`08``

Ledwo dotrwałem do tej magicznej gitary, która byłaby dobra ale na dansingu w sanatorium w Ciechocinku. Wolę dwugwiazdkowy Master of Reality. Cool
B.J.
box

PostPosted: 18.04.2019, 13:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
B.J. wrote:
Little Feat - Hotcakes & Outtakes (2000)
Cd 1 (z 4) 1970-75 - materiał głównie z regularnych płyt. Słychać, jak zespół rośnie (i adoptuje trendy) - od roots rocka do southern z elementami jazz-funku.
Cd 2 obejmuje okres 1976-81, a więc szczyt osiągnięć ukoronowany znakomitym żywcem Waiting For Columbus i okruchy dziedzictwa zachowane po rozpadzie grupy i śmierci Lowella George`a. Świetne granie na najwyższym poziomie porównywalnym z Grateful Dead i Allmanami.
Cd 3 to nagrania z lat 1988-98. Piętno dwóch strasznych wydarzeń - śmierci lidera i dekady lat `80 - jest odczuwalne, ale zespół ciągle dawał radę. A przynajmniej było co wybrać na tę kompilację.
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 18.04.2019, 14:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dekada lat 80. to pod żadnym względem nie było straszne wydarzenie. Oczywiście, jeśli ktoś nie utknął w okolicy 1976 roku Wink
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK

PostPosted: 18.04.2019, 17:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dekada 80 wbrew pozorom była bardzo fajna. I bardzo twórcza. Chociaż skończyła się w 1987 roku. Ale zaczęła w 1978.

http://artrock.pl/
Back to top
Białystok

PostPosted: 18.04.2019, 17:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do dat to początek mniej więcej trafny, koniec nie wiem bo bardziej znam początek 80s.

Dzisiaj kupiłem LP Treasure więc preferując 70s też znajduję trochę ważnych płyt w 80s. Kolejna dekada już wygląda bardzo blado u mnie.
I&I
album CD

PostPosted: 18.04.2019, 18:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Monstrualny Talerz wrote:
I Love Music - zdecydowanie!

The Lafayette Afro Rock Band - I Love Music

https://www.youtube.com/watch?v=D0QYADfr5Hc

Absolutnie bombowy kawałek! Patrz wejście elgitary od ok. 3`08``

Ledwo dotrwałem do tej magicznej gitary, która byłaby dobra ale na dansingu w sanatorium w Ciechocinku. Wolę dwugwiazdkowy Master of Reality. Cool

Jak ja bym zaczął wymieniać co mi nie gra w tym co gra Białystokowi to końca nie byłoby widać Wink

A tak na serio. Nie warto wypowiadać się na temat muzyki, której się nie lubi, nie słucha, nie zna. To nie ma sensu.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 18.04.2019, 19:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Co do dat to początek mniej więcej trafny, koniec nie wiem bo bardziej znam początek 80s.

Dzisiaj kupiłem LP Treasure więc preferując 70s też znajduję trochę ważnych płyt w 80s. Kolejna dekada już wygląda bardzo blado u mnie.

Dlatego 1987 bo wtedy wyszło "Within a Realm of A Dying Sun". Oprócz tego kilka bardzo zacnych płyt. Potem już tak fajnie nie było

Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 18.04.2019, 19:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnie 2 lata to u mnie głównie odkrywanie wspomnianych lat 80-tych, które większość życia omijałem szerokim łukiem (poza wyjątkami typu metal czy 4AD) i uważałem za strasznie kiepski czas dla muzyki. Ale po nawróceniu stwierdzam, że to piękna i bardzo wartościowa dekada.

WOJTEKK wrote:
Dekada 80 wbrew pozorom była bardzo fajna. I bardzo twórcza. Chociaż skończyła się w 1987 roku. Ale zaczęła w 1978.

1988 wygląda na bardzo mocny. Jeden z lepszych roczników dla metalu, szczytowe osiągnięcie Sonic Youth, Dead Can Dance w formie, debiut Jane's Addiction itd.

Jedyne co mi nadal bardzo przeszkadza w ejtisach to neo prog i płyty progresywnych tuzów z lat 70-tych, którzy nie potrafili się odnaleźć w nowych realiach.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 18.04.2019, 19:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Dlatego 1987 bo wtedy wyszło "Within a Realm of A Dying Sun". Oprócz tego kilka bardzo zacnych płyt. Potem już tak fajnie nie było

Natomiast w 1989 ukazało się "Disintegration" The Cure - czyli jednak bardzo dobre rzeczy wciąż powstawały, choć też wolę początek lat 80-tych, niż końcówkę. Ogólnie to naprawdę mocna dekada, i różnorodna, dlatego (niemal) każdy może znaleźć coś dla siebie. Ja akurat nie przepadam za DCD ani tym bardziej za ejtisowym metalem (poza nielicznymi wyjątkami), za to z chęcią słucham m.in. różnych fal (nowej, zimnej, minimalnej etc.), szeroko rozumianego post-punku, avant rocków, synthpopu czy różnej innej elektroniki.

Yer Blue wrote:
Jedyne co mi nadal bardzo przeszkadza w ejtisach to neo prog i płyty progresywnych tuzów z lat 70-tych, którzy nie potrafili się odnaleźć w nowych realiach.

Mnie również, natomiast mam na to prostą receptę: prawie wcale po nie nie sięgam Wink
Back to top
Białystok

PostPosted: 18.04.2019, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="I&I"]
Białystok wrote:

Jak ja bym zaczął wymieniać co mi nie gra w tym co gra Białystokowi to końca nie byłoby widać Wink

A tak na serio. Nie warto wypowiadać się na temat muzyki, której się nie lubi, nie słucha, nie zna. To nie ma sensu.

Ale tu nie tylko Białystok się wypowiada. Patrz wypowiedź Monstrualnego Talerza o Master of Reality no chyba że on nie lubi nie słucha ale zna. Tyle że raczej Black Sabbath zna tu każdy, nieprawdaż?

Ja np. nie słucham ale znam Michaela Jacksona i mam prawo powiedzieć że Thriller to album w swojej kategorii doskonały bo nie znajduję argumentów że tak nie jest.
B.J.
box

PostPosted: 18.04.2019, 20:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Jedyne co mi nadal bardzo przeszkadza w ejtisach to (...) płyty progresywnych tuzów z lat 70-tych, którzy nie potrafili się odnaleźć w nowych realiach.
...czyli nie potrafili atrakcyjnie grać prostych bitów na cztery z automatu z plastikowymi parapetami. Tak, żeby to równocześnie było ambitne i popowe.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 18.04.2019, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Absolutnie dekada lat 80. jest dla mnie bardzo ciekawa, a odważyłbym się powiedzieć, że lata 1978-1982 pod względem kreatywności i ilości nowych zjawisk w muzyce niewiele ustępują pierwszej połowie lat 70. Smile
A co do końcówki lat 80. nie była ona taka zła. 1989 r. to przecież m.in. "Disintegration" The Cure, "New York" Lou Reeda, "Doolitle" The Pixies, "Presto" Rush, "The Miracle" Queen, "Sonic Temple" The Cult - kurczę, chciałbym, żebyśmy teraz mieli tak słaby rocznik. Smile
I&I
album CD

PostPosted: 18.04.2019, 20:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Białystok"]
I&I wrote:
Białystok wrote:

Ale tu nie tylko Białystok się wypowiada. Patrz wypowiedź Monstrualnego Talerza o Master of Reality no chyba że on nie lubi nie słucha ale zna. Tyle że raczej Black Sabbath zna tu każdy, nieprawdaż?

Ja np. nie słucham ale znam Michaela Jacksona i mam prawo powiedzieć że Thriller to album w swojej kategorii doskonały bo nie znajduję argumentów że tak nie jest.

Nie śledzę wszystkich wypowiedzi.
Nie znam żadnej płyty Black Sabbath (tylko hity)
MJ Thriller jest prawie ok, ale polecam "Off The Wall" z Quincy Jonesem (lepsza sto razy Very Happy )

Chodziło mi jedynie o styl.

Wesołego Alleluja!
Co złego to rząd Wink
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 18.04.2019, 20:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Ostatnie 2 lata to u mnie głównie odkrywanie wspomnianych lat 80-tych, które większość życia omijałem szerokim łukiem (poza wyjątkami typu metal czy 4AD) i uważałem za strasznie kiepski czas dla muzyki. Ale po nawróceniu stwierdzam, że to piękna i bardzo wartościowa dekada.

WOJTEKK wrote:

1988 wygląda na bardzo mocny. Jeden z lepszych roczników dla metalu, szczytowe osiągnięcie Sonic Youth, Dead Can Dance w formie, debiut Jane's Addiction itd.

Faktycznie, różnie bywało. Ale niektórzy dawali radę - Cyferki Yes, ELPowell, nawet Pałasz i Bestia Jethro Tull. Co do neo pierogów to masz Marillion i długo nic. Co prawda IQ wywalił The Wake, a Twelfth Night na żywo wymiatali równie dobrze jak Marillion, ale Marillion to był zespół kompletny.
Tylko, że lata 80 to przede wszystkim NIE próg-rock. A Jane's Addiction to już muzycznie lata 90. Co nie zmienia faktu, że bardzo lubię

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2772, 2773, 2774, 2775, 2776  Next
Page 2773 of 2776

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum