Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2791, 2792, 2793 ... 2845, 2846, 2847  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 08.06.2019, 22:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

POLICE Reggatta de Blanc (1979)

Ulubiona płyta Jana Bo., a moja ich. Chyba warta rozejrzenia się nawet za winylem. Lubi to ktoś poza Zlatanem?

Ja lubię, ale teraz słucham Miles Davis "Big Fun". W ogóle mój syn i moja żona uwielbiają The Police. Dziś wracałem z delegacji z ekipą ode mnie z pracy i w radio leciało Message In A Bottle z tej płyty, z okazji 40-lecia nagrania utworu. Co ciekawe - RMF FM.
B.J.
box

PostWysłany: 09.06.2019, 07:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nosferatu - Nosferatu (1970)
Krautrock modelowy, ale brakuje tu swobody. Brzmienie ok, aranże też, kompozycje średnie, wykonawstwo siłowe. Ogólnie nie przeszkadza, ale nie chce się tego kręcić w kółko.
B.J.
box

PostWysłany: 09.06.2019, 10:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Legends Of Acid Jazz: Tenor Titans (1998)
Rześka kompilacja funky souljazzowych smakołyków z przełomu 60/70. Wypoczynkowo i niedzielnie. Przy okazji polecam całą serię.
Crowley
digipack

PostWysłany: 09.06.2019, 16:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prince and the NRG - One Nite Alone... The Aftershow: It Ain't Over!

Trzecia płyta z One Nite Alone. Ależ to jest potwór! Godzina obłędnego funku, przy którym aż sufit podskakuje. Prince, jeśli tylko miał na to ochotę, niszczył system i potrafił grać absolutnie wszystko. Kapitalna rzecz.

Prince - Originals

Wydana właśnie (na razie chyba tylko na Tidalu) składanka utworów, które Prince napisał dla innych artystów, zaśpiewana przez samego autora. Bardzo fajne i ciekawe wydawnictwo, dość lekkie jeśli chodzi o styl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 10.06.2019, 18:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten Prince - Originals to raczej ciekawostka.
Nie specjalnie znam pierwowzory, ale trzeba by się znacząco wytrawić z estetycznych naleciałości by podważyć takie :
- Nothing Compares to You w interpretacji Sinead O'Connor
prędzej
Love... Thy Will Be Done Martiki i Manic Monday, amerykańskich Filipinek Wink, The Bangles.
W temacie zaś, dla ochłody, właściwie to jakiej ochłody? Co ja chcę od tego Briana?
Bryan Ferry -"Olympia" 2010

Pewnie dobrze słuchałoby się tego wczesnym wieczorem w kawiarnianym ogródku popijając mrożoną kawę i popatrując na kelnerki w sukienkach przylegających do ich ciał jak bułka tarta do kotleta Embarassed .
W sprawie, wspominanego wyżej The Police to wskazane miejsce też byłoby dobre do odsłuchu wydawnictwa.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 10.06.2019, 20:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dr. John - Creole . Jeden z moich ulubionych artystów, szkoda że w Polsce był tak mało popularny.
I&I
album CD

PostWysłany: 10.06.2019, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie pomyślałbym, że będę słuchał Jaimie'go Culluma.

Świetna wersja numeru Cole'a Portera.
Cole

Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 10.06.2019, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za ciosem.

Wszystko piękne Exclamation

Manhattan

Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 11.06.2019, 11:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Atomic Rooster ‎– Death Walks Behind You (1970)
Porządny kawał prog hard rocka. Panowie od wielu lat już nie żyją, a jednak w ubiegłym roku zespół zagrał w Polsce. Ktoś ciągle chce słuchać tych utworów. Fenomen.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 11.06.2019, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Atomic Rooster ‎– Death Walks Behind You (1970)
Porządny kawał prog hard rocka. Panowie od wielu lat już nie żyją, a jednak w ubiegłym roku zespół zagrał w Polsce. Ktoś ciągle chce słuchać tych utworów. Fenomen.

U nas 24 miejsce na album 1970 r....

Kojarzę informację, że mieli zagrać ale dla mnie to jest co najmniej dyskusyjne, że to grał ten Atomic Rooster.
Z tego starego składu został tam tylko Steve Bolton, który grał jednak na Made In England z 1972 r., dla mnie albumie o kilka klas gorszym od klasycznych pierwszych trzech. Za to na wokalu widzę jest tam teraz Peter French - a to jeden z moich ulubionych hard rockowych wokalistów - Cactus i Leaf Hound.
Oleeks
szpula

PostWysłany: 11.06.2019, 12:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grateful Dead - Dick's Picks Volume 22 - Lake Tahoe, CA - 2/23-24/68

Świetny koncert. Dysk pierwszy w mojej opinii nieco lepszy. Deadzi w pełnej improwizacji i kwasie Wink
esforty
longplay

PostWysłany: 11.06.2019, 13:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:

Nigdy nie pomyślałbym, że będziesz słuchał Jaimie'go Culluma Wink .
Ale to zacna interpretacja, zaiste.
Nieśmiało, zapytam czy znasz?

Rzecz, właściwie, straciłaby termin przydatności do spożycia, zmiana stylistyk obowiązujących!
Ale... ponieważ autor to Cole Porter, to ma to cechy trwałości takich jak miód.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.06.2019, 21:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Blindead - Niewiosna(...) Czy ktoś tu kiedyś nie wspominał o podobieństwie do innego znanego polskiego zespołu? Maciek czy ten zarzut jest jeszcze aktualny?

Odpowiadam z małym poślizgiem, bo dopiero dziś posłuchałem. Muzycznie jest to bardzo dobre i gdyby była to instrumentalna płyta, to chyba bym się tym nawet delikatnie zachwycił, niestety w warstwie tekstowej i wokalnej jest to dla mnie nieznośne (a to najłagodniejsze z określeń, jakie mi przyszło do głowy). Paradoksalnie najlepiej wypadło Ani lekkomyślnie, ani bezboleśnie, w którym nie potrafiłem zrozumieć wokalisty i choć na ogół nie lubię darcia po norwesku, to na tle reszty wydało mi się to igraszką. Wink Jeśli materiał ten wyjdzie kiedyś w wersji instrumentalnej, to mógłbym być zainteresowany zakupem. Wink
Ale plus za to, że wyrwali się z szufladki porko-dudowej. Wink
B.J.
box

PostWysłany: 12.06.2019, 18:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Howlin' Wolf ‎– Live In Cambridge, MA., 1966 (1991)
Co z tego, że klasyka i wybitni bluesmani, skoro jakość nagrania jest tak tragiczna, że nie sposób się nim cieszyć. Strzeżcie się Exclamation

I&I
album CD

PostWysłany: 12.06.2019, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
I&I napisał:

Nigdy nie pomyślałbym, że będziesz słuchał Jaimie'go Culluma Wink .
Ale to zacna interpretacja, zaiste.
Nieśmiało, zapytam czy znasz?

Poznałem w momencie wejścia na rynek i wtedy podobało mi się jako tako, a po latach to nawet gorzej. Teraz preferuję utwory Portera w wersjach zbliżonych do oryginału Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2791, 2792, 2793 ... 2845, 2846, 2847  Następny
Strona 2792 z 2847

Skocz do: