Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2823, 2824, 2825 ... 2833, 2834, 2835  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.09.2019, 22:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK, sprawdzę Smile

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet - Flyin' Lady (1978) - grają panowie jazzowy mainstream na luzie. Najciekawszy fragment to mocny, rytmiczny utwór o pełnym tytule "Dlaczego małpa szczy do piwa", dla przyzwoitości skróconym na okładce.
B.J.
box

PostWysłany: 18.09.2019, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chuck Mangione - Children of Sanchez (1978)
Klasyka popeliny. Ze 3 tematy odgrywane w różnych tempach i aranżach (bywa, że kunsztownych) przez 80 min. Wyróżnia się motyw tytułowy oraz psychodeliczne progresje z Pszczółki Mai w Consuelo's Love Theme. Ogólnie miło i nie można odmówić talentu wykonawczego Chuckowi.

Bednaar

PostWysłany: 18.09.2019, 22:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Chuck Mangione - Children of Sanchez (1978)
Klasyka popeliny.

Ten sam rocznik, co Flyin' Lady. Dzieci Sancheza słuchałem dawno temu ze 2-3 razy i jakoś na razie nie tęsknię.
Obecnie płyta tylko dwa lata starsza, niż dwie poprzednie:

Extra Ball - Birthday (1976)

Ależ petarda polskiego jazz-rocka! O ile Laboratorium najczęściej kojarzy się z Weather Report, o tyle Extra Ball - z Mahavishnu Orchestra, przynajmniej ta płyta.
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 19.09.2019, 07:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ja podobnie jak Bednaar uzupełniam lub odnawiam kolekcję Polish Jazz korzystając zwykle z dobrych cen w Świecie Książki. Ostatni zakup to Jazz Carriers z 1973 roku i Wojciech Kamiński z 1982. Ten ostatni jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ale biorąc pod uwagę ekipę jaką zebrał na tej płycie to chapeau bas!

Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.09.2019, 08:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stevie Wonder - Hotter Than July analog zakupiony w Biedronce. Muzyka przednia, jest moc dałem głośniej to mało głośników nie wydarło.
szbe
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 19.09.2019, 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Stevie Wonder - Hotter Than July analog zakupiony w Biedronce. Muzyka przednia, jest moc dałem głośniej to mało głośników nie wydarło.

Podobno ma być też Chunga's Revenge Zappy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 19.09.2019, 11:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe, stronę wcześniej już była o tym mowa:

K o n i u napisał:

Jedenasty, autorski Franek. Jeden z tych tzw. łatwiejszych Zappów. Zakupiony winyl w Biedronce kręci się już trzeci raz.

Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 19.09.2019, 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Collage - Moonshine

Pierwszy odsłuch w nowym pokoju więc musi być coś wyjątkowego.
Chodziła za mną ta płyta ostatnio a nie było jak jej odtworzyć.
Różne rzeczy nasi rodacy nagrali ale po latach Moonshine nadal wydaje mi się płytą ponadczasową. To dalej brzmi tak soczyście i świeżo a że jest nienaturalnie podbite.... dobrze, jest przez to jeszcze bardziej wyjątkowe.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 19.09.2019, 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Collage - Moonshine
(...) To dalej brzmi tak soczyście i świeżo a że jest nienaturalnie podbite.... dobrze, jest przez to jeszcze bardziej wyjątkowe.

Pamiętam, jak wiele lat temu słuchałem u kumpla CD Collage - "Baśnie" na odtwarzaczu Foniki - i też dało się słyszeć nienaturalne brzmienie (za które wcale nie odpowiadał Cd-player Fonica - moim zdaniem grał ładniej niż mój ówczesny Pioneer PD-201).
Gacek

PostWysłany: 19.09.2019, 12:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Collage zawsze brzmiał dziwnie. Na Baśniach znów było strasznie dużo pogłosów ale to też robiło fajny klimat.
A PD-201 cały czas mam w szafie na gorsze czasy, brzmi kiepsko ale cały czas działa i mam nawet do niego pilota Laughing
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.09.2019, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Collage - Moonshine

to co grałeś, sądząc po okładce to jest remajster. Wersja pierwotna z 1994 roku była koszmarnie skaszaniona brzmieniowo. Zero dynamiki, pływający miks, a brzmiało jakby z pod wodą odtwarzane. Co nie zmienia faku, że polscy prog-mani byli pierwszymi Polakami którzy weszli do Europy. Razem z drzwiami.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 19.09.2019, 12:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uriah Heep - Live In Europe 1979 (1986)
Wersja 2cd z bonusami. The best of na żywo z różnych koncertów w 1979 r. I wtedy to naprawdę brzmieli jak ABBA hard rocka.

Gacek

PostWysłany: 19.09.2019, 12:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK akurat ten album mam w wersji oryginalnej (wiem że okładka jest z remajstera wklejona). A co do brzmienia dla mnie jest OK ale jest bardzo podbite, pierdyknięcie jest straszne jak się zaczyna Heroes Cry, cały czas basy dudnią nawet jak dam na minimum. IMO to jednak jest jakaś cecha tej płyty i się przez te wszystkie lata przyzwyczaiłem.
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.09.2019, 23:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SI Music tak po prostu produkowało wydawane przez siebie płyty - taka cecha charakterystyczna po której od razu można poznać firmę Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.09.2019, 07:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Collage - MoonshinePierwszy odsłuch w nowym pokoju więc musi być coś wyjątkowego.
Chodziła za mną ta płyta ostatnio a nie było jak jej odtworzyć.
Różne rzeczy nasi rodacy nagrali ale po latach Moonshine nadal wydaje mi się płytą ponadczasową. To dalej brzmi tak soczyście i świeżo a że jest nienaturalnie podbite.... dobrze, jest przez to jeszcze bardziej wyjątkowe.

W zdaje się 1995 roku grali u nas ten album w nieistniejącym kinie Studio (dziś kamienica Franka łowcy bramek). Wprawdzie mała sala dla 100-200 osób i atmosfera raczej klubowa niż koncertowa ale jednak było to zupełnie coś innego niż te typowe polskie rockowe bandy. Wtedy odczuwałem to jako progres, może z uwagi na nie tak pogłębioną jego znajomość jak dziś no i zapewne młody wiek.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2823, 2824, 2825 ... 2833, 2834, 2835  Następny
Strona 2824 z 2835

Skocz do: