Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2929, 2930, 2931 ... 2933, 2934, 2935  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.09.2020, 12:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Słucham tegorocznego Dylana i jestem poruszony. Rodzą się skojarzenia z Johnny Cashem i jego American Recordings.

To już poważny "zarzut". Chyba mnie namówiłeś.

A u mnie ostatnio takie klimaty się plątają:
Joy Division - Unknown Pleasures

Strasznie mi ostatnio jeden degenerat zepsuł humor tą koszulką no ale co zrobić. Co by nie powiedzieć legendarny logotyp (nawet podróbek sporo się na rynku pelęta!). Muzycznie nie powiem że słucham tego na kolanach bo nie słucham. Może trochę się ten materiał zestarzał? A może dobrze przechował ducha epoki? A może to i to po trochę. Całościowo, również jako zjawisko to rzecz bardzo dużego kalibru ale jakby zacząć wydłubywać to jednak nie jest dla mnie aż takie cudo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.09.2020, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znak czasu niewątpliwie, ale i kompozycyjnie, i brzmieniowo (surowo, klaustrofobiczne) nadal się broni, moim zdaniem.
Crazy
longplay

PostWysłany: 14.09.2020, 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zestarzał i cudo Smile

Koszulkę też mam, ale mam nadzieję, że nie byłem tym degeneratem Wink Dla mnie prawdopodobnie numer jeden okładek ever, w każdym razie BARDZO wysoko.

Znowu słucham tego nowego Dylana...
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 14.09.2020, 15:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo to dobry Dylan jest; zaskakująco dobry. Choć ostatnią „normalną” płytę, Tempest, cenię chyba wyżej, a przedostatnie Modern Times — z całą pewnością.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.09.2020, 18:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cornerstone - Human Stain

Norwedzy górą, klimat Rainbow uzewnętrzniony w sposób bardzo dobry.
Zawsze takie płyty będę słuchał z radosnym uniesieniem Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.09.2020, 20:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sisters of Mercy - Singles - leciało Temple of Love '92, teraz leci Lucretia My Reflection (long version) i jest naprawdę FAJNIE!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 14.09.2020, 20:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Znak czasu niewątpliwie, ale i kompozycyjnie, i brzmieniowo (surowo, klaustrofobiczne) nadal się broni, moim zdaniem.

Klaustrofobiczne - tego słowa mi brakowało Cool

Crazy napisał:
Nie zestarzał i cudo Smile
Koszulkę też mam, ale mam nadzieję, że nie byłem tym degeneratem Wink Dla mnie prawdopodobnie numer jeden okładek ever, w każdym razie BARDZO wysoko.

Nie nie to nie Ty, o tamtym lepiej szybko zapomnieć Razz
Okładka świetna ale że numer jeden.... nie wiem czy w ogóle mógłbym taką wskazać, chyba nawet 5 najlepszych by mi było ciężko wskazać.

Widzę że jest jakiś klimat na lata 80 (u mnie też ostatnio było Sisters of Mercy tyle że Some girls.....).
A teraz po raz kolejny :
Siouxsie And The Banshees - Juju

To chyba jeden z ostatnich zespołów tego kalibru (i tego gatunku), którego twórczość znałem bardzo pobieżnie. Nie powiem żeby mnie rzuciło na kolana od pierwszego razu ale z każdym kolejnym bardzo zyskuje. Niby to nie tak odległe granie od Joy Division ale jednak zupełnie inna paleta kolorów.
No i jeden z nielicznych wokali kobiecych w rocku, który mnie nie drażni i nawet się podoba.
https://www.youtube.com/watch?v=pictArFbX_A&list=PLMxy067kbpQiCdY5NEAYjVPbG44zzv9Z_&index=2
A do tego zimniutkie Żywe w oszronionej buteleczce. Wspaniałe połączenie!
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.09.2020, 20:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też ostatnio błąkałem się po nowofalowych latach 80. przy okazji Clan of Xymox "Medusa". Lata całe tego nie nie słuchałem, ale nadal wchodzi bez popitki. Mroczny klimat ale fajne melodie i echa eterycznego brzmienia 4AD sprawiają, że wyróżnia się wśród innych nowofalowców.

Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2020, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Sisters of Mercy - Singles - leciało Temple of Love '92, teraz leci Lucretia My Reflection (long version) i jest naprawdę FAJNIE!

Tak! Wprawdzie nie Singles, lecz A Slight Case of Overbombing. Dosyć rzadko słucham kompilacji, ale Sisters of Mercy w wersji składankowej wypada znakomicie. Powyższy tytuł to - obok składaka Simply Red - najczęściej przez mnie słuchane wydawnictwo tego typu. Aż sobie odpaliłem! Temple of Love '92, Lucretia My Reflection czy Dominion / Mother Russia kopią to i owo. Wink
Powrót do góry
greg66

PostWysłany: 14.09.2020, 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ALABAMA STATE TROUPERS - Road Show /1971/

zebrali się i pojechali w trasę: Don Nix, Jeanie Greene, Furry Lewis i dodatkowo dwanaście osób, stworzyli małą rewię zawartą w klimatach country, gospel i bluesie i bardzo dobrze im to wyszło.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 14.09.2020, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
WOJTEKK napisał:

Tak! Wprawdzie nie Singles, lecz A Slight Case of Overbombing.

Chyba lepiej wiem co słucham Very Happy Singles - zestaw singli wydanych przez "drugie" Sisters of Mercy - dokładnie 8 singli od This Corrosin do Under The Gun

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.09.2020, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zuzia z Banszisami to przede wszystkim Hyeana (ale z Dear Prundence) i Peep Show. Do tego koncert "Nocturne" i zestaw z coverami Through The Looking Glass.

Powrót do góry
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2020, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zrozumieliśmy się (źle sformułowałem myśl) - Ty słuchasz Singles, a ja słucham A Slight Case of Overbombing. Zestaw podobny, a wszystko i tak sprowadza się do tego, że jest fajnie. Wink
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.09.2020, 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest. A czy ktoś wie, czy gdzieś została wydana krótka wersja This Corrosion, ta powiedzmy video version?

Powrót do góry
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.09.2020, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ta poniżej 5 minut to chyba tylko na singlu.

https://rateyourmusic.com/release/single/the-sisters-of-mercy/this-corrosion-torch/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2929, 2930, 2931 ... 2933, 2934, 2935  Następny
Strona 2930 z 2935

Skocz do: