Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2978, 2979, 2980 ... 2984, 2985, 2986  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.01.2021, 22:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sehnsucht is The Best! Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.01.2021, 00:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Monstrualny Talerz napisał:
Stylistyka tanzmetalu dość szybko się wyczerpuje

Ale przecież to już nie jest tanzmetal! To są melodie! Tanzmetal był na pierwszych dwóch płytach, i na koncertówce... i niektórzy mówili, że na tym Rammstein się skończył (nie podzielam). Mutter i Reise to drugi rozdział, gdzie tego tanzu zostało mało, a zrobiło się nastrojowo, melodyjnie... ja uwielbiam obie te płyty Very Happy

Rammstein to zbyt zdolny zespół żeby się tak łatwo skończyć czy wyłożyć na danym stylu. Jeżeli Mutter i Reise Reise to drugi rozdział to teraz mamy już kolejny i nadal to jest wysoka liga Smile

Bathory - Under the Sign of the Black Mark

https://www.youtube.com/watch?v=nvj7hwbpj6U
Jakby to powiedzieć.... o ja pier.... Shocked Od wielu lat nie słuchałem starego Bathory. Za długo. To jest potęga!
Chyba kolejny odsłuch będzie jutro bo mnie właśnie żona opierdzieliła że jest środek nocy a ja się tłukę jak dzika fretka Twisted Evil
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.01.2021, 07:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Chyba kolejny odsłuch będzie jutro bo mnie właśnie żona opierdzieliła że jest środek nocy a ja się tłukę jak dzika fretka Twisted Evil

Godz. 00:34 to dopiero początek nocy Wink
B.J.

PostWysłany: 12.01.2021, 23:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RSC ‎– Życie to teatr (2017) aka RSC (1984)
Słucham i myślę, jaki już jestem stary, skoro ten materiał brzmiący jakby pochodził sprzed pięciu tysięcy lat, jest bezsprzecznie młodszy ode mnie.
Aczkolwiek to nie jedyna jego zaleta. Sentymentalny kawałek art rocka.
Dla starych ludzi, żeby sobie mogli przypomnieć świat bez internetu i innych zbędnych udogodnień.

SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 13.01.2021, 10:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nina Simone - Wild Is the Wind (1966)

Wydawnictwo złożone ponoć zostało z odrzutów. No, jeśli Nina miała TAKIE odrzuty z sesji, to tylko udowadnia jej wielkość.
Album jest niestety przez tę naturę mało spójny, jednak jakość materiału w najlepszych częściach sprawia, że jest to jeden z moich trzech ulubieńców spośród jej dyskografii.
W końcu to właśnie tutaj znajdziemy takie arcydzieła jak Four Women, Lilac Wine, Wild Is the Wind czy Black Is the Color of My True Love's Hair.

Stawiam na równi z I Put a Spell on You, a oba ustępują, wedle mojego gustu, jedynie Pastel Blues.

PostWysłany: 13.01.2021, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Icehouse - Icehouse - żeby się Bidżej nie stresował, materiał jeszcze starszy i też młodszy ode mnie Very Happy Starszy, ale "mentalnie" dużo nowocześniejszy od dwójki RSC (nota bene bardzo dobrej, a momentami rewelacyjnej płyty). Też bardzo dobra płyta z okolic new wave - new romantic

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 13.01.2021, 10:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety z przykrością konstatuję, że zdecydowana większość dinozaurzych nagrań jest młodsza ode mnie. Z czego płynie prosty wniosek, że jestem starszy od dinozaurów... W tej sytuacji pozostaje tylko słuchać coraz nowszej muzyki, bo inaczej to razem z dinami w ropę się zamienię... Tak też i czynię słuchając ubiegłorocznej płyty solowej Michała Salamona "Lion's Gate" - to melodyjny, pomysłowy, jednocześnie wciągający i nieagresywny jazz. Bardzo dobry wybór, jak ktoś chce sobie zapewnić sympatyczny, zimowy poranek. Zalegający (jeszcze) na drzewach śnieg pasuje do tego, jak ulał. Ma ta płyta tylko jeden mankament – dziwna, ponadwymiarowa, kartonowa okładka nie pasuje na żadną półkę.

Bednaar

PostWysłany: 13.01.2021, 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Słucham i myślę, jaki już jestem stary, skoro ten materiał brzmiący jakby pochodził sprzed pięciu tysięcy lat, jest bezsprzecznie młodszy ode mnie.

Ode mnie też, i to sporo. RSC słuchałem w podstawówce z tej kasety magnetofonowej:

Białystok

PostWysłany: 13.01.2021, 10:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Aczkolwiek to nie jedyna jego zaleta. Sentymentalny kawałek art rocka.
Dla starych ludzi, żeby sobie mogli przypomnieć świat bez internetu i innych zbędnych udogodnień.

Odnalazłem swój wpis sprzed kilku lat, gdy jeszcze (ten) Kaczkowski w (tamtej) Trójce ich odświeżał. Fatalnie po latach wypadł mi przede wszystkim wokal, ciążący w popularne obecnie w TVP muzyczne rejony. Ale może to tylko moje mylne odczucia.

Z 80s ich oczywiście kojarzę ale byli wtedy w którejś z niższych lig.

WOJTEKK napisał:
Icehouse - Icehouse - żeby się Bidżej nie stresował, materiał jeszcze starszy i też młodszy ode mnie Very Happy Starszy, ale "mentalnie" dużo nowocześniejszy od dwójki RSC (nota bene bardzo dobrej, a momentami rewelacyjnej płyty). Też bardzo dobra płyta z okolic new wave - new romantic

Różnica pomiędzy RSC a Icehouse jak pomiędzy Rakowem (RSC) a Evertonem (Icehouse, w Australii chyba grają jeszcze gorzej niż w ESA).
Leptir

PostWysłany: 13.01.2021, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Między RSC a Icehouse różnica jest - powiedzmy - jak między tortem bezowym a sznyclem po wiedeńsku. I to dobre i to dobre, ale każde w zupełnie inny sposób.
Bednaar

PostWysłany: 13.01.2021, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Niestety z przykrością konstatuję, że zdecydowana większość dinozaurzych nagrań jest młodsza ode mnie.

Porównując się do dyskografii mojego ulubionego dinozaura rocka, King Crimson, Larks Tongues In Aspic jest ode mnie starsze, ale Starless And Bible Black już młodsze Smile
Leptir

PostWysłany: 13.01.2021, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczęśliwiec! King Crimson w całości jest ode mnie młodsze... Smile
B.J.

PostWysłany: 13.01.2021, 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wtrącę małe uzupełnienie: chodziło mi o wiek także w aspekcie moralnego postarzenia się, a nie tylko w wartościach bezwzględnych. Smile
Tzn. czuję się starszy od tego RSC, choć znajduję je dość archaicznym.
Niemniej również sympatycznym.
B.J.

PostWysłany: 13.01.2021, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rigo Tovar - Amor Y Cumbia (1976)
Ja pierpapier... ale Meksyk Exclamation Laughing

Freefall

PostWysłany: 13.01.2021, 14:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
King Crimson w całości jest ode mnie młodsze... Smile

Debiut i starszy ode mnie Smile. „In the Wake of Poseidon” też! Raptem o parę miesięcy, ale zawsze Wink.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2978, 2979, 2980 ... 2984, 2985, 2986  Następny
Strona 2979 z 2986

Skocz do: