Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2955, 2956, 2957 ... 2960, 2961, 2962  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.11.2020, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Judas Priest - Metal Works

To jedna z niewielu kapel metalowych (obok Anthrax i Black Sabbath), do których wciąż czuję sentyment. No i na szczęście nie zabrakło Beyond The Realms Of Death Smile
I&I
remaster

PostWysłany: 20.11.2020, 18:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nówkę wydał Cabaret Voltaire. Po 26 latach niebytu.

Cabaret Voltaire - Shadow of Fear

Microscopic Flesh Fragment

Przyzwoite starzenie się.
Ładnie nagrane zdarzenie. Dla tych co pamiętają okupację i jednocześnie muzykę przedwojnia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 20.11.2020, 19:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Asfalto - Mas Que una Intension 1983r

Zespół z Hiszpanii który nagrał sporo płyt których oczywiście nie znam. Ten album jak do tej pory jest u mnie na plus. Dość sceptycznie podchodzę do hiszpańskiego rocka zwłaszcza w ichnim języku. Tutaj jest miło łatwo i dość melodyjnie.

Do ligi francuskiej przygrywa mi

Keats - Keats 1984

Jednorazówka muzyków około Alan Parsons Project. Miłe i przyjemne Very Happy
Bart
longplay

PostWysłany: 20.11.2020, 23:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie zaczyna się weekend, czyli koniaczek i muza, w tej kolejności.
Takie oto 3 of a perfect pair - kurczaki kończą:

My Dying Bride - The Ghost of Orion (2020)
Paradise Lost - Believe In Nothing (2020)
The Cure - Wish (1992)
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.11.2020, 08:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Les Dudek - Gypsy Ride 1981r

Bardzo fajne to granie. Nie za mocne na klasyczny hard rock. Nie za southern-owe jak na southern. Takie połączenie tych podgatunków rocka aby było przyjemnie i dość przebojowo. Fajny album.
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 21.11.2020, 12:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny:

Θανάσης Παπακωνσταντίνου — Βραχνός Προφήτης (2000).

Czyli nowoczesny, psychodelizujący, eksperymentujący folk grecki. Okładka zdaje się dobrze oddawać nastrój. Myślę, że entuzjaści duetu Bittová—Václavek też powinni być zachwyceni. Ale Grek, spokojniejszy, dziś pasuje mi bardziej. Znajdzie się i trochę dla frakcji jazzowej: https://www.youtube.com/watch?v=WOlsA4yuW5A#t=40m30s.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.11.2020, 15:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nelson - After The Rain 1990r

Zespół jakich wiele w tamtym okresie. Można posłuchać gdyż nie jest to złe.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 21.11.2020, 16:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konik Polny napisał:
Les Dudek - Gypsy Ride 1981r

Bardzo fajne to granie. Nie za mocne na klasyczny hard rock. Nie za southern-owe jak na southern. Takie połączenie tych podgatunków rocka aby było przyjemnie i dość przebojowo. Fajny album.

Mam jego kilka płyt, na wcześniejszych jest wiecej bluesa. Polecam Say No More
Fiks
singel kompaktowy

PostWysłany: 21.11.2020, 18:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lyra Pramuk - Fountain (2020) - wszystkim słuchającym muzyki jak bananamoon polecam tę płytę,
kawał interesujących wizji, w klimacie ambientowgo minimalizmu Cool opartych głównie na głosie kompozytorki.
Powrót do góry
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.11.2020, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Na NKR patrzę inaczej niż 15-25 lat temu, pewnie bardziej realnie ale i tak go wolę od wielu wielu rzeczy, których tu się słucha.

Ciekawe, czy ja znajdę jeszcze jakiegoś fajnego NKR-a. Dawno nie szukałem.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 21.11.2020, 19:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Po raz kolejny:

Θανάσης Παπακωνσταντίνου — Βραχνός Προφήτης (2000).

No, o to chodzi Smile A ja niedawno zachwyciłem się tradycyjną muzyką bizantyńską w wykonaniu Νεκταρία Καραντζή: https://www.youtube.com/watch?v=jf2RF4OLzlw
Białystok

PostWysłany: 21.11.2020, 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Białystok napisał:
Na NKR patrzę inaczej niż 15-25 lat temu, pewnie bardziej realnie ale i tak go wolę od wielu wielu rzeczy, których tu się słucha.

Ciekawe, czy ja znajdę jeszcze jakiegoś fajnego NKR-a. Dawno nie szukałem.

PALADIN same (1971)

Odświeżam tego. W powszechnej opinii fanów starego rocka bardziej oryginalny - słychać: rock, jazz, Latin, soul, blues, afro-Cuban - niż dobry ale mi się zawsze podobał. LP na liście życzeń.
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.11.2020, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coyote - Cast Off Your Old Tired Ethics Płyta z roku 1975. Nagrana ponoć w studiu domowym. Muzycznie zbliżamy się do Lynyrd Skynyrd.

Słucham z Deezera. To taki nieznany kanonik rocka południowego zakrapianego hard rockiem.
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.11.2020, 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zaś zainspirowany dyskusją w innym wątku postawiłem na odważne, zrywające ze stęchłą rutyną poszukiwania. Padło na podskórnie pulsujące energią, bezkompromisowe i nieco surowe (ale tak pozytywnie, jak dobry tatar)
Iron Butterfly - Live (1970)
Ech, gdzie ci kwiaty...

B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.11.2020, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dość przeciętny był ten żywiec, choć nie bolało.

Lepszy by za to album Jane ‎– Fire, Water, Earth & Air (1976) - podobno szczytowe osiągnięcie tego niemieckiego zespołu. Nie znam się, ale przyjemne rockowe brzmienie dość gładko zbilansowane, mimo sporego udziału klawiszy.

A teraz odrobina latin jazzu, takiego a la kubańska pralnia:
Abbe Lane with Tito Puente and His Orchestra - Be Mine Tonight (1959)
I to mnie bierze na starość.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2955, 2956, 2957 ... 2960, 2961, 2962  Następny
Strona 2956 z 2962

Skocz do: