Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2800, 2801, 2802 ... 2874, 2875, 2876  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 05.07.2019, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masters Apprenticies - Toast to Panama Red (1972)

Moi znajomi z RYM nie zostawili ocenami suchej nitki na tym legendarnym LP tej nagrywającej w Londynie australijskiej formacji. Rzeczywiście to takie słabe?

Mi się wydaje co najmniej solidne, rozważam zakup LP, zwłaszcza że hard/heavy prog z melodią, a tych tu jest naprawdę sporo, to nie taka łatwa sprawa w tym gatunku.
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.07.2019, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że to bardzo przyzwoita płyta, podobnie jak rok wcześniejsza Choice Cuts. Zresztą koncertówka - Nickelodeon też fajna.
Ja ich lubię, a taki Death Of King mieści się w tysiącu, a może nawet w Top 500 moich ulubionych utworów Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartosz
digipack

PostWysłany: 06.07.2019, 07:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magma - Zëss: Le jour du néant (2019)

Słucham kolejny raz w nadziei, że może zmienię zdanie, ale nie, coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że to najsłabszy album Magmy. Nudny, pretensjonalny (ta orkiestra! Rolling Eyes ) i nijaki, na którym zespół nie pokazuje niemal żadnego ze swoich atutów, powtarza tylko starą formułę w wersji tak kiepskiej, że świechta ją i zgrywa. Szkoda...

Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 07.07.2019, 10:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

James Booker - Junco Partner (1976)
Fortepian, wirtuozeria, unikat. Szopen, blues, rag. Heroina, alkohol, pederastia.

WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.07.2019, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
...pederastia.

No i co z tego, przecież my go słuchamy, a nie z nim śpimy. Poza tym w jednym ciągu z wódą i dragami... jakby to była jakaś choroba?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 07.07.2019, 11:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz... no ale przede wszystkim, był jednooki! Tolerujemy jednookich?
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 07.07.2019, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że można na to przymknąć oko. Tym bardziej, że przyjemnie się słucha tego walca.
WOJTEKK

PostWysłany: 07.07.2019, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pictures at The Exhibition - jakaś dziwna wersja - sama orkiestra, bez wokali, bez sekcji i klawiszy, do tego trochę krótsza i jakiś Claudio Abbado to sygnuje

Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 07.07.2019, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to jest, jak Wielkich Emersonów próbują coverować jacyś dyrygenci.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 08.07.2019, 07:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, no spoko, dobre było, miało swój urok, ale ELP to jednak ELP...

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 08.07.2019, 08:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Firjuza - Firjuza, czyli dotarło do mnie najdroższe 30 minut w mojej kolekcji i póki co rzadko schodzi z odtwarzacza. Gdyby powstało w USA, nie zwróciłbym uwagi, ale kurde, to Turkmenistan i trwam w zachwycie odkąd ten zespół poznałem ładnych parę lat temu. Fajnie mieć to na CD, wydanie Soviet Grail nieco pod GAD-owe, czyli książeczka po rosyjsku i angielsku, z detalami, zdjęciami itp., brzmienie ładnie dopieszczone, ale nie przesadzone. Dzięki temu to egzotyczne fusion wali słuchacza pełną mocą. I jeszcze dostałem dwie pocztówki i nalepkę jako prezent od firmy Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok

PostWysłany: 08.07.2019, 09:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Firjuza - Firjuza, czyli dotarło do mnie najdroższe 30 minut w mojej kolekcji i póki co rzadko schodzi z odtwarzacza. Gdyby powstało w USA, nie zwróciłbym uwagi, ale kurde, to Turkmenistan i trwam w zachwycie odkąd ten zespół poznałem ładnych parę lat temu. Fajnie mieć to na CD, wydanie Soviet Grail nieco pod GAD-owe, czyli książeczka po rosyjsku i angielsku, z detalami, zdjęciami itp., brzmienie ładnie dopieszczone, ale nie przesadzone. Dzięki temu to egzotyczne fusion wali słuchacza pełną mocą. I jeszcze dostałem dwie pocztówki i nalepkę jako prezent od firmy Very Happy

LP widzę w normalnej cenie.
Muzyka tak rzucić uchem całkiem OK. A czy w USA tak jeszcze grali w 1979?
Tarkus

PostWysłany: 08.07.2019, 12:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W 1979 to już pewnie nie, bo w tamtym czasie fusion miało już w USA drgawki agonalne Smile Ale ze trzy lata wcześniej Firjuza niespecjalnie by odstawała od, na przykład, "Reumatycznego Warjota".
Cena CD też jest "normalna" - nienormalne są koszty wysyłki St. Petersburg - Warszawa.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok

PostWysłany: 08.07.2019, 14:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłem jedną lub dwie płyty LP w Rosji, na 100% jedna była z Petersburga i cena nie przekroczyła zwyczajowego przedziału 10-20 euro.

Czy by odstawała muzycznie to lepiej zapytać właściciela stosownego avatara ale może coś w tym jest.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 08.07.2019, 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Czy by odstawała muzycznie to lepiej zapytać właściciela stosownego avatara ale może coś w tym jest.

Lubie tegoż Reumatycznego Waryjota (kradnę patent Wink ), ale do szczytu fusion mu jeszcze daleko (na awatar wybrałem raczej ze względu na okładkę). Zgadzam się - Firjuza niewiele by odstawała muzycznie od tego, co mam w awatarze - choć stylistycznie bardziej przypomina mi pierwsze płyty RTF, szczególnie Light As A Feather.
Żeby było w temacie - akurat mi gra w słuchawkach coś, co jest moim zdaniem jednak półkę wyżej zarówno od Rycerzyka-Romantyka, jak i od turkmeńskiego fusion: Weather Report - Mysterious Traveller (1974).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2800, 2801, 2802 ... 2874, 2875, 2876  Następny
Strona 2801 z 2876

Skocz do: