Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2858, 2859, 2860 ... 2864, 2865, 2866  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.01.2020, 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Peter's Pop Show 87 - ech... to uż se ne vrati...

Karnawałowy skarb, kawałek po kawałku same killery! Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.01.2020, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szewczyk to puszczał w TVP2?
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.01.2020, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieeee, w Sylwestra leciało koło pólnocy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 17.01.2020, 11:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Że w Sylwestra to kojarzę, tylko mi się wydawało, że wcześniej 1983 czy 1984 r.
Ale czy to było w TVP2 i czy Szewczyk coś z tym miał wspólnego?
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.01.2020, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szewczyka akurat tam nie pamiętam. A gdzie to było? W telewizji - wtedy była jedna Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 17.01.2020, 13:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
A gdzie to było? W telewizji - wtedy była jedna Very Happy

No, były dwa programy Smile.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 17.01.2020, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niektórzy jeszcze odbierali czechosłowacką... Smile Fajne programy sportowe tam leciały.
Białystok

PostWysłany: 17.01.2020, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w chyba jeszcze radzieckiej (marzec 1991 r.) oglądałem Spartak Moskwa - Real Madryt. Wynik pamiętam 0:0 a w bramce stał jak widzę sam ... Czerczesow.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 17.01.2020, 15:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

(potencjał doskonałych przebojowych piosenek z lat 70 wydaje się nieograniczony)

Tegoroczne znalezisko, które rozjaśniło ponury mordorowy styczeń.

Boz Scaggs - Silk Degrees 1976

Ależ to jest bombowa płyta! Przebój goni przebój, jedna z tych nielicznych płyt, gdzie każdy kawałek mógłby spokojnie zawojować listy przebojów. Trochę to wszystko przypomina Steely Dan, trochę Eltona Johna, trochę Supertramp, może trochę Chicago, ale w żadnym razie nie jest zrzynką, w pełni zachowana jest niezwykła oryginalność, połączona z wielką radością, optymizmem, szczęściem, pochwałą życia. Pełno w tej muzyce słońca.

Jeśli jedziesz przy tym samochodem, jazda wydaje się wyjątkowo płynna, samochód jakby wydaje się bardziej markowy niż jest, droga dużo lepsza, asfalt prościutki, krajobraz za oknem piękny, a pogoda wyjątkowo słoneczna, bez względu na to jaka jest rzeczywistość (uważać na mandaty i fotoradar).

Jeśli włączasz w domu od razu chce się tańczyć, nogi chodzą same, a potrzeba wyciągnięcia parasolki i zatańczenia niczym w jakimś musicalu czy reklamie lotto bardzo dużo. Odkurzanie dywanów idzie samo.

Ciekawostka: wielu świetnych muzyków sesyjnych się tu udzielało, ale m.in. i trzon zespołu Toto: David Paich, Jeff Porcaro, and David Hungate, którzy chyba po wielkim sukcesie płyty Boza postanowili sami ogarnąć temat, zamiast robić na innych.

Praktycznie każdy utwór jest tu świetnym przebojem, dla zachęty polecam:
Na początek Lowdown – superdisco w najlepszym wydaniu – duch lat 70 zamknięty w 5 minutach. Mega kawałek, perfekcja.

https://www.youtube.com/watch?v=I-hKBmTAADo

i kilka „zwykłych” piosenek: Georgia
https://www.youtube.com/watch?v=PvpsquT3eOQ

ultrataneczny What Can I Say
https://www.youtube.com/watch?v=FUg315xTNtk

przepiękny It`s Over
https://www.youtube.com/watch?v=EEewjtq5434

i jeszcze 6 kawałków, które równie dobrze mógłbym z tej płyty wkleić Smile jak to mówią czysty purrfection

https://en.wikipedia.org/wiki/Silk_Degrees

Powrót do góry
Fiks
singel kompaktowy

PostWysłany: 17.01.2020, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

June of 44 - Engine Takes to the Water (1995) - klasyka post-rockowego post-hardcore'u, jaskółki piszą w necie,
że ponoć ten band jak wiele innych, imitował w swojej muzyce Slint, którego wstyd jeszcze nie znam!

ale i tak atmosferycznie grali, przede mną jeszcze kiedyś, kolejne 2 ponoć lepsze płyty z lat 90 Cool
Powrót do góry
Oleeks
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 17.01.2020, 17:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eric Clapton - 461 Ocean Boulevard (1974)

Z Claptonem nigdy mi nie było po drodze. Nie przepadam za Cream, a Blind Faith jest niezły, ale gubi się w gąszczu wydanych w tamtych latach płyt. Jedyny album który mnie jakoś chwycił to ten nagrany za czasów Derek & The Dominos. Uznałem, że nieco ponad godzina ujmującego materiału z rąk muzyka okrzykniętego mianem mistrza i legendy to za mało.

Zacząłem więc eksplorować, zagłębiłem się nawet w autobiografię (niczego sobie swoją drogą...) i poznawać solową twórczość. Powyższy album doceniłem dopiero przy drugim odsłuchu, bo na początku podzielałem zdanie tych, co wiele niepochlebnych opinii o nim wyrazili. Okazało się, że to całkiem przyjemny okołobluesowy album. Z drugiej strony aż żal, że prawdopodobnie tych albumów na wyższym poziomie Clapton nie wyprodukował później wiele.

No cóż, będę dalej eksplorował. Jak macie coś do polecenia, to śmiało podawajcie propozycje Smile
Bart
epka analogowa

PostWysłany: 18.01.2020, 03:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Foxing - The Albatros

The Medic to perelka, tak ladnie dolujaca...
she says, "you always smell like cigarettes, and there's always whiskey on your breath, but you're the best that i can do, and i think i love you."
now if you want me to slow down
just tell me to slow down
because i want to be loved
she says, "you don't love me you just love sex, but i can't wait around for something better than this, because you're the best that i can do, and i wish i could leave you"
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 18.01.2020, 10:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
potencjał doskonałych przebojowych piosenek z lat 70 wydaje się nieograniczony

w ramach sprawdzania:

Elton John - Goodbye Yellow Brick Road

Ciekawa rzecz - długie nieznośnie, alei ciekaw jestem, czy jak się wsłucham, to wyjdzie mi, że jednak sir Elton miał słuszność, zachowując te wszystkie piosenki, bo wszystkie są takie świetne (czego można by niby spodziewać się po jego talencie, a zwłaszcza po przepięknej piosence tytułowej), czy że jednak połowę stanowią wypełniacze (czego spodziewam się po wczorajszym, pobieżnym, przesłuchaniu).
B.J.
box

PostWysłany: 18.01.2020, 11:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jerzy Matuszkiewicz - DUDUŚ Antologia (2017)
Jestem przy ostatnim, siódmym dysku. Bardzom kontent. The soundtrack of my life.
And many others...

W dużej mierze rządzi sentyment, natomiast od strony stricte muzycznej jest to solidne, oldschoolowe i - najczęściej - wyrosłe z jazzowej tradycji, dla większości współczesnych nie do ogarnięcia. Zresztą na cd nr 7 taki właśnie tradycyjny jazz jest zagrany. Wzorcowo i atrakcyjnie. Da się.

SafeMan
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 18.01.2020, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Monstrualny Talerz napisał:
potencjał doskonałych przebojowych piosenek z lat 70 wydaje się nieograniczony

w ramach sprawdzania:

Elton John - Goodbye Yellow Brick Road

Ciekawa rzecz - długie nieznośnie, alei ciekaw jestem, czy jak się wsłucham, to wyjdzie mi, że jednak sir Elton miał słuszność, zachowując te wszystkie piosenki, bo wszystkie są takie świetne (czego można by niby spodziewać się po jego talencie, a zwłaszcza po przepięknej piosence tytułowej), czy że jednak połowę stanowią wypełniacze (czego spodziewam się po wczorajszym, pobieżnym, przesłuchaniu).

Goodbye Yellow Brick Road wciąż czeka u mnie w kolejce na przesłuchanie, jednak gdy szukamy przebojowego, dwupłytowego wydawnictwa bez absolutnie żadnych wypełniaczy, do głowy od razu przychodzi mi Stevie Wonder - Songs in the Key of Life Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2858, 2859, 2860 ... 2864, 2865, 2866  Następny
Strona 2859 z 2866

Skocz do: