Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2932, 2933, 2934 ... 2939, 2940, 2941  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.09.2020, 08:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chet Baker Sextet - Chet Is Back! (1962)
Miłośnicy starego, dobrego, prawdziwego jazzu zapewne znają ten internacjonalistyczny album. Jeśli nie - polecam gorąco!
I gra tu też pięknie Rene Thomas na gitarze.

greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.09.2020, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O tak bardzo fajna płyta.

The CRYSTAL MANSION - CRYSTAL MANSION /1972/

nagrali dwie płyty, utrzymane w klimatach rock, r&b i trochę soulu.
No i zastanawiam się tylko czemu nie wypłynęli. Numery są ciekawe aranżacyjnie, wokal jest w porządku czasami gitarowe solówki są mocno odjechane to stanowi tutaj plus. Poszukałem trochę o dalszych losach muzyków i... nic. A szkoda.

https://www.youtube.com/watch?v=mI20rseo6Ok

https://www.youtube.com/watch?v=BvPIE951Mt4
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.

PostWysłany: 20.09.2020, 15:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moondog - The EP Collection (2018)
Zbiór nagrań wydanych pierwotnie na mniejszych kawałkach tworzywa w 1953 i 1955 r. Polecam tylko fanom, choć te 4 ostatnie numery z `55 r. (Moondog And His Honking Geese Playing Moondog's Music) mogą zainteresować szersze grono poszukiwaczy dźwięków niebanalnych.
B.J.

PostWysłany: 20.09.2020, 20:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
SMALL FACES - Ogden's Nut Gone Flake
„Ogden’s Nut Gone Flake” podzielona została na dwie części. Pierwsza strona płyty zawiera melodyjne, pełne ekspresji podbarwione psychodelicznym sosem piosenki ze świetnym „Lazy Sunday” na czele. Natomiast druga część płyty układa się w concept: baśń zainspirowaną marzeniami narkotycznymi. Jej bohaterem jest chłopiec , który wyrusza na poszukiwanie zaginionej części księżyca a znajduje niespodziewanie krainę szczęścia – Happydaystoytown.

Znam i lubię ten album od b. dawna. Od kilku lat stała na półce w folii jego wersja 2cd z 2012 r. kupiona na jakiejś wyprzy w MM chyba, no i dziś pomyślałem, że to jest ten dzień. Na pierwszej płycie wersja mono albumu. MOC. Drugie cd to miksy i alternatywy - bardziej ciekawostki.
Ten album to jest kwintesencja rocznika `68 oraz fundament rocka. Wszyscy od nich zrzynali i dobrze na tym wychodzili. Lektura absolutnie podstawowa.

Crazy
longplay

PostWysłany: 20.09.2020, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bob Dylan - Bringing It All Back Home, może i mój ulubiony klasyk Dylana?

Twin Peaks - Fire Walk With Me, zastanawiam się, w ilu plebiscytach rocznikowych ta płyta NIE zajęłaby u mnie pierwszego miejsca?...

2 Tm 2,3 - Dementi, doskonały wybór na niedzielny wieczór.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greg66

PostWysłany: 21.09.2020, 13:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. Smile

THE CONQUEROO - From the Vulcan Gas Company (archival 1968)

kapela z Teksasu grająca soczyste blues rockowe zagrywki z oszałamiającą gitarą, świetne partie improwizacyjne, szczególnie w "Walking Blues" czy "Banana and the Cat", ale całość godna polecenia.
Błażeju coś dla Ciebie.

https://www.youtube.com/watch?v=kemHD3VQjQM
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 21.09.2020, 13:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
B.J. Smile

THE CONQUEROO - From the Vulcan Gas Company (archival 1968)

kapela z Teksasu grająca soczyste blues rockowe zagrywki z oszałamiającą gitarą, świetne partie improwizacyjne, szczególnie w "Walking Blues" czy "Banana and the Cat", ale całość godna polecenia.

https://www.youtube.com/watch?v=kemHD3VQjQM

Greg miałem to kiedyś na winylu i pamietam ze to świetna muzyka. Ciekawe czy to wyszło na winylu?
greg66

PostWysłany: 21.09.2020, 13:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ale u mnie od wczoraj się kręci na zmianę z Tommy, The Who.
Crazy
longplay

PostWysłany: 21.09.2020, 21:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Włączyłem audycję Tomasza Budzyńskiego "Melodramat" - a tam Brygada Kryzys z płyty Cosmopolis. Ależ to jest dobrrrrrrrrrrrrrrrrrreee!!! Very Happy

Powiedział "posłuchajmy jeszcze kilku piosenek z tej świetnej płyty", więc liczę na Water albo Age Of Iron!
Nie wiem dlaczego, ale Brygada Kryzys, która w ogóle zawsze jest wyśmienita, w Melodramacie staje się zawsze obłędnie dobra.

edit: WOW. Nie doczekałem się Water ani Age of Iron, ale... jest jeszcze lepiej, może. Something Like Elvis - Red River. Jedna z najlepszych płyt nagranych w Polsce w ogóle...
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.09.2020, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TEMPEST - Tempest (1973)

Świetnie mi się tego słucha po 3 pkt w Gliwicach z jeszcze ciepłej winylowej reedycji. Mocne brzmienie basu i bębnów aż w uszach dzwoni. No i Allan Holdsworth wymiata na gitarze (i od czasu do czasu na skrzypcach), chociaż niedawno były tu zastrzeżenia do jego kreatywności. Wink
WOJTEKK

PostWysłany: 22.09.2020, 08:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taki misz-masz:
Massive Attack - 100th Window - płyta jak na MA raczej solidna, niż wybitna, ale spoko, trzyma poziom
Massive Attack - Heligoalnd - o, i tu jest naprawdę dobrze.

I Dik Dik - Volando - San Remo italo prog, czyli dobre melodie w efektownych, "dużych" aranżacjach. Jeśli "dowieźli" dobry materiał do obróbki, to potrafi być efektownie - tu jest bardzo przyjemnie

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 22.09.2020, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Frank Zappa - The Hot Rats Sessions (1999)
6cd wypełnionych nagraniami z okresu pracy nad słynnym albumem. Niektóre z nich mogłyby z powodzeniem zastąpić te albumowe. Całość tylko dla fanów.

Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.09.2020, 07:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem fanem Hot Rats ale 6 x jego "okolicy" przesłuchać nie byłbym w stanie. Smile
B.J.

PostWysłany: 23.09.2020, 12:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jakby co, polecam dyski 5 i 6. Smile
Crowley
digipack

PostWysłany: 23.09.2020, 19:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest na Spotify ten Zappa. Można sobie odsłuchać bez niszczenia portfela. Całości jeszcze nie przesłuchałem, ale warto znać, bo Hot Rats to jest absolutne mistrzostwo.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2932, 2933, 2934 ... 2939, 2940, 2941  Następny
Strona 2933 z 2941

Skocz do: