Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2933, 2934, 2935 ... 2939, 2940, 2941  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.09.2020, 19:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi to zajęło 3 gotowania obiadów i jedne zakupy w hipermarkecie. Smile
I będę wracał.
I&I
remaster

PostWysłany: 23.09.2020, 20:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.09.2020, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:

I będę wracał.

Ale do marketu czy Hot Rats?

A tak przy okazji marketu. W moim owadzie znów rzucili nowe "ochłapy". Powiem zupełnie szczerze nie wiem o co tu chodzi ale tym razem za dyszkę kupiłem :

Przyznam że nie pamiętam filmu a i muzykę kojarzę z bardzo odległej przeszłości. To chyba jedna z pierwszych płyt jaką brat kupił na CD daaawno temu. Trochę taki smak dzieciństwa tyle że to nadal jest takie świeże i smaczne! Muzyka nic nie straciła ze swojej magii, nadal ten soundtrack jest świetny i są tutaj absolutnie genialne motywy!
https://www.youtube.com/watch?v=vmFAwzpLbGw
A jak zestarzał się film? Sprawdzę niebawem.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.09.2020, 05:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
są tutaj absolutnie genialne motywy!
https://www.youtube.com/watch?v=vmFAwzpLbGw
A jak zestarzał się film? Sprawdzę niebawem.

Mi wpadło do koszyka we wtorek i też słuchałem wczoraj (i przedwczoraj Wink).
Otwieracz mógłbym sobie spokojnie zapętlić na godzinę. Goran miał dryg do bałkańskich ścieżek dźwiękowych. Na pewno warto sięgnąć też po Underground (bywa w Biedronce) i Czas Cyganów (Dom za vesanje) i tu ciekawostka, bo sam poszukiwałem tej płyty jakiś czas temu i należy jej szukać na portalach pod tytułem Le Temps Des Gitans.
Leptir

PostWysłany: 24.09.2020, 10:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i zdecydowanie warto obejrzeć film "Czas cyganów" - jeden z moich ulubionych Kusturicy - obok "Otac na sluzbenom putu" (Ojciec w podróży służbowej) i "Sjecas li se Doli Bell?".
Gacek

PostWysłany: 24.09.2020, 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę że temat Kusturicy i Bregovicia to tylko liznąłem i to dawno temu. Zdaje się że wieczorem zacznę zaległości nadrabiać. No i chyba muszę zajrzeć do tej nieszczęsnej biedronki znowu Laughing
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 24.09.2020, 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Przyznam że nie pamiętam filmu a i muzykę kojarzę z bardzo odległej przeszłości. To chyba jedna z pierwszych płyt jaką brat kupił na CD daaawno temu. Trochę taki smak dzieciństwa tyle że to nadal jest takie świeże i smaczne! Muzyka nic nie straciła ze swojej magii, nadal ten soundtrack jest świetny i są tutaj absolutnie genialne motywy!

Soundtrack jest świetny i film też jest świetny! Very Happy

Ja mam muzykę na kasecie opisanej jako jakiś Chick Corea, ale mi się nie podobał, więc zgrałem i nagrałem Bregovicia Wink

Get the money, mister Potato!

Czad!
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 25.09.2020, 06:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Białystok napisał:
Kenny Wheeler - Gnu High (1976)

Nie znam. Ale w obsadzie Jarrett, Holland, DeJohnette, więc trzeba będzie sprawdzić!

Fajna płytka, a jeśli o trąbienie, i to ECMowe, to obadaj również, jeśli nie znasz, Manfreda Schoofa, i album "Scales", też z 1976 roku, też fajny album, moim zdaniem lepszy od "Gnu High".

U mnie teraz: Irene Schweizer Trio - Jazz Meets India (1967). Natknąłem się na tę płytę zupełnie przed chwilą, przez wspomnianego przeze mnie Manfreda Schoofa, i tak sobie płynie, superowe to jest, przynajmniej na razie.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 25.09.2020, 07:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znowu samych pierdół słuchają... oprócz Bregovića oczywiście. Z normalnej muzyki:

Mike D'Abo - Broken Rainbow - wokalista od Manfreda Manna, plyta folkowo-rockowo-countrowa - moim zdaniem b.dobra.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.09.2020, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eric Burdon & The Animals - Love Is (1968)

Podchodziłem do tej płyty z pewnymi obawami, ponieważ lubię Burdona psychodelicznego, a nie przepadam za tym soulowym. Tymczasem pośrednie wydawnictwo okazało się strzałem w dziesiątkę. Za najjaśniejsze punkty uważam covery: "Ring of Fire", oryginalnie utwór wykonywany przez Johnny'ego Casha, tutaj bardzo emocjonalny wokal łączy się z rockowym brzmieniem, czy znacznie bardziej rozbudowana niż u Bee Gees wersja "To Love Somebody", ze świetnym przejściem. Warto też wspomnieć o "I'm an Animal" - oryginał w tym samym roku ukazał się na płycie grupy Sly & The Family Stone, zdecydowanie lubię obie wersje.

Idoli - Odbrana i poslednji dani (1982)

Wystarczy poznać otwierający album utwór "Kenozoik", żeby dać się wciągnąć na całego. Te energetyczne, dość surowe i bardzo rytmiczne kawałki, ujęły mnie najmocniej (równie znakomity "Moja si", z sakralnym zakończeniem). Przy czym cały post-punkowy concept album ma do zaoferowania znacznie więcej, w tym również nastroje melancholii i nostalgii, delikatne wpływy bałkańskiego folku, w większości uniwersalne brzmienie, choć kontekstowo głęboko zakorzeniony w lokalności.
Gacek

PostWysłany: 27.09.2020, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakoś tak jesiennie się zrobiło a w odtwarzaczu wylądował :
Lenny Valentino - Uwaga! Jedzie Tramwaj
Nie powiem że to jakiś kamień milowy ale szczególnie o tej porze roku słucha się doskonale. No i zdarzają się takie momenty że można się zamyślić.
Myślę że to było w tamtych latach granie na światowym poziomie i nie mamy się zupełnie czego wstydzić....... jasny gwint ta płyta ma już prawie 20 lat Shocked
https://www.youtube.com/watch?v=ZNTy5NNFJoc
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 27.09.2020, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się co do słowa - zarypiaszcza płyta! Kamień milowy to faktycznie moze nie, ale klasyk polskiej muzyki rozrywkowej.

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 28.09.2020, 09:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fever Tree - wszystko, czyli 4 płyty - kawał fajnej psychodelii i pomyśleć, że to miało iść do kosza...

Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 28.09.2020, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Zgadzam się co do słowa - zarypiaszcza płyta! Kamień milowy to faktycznie moze nie, ale klasyk polskiej muzyki rozrywkowej.

Szkoda tylko że nic więcej nie nagrali. Może jeszcze coś zrobią razem.

Metallica - ReLoad
Od kilku dni gra w samochodzie non stop.
Dawno nie słuchałem Mety z tych czasów. Zawsze uważałem ReLoad za lepiej niż dobry album. No i już wiem dlaczego. Chyba zawsze słuchałem tylko pierwszej strony Razz
Nie ma szału ale faktycznie początek płyty jest dobry a Memory Remains nawet świetne i to chyba mój ulubiony utwór z tego okresu w działalności zespołu (pani gość robią swoją wokalizą taaaaaką robotę). Tylko gdzieś tak koło połowy już zaczyna się dłużyć i nużyć... ja naprawdę nadal nie wiem co tam jest dalej ta tej płycie po kilku już przesłuchaniach Rolling Eyes
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 29.09.2020, 05:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szkoda tylko że nic więcej nie nagrali. Może jeszcze coś zrobią razem.

Marne szanse, bo ta muzyka jest ściśle związana z czasem, w którym powstała i składem, który raczej się nie zejdzie. Chociaż na zestawie DVD + CD, który mam, są wersje demo z innymi muzykami i nie brzmi to źle, ale jednak 50% klimatu zrobili wówczas muzycy Ścianki. Drogi Cieślaka i Lachowicza rozeszły się niestety bardzo dawno i bardzo daleko od siebie. Sukcesem byłoby przynajmniej wznowienie płyty, która chodzi dziś za parę stów. Nawet DVD, któren kupiłem kiedyś za 20 zł ma dziś swoją cenę, nie wspominając o winylu, którego cena zbliża się do tysiąca zł. Polecam polować na single.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2933, 2934, 2935 ... 2939, 2940, 2941  Następny
Strona 2934 z 2941

Skocz do: