Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2980, 2981, 2982 ... 2984, 2985, 2986  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.01.2021, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Focus - Moving Waves z bonusami - wspaniały klasyk, mimo że Eruption to nie do końca moja bajka, ale i tam dużo momentów dla mnie pięknych. Hocus Pocus zaś to ścisła czołówka ulubionych utworów w ogóle, ever!

Rozumiem, że to z tego najnowszego boksu? Świetnie można prześledzić ewolucję "Eruption" - w pierwotnej wersji cała suita mogłaby obsłużyć obie strony albumu, a jak ją wzięli na warsztat w studiu, to się ładnie skurczyła do strony B. Szkoda, że później na koncertach grali z tego tylko krótki wycinek, choć może to zmęczenie materiałem Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 14.01.2021, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Frakcji jazzowej Fugazi kojarzy się nieco z fusion lat 80-tych Razz
Bardzo dobry argument przeciw płycie Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.01.2021, 13:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Duch - nie przeciw płycie, po prostu dwuznaczny... a nawet wieloznaczny Wink
Crazy
album CD

PostWysłany: 14.01.2021, 19:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Rozumiem, że to z tego najnowszego boksu? Świetnie można prześledzić ewolucję "Eruption" - w pierwotnej wersji cała suita mogłaby obsłużyć obie strony albumu, a jak ją wzięli na warsztat w studiu, to się ładnie skurczyła do strony B. Szkoda, że później na koncertach grali z tego tylko krótki wycinek, choć może to zmęczenie materiałem

Tak, stamtąd. Sporo wersji można prześledzić i mam zamiar się kiedyś zaprzeć samego siebie i posłuchać wszystkich jedna po drugiej Wink Osobiście jednak preferuję tę z Rainbowa, bo cenię sobie jej zwięzłość Wink

Obecnie jednak King Lizzard and the Lizard Gizzard. Jak uderzają w wysokopsychodeliczne tony, to jest baardzo fajne!

edit: wieczorną porą Too Old To Rock'n Roll Too Young To Die. i co ja poradzę, że Jethro Tull z tego okresu jest nie dla mnie? Owszem, różne momenty mi się podobają, ale i tak najczęściej drugim uchem wypadają. A inne podobają się, no, średnio. Bo nie, żeby odrzucało. Mógłbym nawet zagłosować. Gdzieś w czwartej dziesiatce przy dobrych wiatrach... Minstrel się nie zmieścił...
Crazy
album CD

PostWysłany: 15.01.2021, 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dzień z mocnymi brzmieniami.

Obecnie utrwalam Idles - Ultra Mono - bardzo porządne łojenie, punkowy duch i ciało też Wink

A wcześniej koncert Luxtorpedy z pustej sceny... ale to chcę w innym wątku opisać.
WOJTEKK

PostWysłany: 15.01.2021, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sky - Cadmium - obleśnie żółta okładka 🤪 A muzyka - no cóż cudo to nie jest, ale jak ktoś lubi Sky, a ja lubię to sobie kilka fajnych rzeczy znajdzie i jako całość też słuchalna, nawet z przyjemnością

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.01.2021, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:

Robię, co mogę...

A "Fugazi" to mój ulubiony Marillion.

Dużo osób tak uważa. Wydaje mi się że tu każdy utwór jest osobną całością i nie ma żadnych odstających i jednoznacznie słabych rzeczy. Tylko te brzmieniowe niedoskonałości.
Może też bym się do tego przychylił, chociaż CaS pomimo że nie tak równe chyba dziś słucham z największą przyjemnością.

Duch 1532 napisał:
Kryście! Przecież to najgorsza płyta Marillionu Shocked

Jeżeli rozpatrujesz tylko cztery to może i być najgorsza... któraś musi ale przecież to nie znaczy że nie jest świetna Twisted Evil

Blue Öyster Cult - The Symbol Remains

Za długa czyli jak to z nowymi albumami bywa ale chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Jakby zrobić lekką selekcję materiału to byłby kolejny klasyk w dyskografii zespołu. Bez uniesień ale zdecydowanie warto.
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.01.2021, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hammer - Black Sheep

Ludziska narzekają na ten album, a mi się podoba.
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.01.2021, 17:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawie 33 lata temu Don Airey (dzisiejszy klawiszowiec Deep Purple) nagrał taką płytę - pomyślałem sobie, że w świetle dzisiejszych wydarzeń na K2 będzie teraz jak najbardziej na miejscu Very Happy
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.01.2021, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roxy Music - Avalon

Jak to nasz kolega forumowy kiedyś napisał - nie moja kupka herbaty ale nie znaczy że się źle słucha, wręcz przeciwnie. Dobry album chociaż gdzieś po połowie bywa nierówno poza tym brzmienie... miejscami bywa fajnie oldskulowe a chwilę później mocno plastikowe. Na winylu trzymał nie będę ale pewnie jeszcze kiedyś wrócę.
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 16.01.2021, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Jeżeli rozpatrujesz tylko cztery to może i być najgorsza... któraś musi ale przecież to nie znaczy że nie jest świetna Twisted Evil
Znaczy. Świetne są pierwsza i ostatnia Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 17.01.2021, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hermann Szobel - "Szobel" (1976) - takiej oto płyty sobie teraz słucham. Album zrecenzował Pablos i dał 9/10, więc musiałem sprawdzić, co to za cudo. Właśnie kończy się suita, a właściwie szuita Wink
Dosyć złożone, pokręcone granie, klimaty lekko zeuhlowe, avantowe, połączone z fusion, bardzo ciekawy album.

"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King

Ostatnio zmieniony przez Adi dnia 17.01.2021, 11:20, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 17.01.2021, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

George Benson with Hubert Laws - In Concert-Carnegie Hall (1976)
Sympatyczny żywiec w CTIowskich klimatach ładnie pokazujący wszechstronność i muzykalność Bensona i jego zespołu.
Ale także muzyków studyjnych, którzy nanieśli poprawki.

Crazy
album CD

PostWysłany: 17.01.2021, 16:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tangerine Dream - Phaedra - ach te mellotrony! Very Happy

A wcześniej twardo Luxtorpeda, mam, jak to się mówi, potężną fazę na nich.
WOJTEKK

PostWysłany: 17.01.2021, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsza wielka płyta Mandarynek.

Dzisiaj w Wieczorze Płytowym Tony Williams Lifetime - Emergency - miejscowa frakcja jazzowa - słuchać, bo jutro będę odpytywał. Chyba, że znacie. W co nie do końca wierzę... Smile

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2980, 2981, 2982 ... 2984, 2985, 2986  Następny
Strona 2981 z 2986

Skocz do: