Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2802, 2803, 2804 ... 2859, 2860, 2861  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.07.2019, 11:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duo Bednarek - Zgraja "Walking Colours". Pomyśleć, że gdyby nie promocja u GADów, to bym po ten album nie sięgnął i był przekonany, że zespół w składzie flet / kontrabas to odpychająco nudny minimalizm. A tak ze zdziwieniem przekonałem się, że taki skład może zagrać gorące flamenco, odnaleźć się w rytmach afrokubańskich, zaprezentować prawdziwą fletorkiestrę czy zaspokoić także i bardziej awangardowe gusta. Świetny album, wcale się nie dziwię, że - jak czytam w książeczce - panowie robili za swoich czasów furorę w kraju i za granicą Smile

A potem pociągnąłem temat Bednarka słuchając Jerzy Millian Trio - Semiramida, też z promocji w GAD. Bo mi umknęło, że to koncertowe nagrania składu, który dał światu "Bazaar". Jakość czasem niedomaga, ale ogień ze sceny wynagradza techniczne niedoskonałości.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.07.2019, 14:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Duo Bednarek - Zgraja "Walking Colours"

Chętnie posłucham - Twoja rekomendacja brzmi zachęcająco. Szkoda, że Jacek Bednarek nie jest ze mną spokrewniony - tylko zbieżność nazwisk, ale wolę się z nim kojarzyć, niż z Kamilem Wink

U mnie faworyt crescenta z rocznika 2018:

A Perfect Circle - Eat The Elephant - jak pisałem... kilkanaście lat temu byłbym zachwycony, a teraz po prostu gra mi do pracy - w miarę przyjemna wielowątkowa muzyka, największym atutem jest jednak wokal Keenana, dzięki któremu zachwycałem się też grupą Tool. Cóż - lata lecą, człowiekowi z czasem gust się zmienia, a tego rodzaju muzyka obecnie lekko mnie nuży.
PS. okładka nie zgadza się z tytułem płyty - koleś na okładce zamierza zjeść ośmiornicę, a nie słonia... chyba, że wymowa jest taka: "don't eat this octopus, eat the elephant".

Edit: sorry crescent, ten APC wynudził mnie.
Teraz na pobudzenie gra John Coltrane - Both Directions at Once: The Lost Album - tu się czuję jak ryba w wodzie - ale nie głosowałbym na ten album jako płyta z roku 2018. Na pewno wart nabycia na CD/LP (obecnie Spotify).
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.07.2019, 18:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Galie - Galie 1980r

Galie to zespół z Meksyku grający rock symfoniczny z akcentami folk.

Ostatnio zmieniony przez Konik Polny dnia 18.07.2019, 09:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 15.07.2019, 19:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tommy Guerrero ‎– Road To Knowhere (2018)
Downtempo. Leciało dziś w robocie i nikt się nie burzył, a mi się podobało, choć niby nie moje granie. Kompozycje raczej minimalne, za to fajne etno-elektroakustyczne klimaty. Bardziej takie latynoskowate. Gość to były zawodowy skater. Nie pomyślałbym.

WOJTEKK

PostWysłany: 15.07.2019, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Margo Guryan - Take A Picture 1968 - bardzo dobra płyta, folkowo-balladowo-psychodeliczno-popowa - pani ma bardzo przyjemny glos, którym śpiewa bardzo ładne piosenki

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 16.07.2019, 08:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niechęć - Live at Jazz Club Hipnoza (2018) - genialne, zakręcone jazzrockowe granie. Kolejna rewelacja AD 2018. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że poprzedni rok był słaby muzycznie.
esforty
album CD

PostWysłany: 16.07.2019, 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Tommy Guerrero ‎– Road To Knowhere (2018)
Downtempo. Leciało dziś w robocie i nikt się nie burzył, a mi się podobało, choć niby nie moje granie. Kompozycje raczej minimalne, za to fajne etno-elektroakustyczne klimaty. Bardziej takie latynoskowate. Gość to były zawodowy skater. Nie pomyślałbym.

Warto, może, podsluchać Jego:
Come hell or high water z 2015, zaskoczenie porównywalne.
WOJTEKK

PostWysłany: 16.07.2019, 19:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Niechęć - Live at Jazz Club Hipnoza (2018) - genialne, zakręcone jazzrockowe granie. Kolejna rewelacja AD 2018. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że poprzedni rok był słaby muzycznie.

Świetna płyta, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.07.2019, 19:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że czuję niechęć do Niechęci Cool. Sztampowo grają, niczym mnie nie zachwycili.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 17.07.2019, 07:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bill Frisell - Music IS (2018)

Zeszłoroczna płyta, która w ogóle nie zaistniała na forumowym plebiscycie. Słucham w ramach przygotowania do jutrzejszego koncertu. Płyty na instrument solo generalnie mają słabą siłę przebicia, wyjątkiem są takie arcydzieła jak Koln Concert Jarretta. Tutaj jednak słychać ogromne możliwości Frisella nie tylko w sensie wyśmienitej techniki gry na gitarze, ale też bogatą wyobraźnię i wrażliwość. Lepiej mi się tego słucha, niż np. One Quiet Night Metheny'ego. Jeden z utworów nosi tytuł Ron Carter - nie wiem dlaczego, pewnie jakiś przejaw sympatii, w końcu grywali razem (wspólna ich płyta z Motianem).
Tarkus

PostWysłany: 17.07.2019, 08:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pink Floyd - Is There Anybody Out There - może i grają sztampowo, ale ja to lubię Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esforty
album CD

PostWysłany: 17.07.2019, 09:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Bill Frisell - Music IS (2018)

Zeszłoroczna płyta, która w ogóle nie zaistniała na forumowym plebiscycie. Słucham w ramach przygotowania do jutrzejszego koncertu. Płyty na instrument solo generalnie mają słabą siłę przebicia, wyjątkiem są takie arcydzieła jak Koln Concert Jarretta. Tutaj jednak słychać ogromne możliwości Frisella nie tylko w sensie wyśmienitej techniki gry na gitarze, ale też bogatą wyobraźnię i wrażliwość. Lepiej mi się tego słucha, niż np. One Quiet Night Metheny'ego. Jeden z utworów nosi tytuł Ron Carter - nie wiem dlaczego, pewnie jakiś przejaw sympatii, w końcu grywali razem (wspólna ich płyta z Motianem).

Słuchałem też tej płyty i nie podważając Twojego opisu, trochę przy niej
utknąłem, moje zaplecze intelektualne niewystarczające(?).Sprawdzałem też, fragmentarycznie, zapisy z Village Vangaurd, nadal mam pod górę Embarassed
Za to wierzę w bezpośredni kontakt sceniczny, powinien skruszyć ową barierę, choć trochę Smile .
W temacie:
ŚWIEŻUTKI Ceramic Dog -"Party intellectuals" 2019

Pokładając ogromną nadzieję, nie ściemniam, w poczucie humoru wielbicieli słynnej Kapeli, napiszę:
Niepodobne do Judas Priest.
Za to beznadziejnie zakochani (dzień dobry!) w KC niech odtworzą, chociaż Digital handshake Wink
Może to w tym kierunku, na powrót, powinien udać się Karmazynowy Król, zamiast, bezwstydnie, odkrywać słabsze dni zespołu (a kto ich nie ma!) prezentując dokumentację całych tras Question Question, czego w świecie muzycznym poza Nim, w zasadzie nikt nie robi.
Leptir

PostWysłany: 17.07.2019, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Party Intellectuals" to świetna płyta, mam ją zresztą na półce - ale to debiut tej kapeli z 2008 r. Smile
esforty
album CD

PostWysłany: 17.07.2019, 09:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Embarassed Embarassed Embarassed
Mylące pozycjonowanie w Tidal-u zmyliło mnie i nie sprawdzając orzekłem, że to świeże. Na pohybel powierzchowności!
Dobrze, że chociaż wrażenia nie muszę weryfikować.
Jeszcze raz przepraszam, o ile dla Was to coś warte!
Leptir

PostWysłany: 17.07.2019, 09:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co przepraszać. Płyta absolutnie godna polecenia, muzyka nadal świeża, a rok wydania to sprawa drugorzędna. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2802, 2803, 2804 ... 2859, 2860, 2861  Następny
Strona 2803 z 2861

Skocz do: