Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2917, 2918, 2919 ... 2930, 2931, 2932  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.08.2020, 09:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(...) gdybym znał się z tą płytą od lat i miał z nią różne fajne wspomnienia (do których z pewnością się nadaje!) (...)

Fajnie i celnie napisane! Smile

Jeśli stawiać na duży, skondensowany i mocny ładunek emocji, to Gateway w tej kategorii oczywiście wygrywa (ale to chyba 1976), podobnie jak fantastyczne Timeless Abercrombiego (to już 1975).
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 04.08.2020, 09:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Timeless mam tak, że absolutnie uwielbiam utwór tytułowy - ale to inaczej skondensowany ładunek emocji, takie emocje bardzo do środka, zapamiętanie się w transie - ale z resztą nie idzie mi tak dobrze.
Może sobie jeszcze raz posłucham, zanim będę robił listę.

Natomiast Gateway mnie porwało totalnie, prawie jakby był tam McCoy Tyner! Wink

(ej, i chyba jednak 1975?)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 04.08.2020, 09:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(ej, i chyba jednak 1975?)

Chyba nagrane w 1975, a wydane 1976, ale szzerze? Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia. Nie licząc zabaw, w których brałem udział, w ogóle nie zwracam uwagi i nie zapamiętuję roczników i innych detali. Zostawiam to historykom i analitykom. Sam aspiruję do miana prostego słuchacza. Wink
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 04.08.2020, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam ogólnie dobrą pamięć do dat i lubię historię, więc w sumie rajcuje mnie, że znam dość sporo dat wydania różnych płyt. Miewa to też znaczenie dla uzyskania jakiegoś obrazu epoki. Ale czy Gateway wydano w 75 czy w 76 to jest mi najzupełniej obojętne (nie licząc tego, do której pierwszej dziesiątki ma wejść Wink), a zupełnie nie umiem odnajdywać wiarygodnych informacji w dziedzinie. Ale figuruje w spisie i gdzieniegdzie widziałem, że piszą 75.
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 04.08.2020, 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po jazzowym poranku i funkowym południu, nastał za oknem mrok jak z Mordoru i trzeba go rozjaśnić:

Koncerty chopinowskie w Łazienkach Królewskich - w linku przedwczorajszy koncert Tomasz Rittera, jednego z najbardziej uznanych polskich pianistów młodego pokolenia, zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Gra przepięknie, z niezwykłą delikatnością, lekkością i nigdzie się nie spieszy; jak na młodziana zadziwiająca, imponująca, jest u niego przewaga piano nad forte. Jak pokazał w jednym momencie etiudy, skutecznie przyłożyć też potrafi, ale chyba w ogóle mu na tym nie zależy. Tak też dobrał repertuar: bez wodotrysków, bez ani jednego "hitu", osią nieco ponad półgodzinnego występu są nokturny i mazurki, ale nawet jak polonez, to taki z tylnych rzędów, za to zagrany bez grama patosu, za to ze skrzydłami.

W tym roku nie ma dorocznych koncertów chopinowskich w Łazienkach na trawce - żałuję, bo lubię ten cykl jako formę eventu, ale z muzycznego punktu widzenia, to jednak jest granie piknikowe, transmitowane przez kiepskie głośniki. Przeniesienie tego cyklu w tym roku do Pałacu na Wodzie z pewnością jest z korzyścią artystyczną. A format czasowy odpowiadający długością przeciętnej płycie LP wydaje mi się też bardzo youtube-friendly Wink Więc serdecznie polecam!
Maciek

PostWysłany: 04.08.2020, 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yes - Magnification (2001)

Ostatni bardzo dobry album Yes? Ja lubię nawet jeszcze bardziej.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 05.08.2020, 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I chyba nawet ostatni dobry, od prawie 20 lat nie nagrali nic sensownego Rolling Eyes

Enslaved - Axioma Ethica Odini

Strzał w mordę i to taki z zaskoczenia. Od czasów pierwszych płyt nie słuchałem Enslaved z małymi wyjątkami i widzę że to był duży błąd. Już wiem skąd te zachwyty nad zespołem w niektórych krajach.
Myślę że jakbym był twardogłowym ortodoksem miałbym ołtarzyk z Enslaved ale jestem raczej ukierunkowany na bardziej otwarte podejście do black metalu... i też chyba zrobię ołtarzyk.
Pierwotny blackowy wyziew jest tutaj podkolorowany różnymi dodatkowymi środkami wyrazu, od czystego melodyjnego śpiewu, klasycznych uduchowionych gitarowych solówek po jakieś ambientowo elektroniczne wkręty i w żadnym momencie nie robi się tu bałagan.
Do tego oczywiście teksty zakorzenione w starych wierzeniach. Coś wspaniałego.
https://www.youtube.com/watch?v=W6ElARRA0JI
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.08.2020, 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
I chyba nawet ostatni dobry, od prawie 20 lat nie nagrali nic sensownego Rolling Eyes

Oni w ogóle od tego czasu wiele nie nagrali. Dwie płyty - jedna średnia, druga kiepska.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.08.2020, 16:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś kolejny koncert chopinowski w Łazienkach - cofnąłem się o tydzień do występu Rafała Łuszczewskiego z poprzedniej niedzieli.

Podobnie jak w przypadku koncertu Tomasza Rittera, o którym pisałem wyżej, był to również występ na bardzo wysokim poziomie. Ten jednak pianista zrobił na mnie całkiem inne wrażenie: wyjadacza scenicznego, pewnego siebie, nie było w tym takiego "dotykania tajemnicy", myślę, że gdyby była na miejscu publiczność, to byłby artysta bardziej skierowany na nią, niż do środka (tak odebrałem Rittera). I chyba ten lepiej się czuje w forte Wink
Repertuar ponownie niesztampowy, z tym, że Łuszczewski postanowił zakończyć wysokim C, a nawet A, czyli polonezem A-dur, znanym doskonale jako sygnał Polskiego Radia. Poza tym brak evergreenów, za o trzecie Impromtu i Fantazja-impromptu zagrane wprost cudownie!
SafeMan
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 05.08.2020, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Funkadelic - One Nation Under a Groove (1978)

Więcej funku!
remaster

PostWysłany: 05.08.2020, 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Police - Ghost in the Machine - na LP pozyskanym w Biedronce, odpaliłem dziś.

Jaaa pierdu!!! Ale to jest dobre!!! A przecież znam od lat, co prawda z jakiejś zjechanej kasety, potem tylko mp3, nie miałem na cd. Znałem, lubiłem, ale... oni w tej biedronce chyba czegoś tam dodają! Co za gigantyczna płyta! Co za brzmienie, co za pomysły, co za wykonanie, co za melodie! Po prostu rewelacja. Klimat lat 80 rozszedł się po domu, ale...kurde...nie no, po prostu niesamowite.

P.S. Sprawdzam na RYMie - myślałem, ze w 1981 to będzie nr 1, no co najmniej top ten, a tu...miejsce 196, 3,47 - no, tak ludzie nie lubią rocka progresywnego w najlepszej postaci...
Powrót do góry
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 06.08.2020, 08:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sobie wypraszam, The Police nie mają nic wspólnego z rockiem progresywnym!!!

Oczywiście miejsce na RYMie to jakaś aberracja. Może Ci pomoże świadomość, że na tym samym RYMie Kendrick Lamar zajmuje pierwsze miejsce w ostatniej dekadzie Cool

W 1981 moim numerem jeden jednakowóż... hmm... chyba Krzyk! Ciekawe, które miejsce na rymie Wink
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 06.08.2020, 08:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O jaaa Shocked Co napisawszy, zapragnąłem posłuchać utworu tytułowego i aaaaaaaaaaaaaaa!!! Jedno z najpotężniejszych dwóch minut, które świat muzyki ma mi do zaoferowania. Nawet mniej, Krzyk trwa ledwie 1:45 i od pierwszego "dlaczego" po wybrzmienie ostatniego akordu to są dla mnie permanentne ciary po plecach, klatce piersiowej, przełyku, po prostu fizyczne odczucie tego krzyku, współgrające idealnie z bombardującymi pasażami fortepianu Łapińskiego, które też aż fizycznie odczuwam i to nawet bez specjalnego podbijania głośności.
Ale jednak przede wszystkim - Kaczmarski. Ja już nie będę mówił, jaki to jest genialny wiersz, jak doskonale współgra z obrazem Muncha, jednocześnie tworząc zupełnie odrębną, całkowicie przerażającą historię, bo raz że to forum nie wydaje mi się mocno nakierowane na odbiór tekstów, a dwa że w przypadku Kaczmarskiego walory poetyckie są wręcz oczywistością. Ale interpretacja! On to śpiewa tak niesamowicie, że pozostaje tylko przyjąć ten straszny krzyk za swój, a ciary trwają ze dwa razy dłużej, niż sam utwór. I gitara w tle, pełniąca tu rolę perkusyjną przede wszystkim, galopująca, nabijająca tempo.

Krzyk
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 06.08.2020, 12:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Gacek napisał:

Oni w ogóle od tego czasu wiele nie nagrali. Dwie płyty - jedna średnia, druga kiepska.

Z czego ta średnia ma momenty nawet dobre... tyle że to materiał z szuflady. Więc tak w sumie to nie nagrali przez ten czas nic wartego uwagi i raczej już nie nagrają. Szkoda.

Monstrualny Talerz napisał:
The Police - Ghost in the Machine - na LP pozyskanym w Biedronce, odpaliłem dziś.

Też ostatnio kupiłem na LP tyle że nie w biedronce tylko stare używane wydanie.
Rewelacyjny album, esencja klimatu tamtych czasów.

A jak chodzi o Kaczmarskiego to fajnie że jeszcze ktoś go tutaj docenia. Nagrał ogrom materiału, trochę rzeczy powiedzmy mniej ciekawych, trochę dobrych i ogrom wspaniałych utworów. Absolutnie wyjątkowy twórca, wyjątkowy tekściarz z trzeźwym (tak paradoksalnie) spojrzeniem na świat.

https://www.youtube.com/watch?v=IGS6vOm7HzQ
Powrót do góry
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 06.08.2020, 16:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, ile lat temu słuchałem ostatnio Crisis? What Crisis?. Kasetę, którą kiedyś miałem, dawno mi wcięło albo i wkręciło, w każdym razie nie widziałem jej od lat. Podchodząc do materiału w ogóle nie mogłem sobie przypomnieć, co tam jest na tej płycie. W dodatku miałem na świeżo złe doświadczenie z Crime of the Century z poprzedniego plebiscytu (to jedna z tych licznych pozycji z top tena 74, których nie zmogłem Rolling Eyes ).
Odpaliłem z youtuba i nagle okazało się, że znam każdy takt Very Happy Aaaa, to ta płyta! Lubiłem ją kiedyś i dzisiaj słucha mi się jej znakomicie. Niezwykle melodyjne piosenki z delikatną nostalgiczną aurą, która sprawia, że można tej muzyki słuchać i na polepszenie nastroju, i żeby się utwierdzić w chwilowym spleenie Wink Pewnie powinienem dać drugą szansę Crime'u, ale wręcz wyjątkowo źle mi się jej słuchało, więc nie mam ochoty. Tutaj jednak - zagłosuję z pewnością!

Białystok, wprawdzie 3 lata temu, napisał:
Wydaje mi się, że Supertramp to jeden z tych zespołów który albo się 'kocha' albo 'nienawidzi'.

Taka opinia mnie jednak zaskoczyła - mam wrażenie, że to raczej taki zespół, którego się na ogół słucha jednym uchem i sprawia przyjemność albo nie, ale bez większego zaangażowania. Chyba nie znałem nigdy nikogo, kto byłby na poważnie fanem Supertrampa.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2917, 2918, 2919 ... 2930, 2931, 2932  Następny
Strona 2918 z 2932

Skocz do: