Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2820, 2821, 2822, 2823, 2824  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 12.09.2019, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Serge Gainsbourgh - Histoire de Melody Nelson
Odczuwam dysonans poznawczy. Muzycznie podoba mi się ta płyta przeokrutnie. Ma do tego genialną okładkę, Gainsbourgh ma niesamowity głos, ale ten język francuski... Niektórzy mają uraz do niemieckiego - mi on nie przeszkadza, a czasem wręcz go lubię. Natomiast słuchanie francuskiego jest dla mnie torturą, jakby mi ktoś wpuścił ślimaki do głowy i one by tam gulgotały, mlaskały i urządzały imprezę. Brrrrr.

W temacie "Płyta roku 2019" pisałeś z kolei, że musiałeś przywyknąć do portugalskiego Wink Mnie nie przeszkadza, gdy płyta nagrana jest w języku innym, niż angielski lub polski. Bardzo lubię Madredeus (portugalski), Sigur Ros (islandzki), Kraftwek (tu mi pasuje wręcz tylko niemiecki, nie przepadam za angielskimi wersjami ich płyt) czy wspólne nagrania Vangelisa z Irene Papas (grecki). A po francusku np. Brigitte Fontaine z Art Ensemble of Chicago "Comme à la radio".

greg66 napisał:
BRUCE AND VLADY - The Reality /1970/

Bruce to Bruce Powell a Vlady to Włodzimierz "Vlady" Jagiełło, mamy fajny zestaw jazz, funk, rhythm and blues i rock. Świetnie chodzą Hammondy wraz z perkusją, która nie tylko pełni rolę rytmiczną.
Opcja jazzowa zna?

https://www.youtube.com/watch?v=1GRCrCKRdus

Jest na Spotify i słucham. Faktycznie Hammond i perkusja fajnie chodzą... ale ten wokal (żeby rozwiać wątpliwości - po angielsku)... jakby na doczepkę, takie trochę szkolne śpiewanie - przypomina mi wokal z zespołów zakładanych przez moich kolegów ze studiów Wink Moim zdaniem psuje efekt. Perkusja z Hammondem bez wokalu spokojnie mogłyby stworzyć fajny efekt w rodzaju Instatnt Groove Karolaka.
Crowley
digipack

PostWysłany: 12.09.2019, 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Ależ. Francuski jest cudownym językiem

Brrrrr. Jak zgrzytanie styropianem albo mlaskanie przy stole. Okropność! Wink Nic nie poradzę.

Cytat:
W temacie "Płyta roku 2019" pisałeś z kolei, że musiałeś przywyknąć do portugalskiego

To prawda, ale pod koniec płyty portugalski już mi zupełnie nie przeszkadzał. Francuski przeciwnie.

Cytat:
Kraftwek (tu mi pasuje wręcz tylko niemiecki, nie przepadam za angielskimi wersjami ich płyt)

Oczywiście! Kraftwerk tylko po teutońsku. Inaczej to już nie to samo.

W temacie: Marianne Faithfull - Give My Live to London
Doobre! Mocne teksty, parę wpadających w ucho melodii, dość ciężki klimat. Udany album.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oleeks
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 12.09.2019, 16:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam Jethro Tull. Od A Passion Play do Stormwatch.

Dzisiaj w odtwarzaczu wspomniany "A Passion Play" i "Warchild". O ile pierwszy, kontrowersyjny w opinii forumowiczów album jest jednym z moich ulubionych dzieł grupy (a być może całego nurtu rocka progresywnego!), tak wydany rok później "Warchild" nigdy mnie do siebie nie przekonał. To chyba najgorsza pozycja ze wszystkich klasycznych dokonań Jethro.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 12.09.2019, 17:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Serge Gainsbourgh - Histoire de Melody Nelson
Odczuwam dysonans poznawczy. Muzycznie podoba mi się ta płyta przeokrutnie. Ma do tego genialną okładkę, Gainsbourgh ma niesamowity głos, ale ten język francuski... Niektórzy mają uraz do niemieckiego - mi on nie przeszkadza, a czasem wręcz go lubię. Natomiast słuchanie francuskiego jest dla mnie torturą, jakby mi ktoś wpuścił ślimaki do głowy i one by tam gulgotały, mlaskały i urządzały imprezę. Brrrrr.

Trzeba Ci doświadczyć szeptania po francusku. To dopiero odkrycie Wink .
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.09.2019, 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

J'entend ton coeur... Wink
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.09.2019, 18:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za 200 franków

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 12.09.2019, 20:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
J'entend ton coeur... Wink

Я не понимаю по-французски Wink
B.J.
box

PostWysłany: 12.09.2019, 20:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Значит: Я слышу твое сердце
Cool
WOJTEKK

PostWysłany: 12.09.2019, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaki był kurs czarnorynkowy Franka do rubla w 1985 roku, dlatego ceny usługi na rosyjski nie przetłumaczę.

Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 12.09.2019, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Значит: Я слышу твое сердце
Cool

Большое спасибо Smile
Leptir

PostWysłany: 12.09.2019, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Nie wiem jaki był kurs czarnorynkowy Franka do rubla w 1985 roku, dlatego ceny usługi na rosyjski nie przetłumaczę.

Dodam, że w całej transakcji niezupełnie o serce chodziło... Wink
WOJTEKK

PostWysłany: 12.09.2019, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
WOJTEKK napisał:

Dodam, że w całej transakcji niezupełnie o serce chodziło... Wink

Qrde, zaskoczyłeś mnie! Nawet się nie domyślałem. 🤔🤨 Myślałem, że była kardiologiem. 🤣🤣🤣

Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 12.09.2019, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:
Odświeżam Jethro Tull. Od A Passion Play do Stormwatch.

Dzisiaj w odtwarzaczu wspomniany "A Passion Play" i "Warchild". O ile pierwszy, kontrowersyjny w opinii forumowiczów album jest jednym z moich ulubionych dzieł grupy (a być może całego nurtu rocka progresywnego!), tak wydany rok później "Warchild" nigdy mnie do siebie nie przekonał. To chyba najgorsza pozycja ze wszystkich klasycznych dokonań Jethro.

Muszę się przyznać do podobnych odczuć zwłaszcza względem Warchild - tak naprawdę, patrząc z perspektywy czasu, tylko do Skating Away on the Thin Ice of the New Day mam ochotę wracać. Co do Passion Play - może nie aż na tle całego nurtu, ale zgadzam się - wbrew obiegowej opinii dobra płyta (nawet historyjka o zajączku, którego los nieco przypomina pana Hilarego Wink ).
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.09.2019, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Klincz - Gorączka
Taki zespół widmo. Niby wydał jakieś płyty i chyba zdobył jakąś popularność ale dziś mało kto o nim pamięta. To też dodaje tej muzyce lekką aurę tajemniczości. Ciekawe granie, takie niby umpa umpa ale w fajnym klimacie lat 80. Chociaż nie ukrywam że najbardziej podoba mi się Latarnik a to nie jest kompozycja z tego albumu.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 13.09.2019, 08:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Qrde, zaskoczyłeś mnie! Nawet się nie domyślałem. 🤔🤨 Myślałem, że była kardiologiem. 🤣🤣🤣

Nie mam wątpliwości, że znasz specjalizację tej pani. Smile Pisałem to z myślą o nieco mniej zorientowanych gościach forum, bo pewnie trafiają się tu i tacy. Swoją drogą, nie miałbym nic przeciwko, żeby jakaś szeptała mi takie rzeczy po francusku... Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2820, 2821, 2822, 2823, 2824  Następny
Strona 2821 z 2824

Skocz do: