Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2919, 2920, 2921 ... 2930, 2931, 2932  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SafeMan
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 10.08.2020, 18:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Godspeed You Black Emperor! - Lift Yr. Skinny Fists Like Antennas to Heaven! (2000)

Czyli wchodzę w rocznik 2000 z przytupem Smile
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.08.2020, 07:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Manfred Mann's Earth Band - Nightagales & Bombers - trochę w cieniu Roaring Silence ale kawał grania to tam jest.

Cud miód i orzeszki. Jeden z moich rocznikowych faworytów.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.08.2020, 09:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie tez Manfred Mann ale Five Faces Of Manfred Mann [1964]
Już pierwszy numer, standard bluesowy „Smokestack Lighting” pokazuje, że mamy do czynienia z czymś innym. Pierwsze to wokal. P.Jones śpiewa niczym stary bluesman z Delty, podobnie jego gra na harmonijce ustnej robi wrażenie. Drugie to emocje. Młodzieńcza iskra podpala ogień, który brzmi przez całą płytę. Trzecie to niezwykła kultura wykonania utworu.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 11.08.2020, 15:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Θανάσης ΠαπακωνσταντίνουΒραχνός προφήτης (2000); albo, jak kto woli, Thanasis PapakonstantinouVrachnos profitis (albo, jak woleliby starożytnicy, a więc i Dinozaury, Thanases PapakonstantinouBrachnos prophetes; do wyboru i koloru, a warto coś sobie wybrać, bo i warto posłuchać). Psychodelizujący folk (folk rock, avant-folk; znów — do wyboru) z mocno greckim podszyciem. U mnie w 2000 roku może być wysoko. Ze śpiewanej nowogreki nic nie rozumiem, lecz może to i lepiej — w każdym razie polecam stanowczo. Ciekawostka: wedle RYM najlepsza płyta w kategorii Entechna, o której, jak dotąd — przyznaję — nie słyszałem Wink

https://www.youtube.com/watch?v=WOlsA4yuW5A

A i okładka zachęcająca:

Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.08.2020, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Thanasis Papakonstantinou — Vrachnos profitis

Znalazłem pod tą wersją i dodałem do kolejki. Opis oraz fakt, że stosunkowo rzadko coś polecasz, wydały mi się intrygujące. Cool

Ja próbowałem dziś powalczyć z upałem wariacją metody propagowanej przez niejakiego Kuśmidra Zenona, według którego pożar najlepiej gasić benzyną. Zamiast paliwa lotniczego użyłem płyty:

Sabu Martinez - Burned Sugar (The Swedish Radio Recordings 1973)

Gra Sabu jest tożsama z jego fryzurą, czyli gęsta, pokręcona i czarna.
Sporo radości dostarcza tu swoją obecnością Włodek Gulgowski i to nie tylko wtedy, gdy jego imię i nazwisko próbuje wymówić kolega Martinez. Fani elektrycznego pianina nie powinni być zawiedzeni. Jakby tego było mało, na saksofonie gra tu Bernt Rosengren, którego można było usłyszeć przed laty w towarzystwie Komedy (Nóż w wodzie) czy Stańki (Litania). Jeśli ktoś poczuł się zachęcony, a ma akurat wolny kwadrans z haczykiem, to podrzucam utwór tytułowy: https://www.youtube.com/watch?v=JVFSgGm4VRw
I&I
remaster

PostWysłany: 11.08.2020, 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Esforty, Maciek trzymcie się, bo idzie disco z Ameryki.

Khruangbin - Connaissais de Face

Wink
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 11.08.2020, 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Młodzież gra.
L'Eclair - Carousel

Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.08.2020, 20:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Esforty, Maciek trzymcie się, bo idzie disco z Ameryki.

Khruangbin - Connaissais de Face

Intrygujące. Gitara w opozycji do zachodu, bardzo mocno spowalnia puls słuchacza i wprowadza w miły stan onirydysko (a co, też sobie wymyślę jakąś muzyczną szufladkę).
I&I
remaster

PostWysłany: 11.08.2020, 20:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W**j tam Very Happy
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 11.08.2020, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Duch 1532 napisał:
Thanasis Papakonstantinou — Vrachnos profitis

Znalazłem pod tą wersją i dodałem do kolejki. Opis oraz fakt, że stosunkowo rzadko coś polecasz, wydały mi się intrygujące. Cool
Nie tak rzadko; po prostu z reguły, pewnie nie bez powodu, moje polecenia są ignorowane Wink
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 12.08.2020, 07:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Best Of The Goombay Dance Band
Przeciętne dicho, ale niezły kicz.

Duch 1532
digipack

PostWysłany: 12.08.2020, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ayreon — Universal Migrator Part 1: The Dream Sequencer (2000). Z przyczyn oczywistych. Nie słuchałem tej płyty od dawien dawna, bo najpierw wyrosłem, a potem, wyrósłszy z wyrastania, jakoś nie znalazłem odpowiedniego momentu ani nie miałem potrzeby. Zaskakująco przyjemna.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 12.08.2020, 11:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Floydowsko - mandarynkowa - z okolic WYWH i Cyclone. Mój ulubiony Ayreon

http://artrock.pl/
Powrót do góry
SafeMan
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 12.08.2020, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Θανάσης ΠαπακωνσταντίνουΒραχνός προφήτης (2000)

Właśnie sobie tego słucham i dziękuję za polecenie, bo to świetna płyta jest Smile Co ciekawe, na okładce to wcale nie jest on!
digipack

PostWysłany: 12.08.2020, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszę się bardzo. Zdecydowanie nie on, ale świetnie dobrany model Cool

WOJTEKK napisał:
Floydowsko - mandarynkowa - z okolic WYWH i Cyclone. Mój ulubiony Ayreon
Właśnie tak. (Mój ulubiony o tyle, że jedyny — wespół z częścią drugą — na mojej półce; pamiętam, że słuchałem jeszcze Electric Castle i Human Equation, i chyba nawet 01011001, kiedy wyszło, ale co tam było, za nic nie pomnę).

A teraz część druga: Flight of the Migrator. Inna. Na razie jestem w połowie, ale ten jeden raz chyba mi wystarczy, by nie próbować więcej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2919, 2920, 2921 ... 2930, 2931, 2932  Następny
Strona 2920 z 2932

Skocz do: