Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2512, 2513, 2514 ... 2523, 2524, 2525  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 12.10.2017, 19:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
WOJTEKK wrote:
RoryGallagher wrote:
Moim zdaniem popularność nie ma żadnego przełożenia na jakość. Popularność czasem faktycznie wynika z jakości, ale co najmniej tak samo często jest wyłącznie dziełem dobrego marketingu. Tak samo jest z jej brakiem - często jest uzasadniony, ale nierzadko wynika z przyczyn nie mających nic wspólnego z jakością. Jeżeli album jakiegoś zespołu został wydany w ilości kilkuset sztuk przez niezależną lokalną wytwórnię, która w żaden sposób go nie promowała, to trudno żeby sprzedawał się w takich ilościach, jak płyty np. Pink Floyd, który od samego początku nagrywał dla fonograficznego giganta.

Obecnie nie, ale jeżeli chodzi o klasycznego rocka z lat 60-70 - przełożenie jakość->popularność i odwrotnie było bardzo wyraźne

Nie było to regułą. Np. taki Kiss był nieporównywalnie bardziej popularny od Gentle Giant, nie wspominając o NKR-ach.

A Kiss na pewno był gorszy od GG? Poza tym raczej myślałem o prog-rocku. Taki trochę skrót myślowy. Nie doprecyzowałem.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
RoryGallagher
kaseta FeCr

PostPosted: 12.10.2017, 19:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiss to przecież cyrkowe przedstawienia z muzyką na dziesiątym planie. Sama muzyka jest prosta i denna. Może nie aż tak amatorska, jak np. Ramones (kolejny zespół, który niczym nie zasłużył na swoją popularność), ale niewiele od niej wartościowsza.

A w samym progu? Czy ELP jest lepszym zespołem od GG albo Van der Graaf Generator? Skoro z ELP dało się zrobić gwiazdę, to tym bardziej dałoby się z GG, gdyby zadbano o odpowiednią promocję i lepiej dobierano materiał na single.
Okechukwu
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 19:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lepszym nie był, ale Emerson miał w sobie naturalny talent showmana i nimb "cyrkowego" wirtuoza (tego nie trzeba było kreować, bo to miał z natury i widać to już w The Nice). Takim atutem ani GG ani Graaf nie dysponowali.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
WOJTEKK

PostPosted: 12.10.2017, 20:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiss w życiu denne nie bylo, tylko tak wygladalo. zresztą porownywać Kiss do GG to jak porownywać Lamborghini Galliardo do wypsionego Range rovera - oba to samochody tyle, ze zupełnie inne.

Czy ELP jest lepsze od VDGG czy GG - na pewno nie. Czy gorsze też na pewno nie. Co do popularności - jakim cudem dałoby się zrobić z GG gwiazdy? Nie ma takiej promocji, która by ich wywindowała wyżej niż byli - trzeba przecież wziąć pod uwagę, ze była to muzyka dosyć trudna i hermetyczna. A i tak w USA sprzedawali bardzo dużo płyt - nakłady szły w setki tysięcy egzemplarzy. Abstrahując od wielkości tego sukcesu, to prawie kazdy z progowych zespołów, które miały coś do powiedzenia - zaistniał. moze najbardziej pokrzywdzony był VDGG, ale i oni nie byli anonimowi. coś tam w Europie znaczyli. A to, że nie odnieśli sukcesu zawdzięczają min. Hammillowi, ktory po najlepszej płycie zawiesił działalność na trzy lata.

Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 12.10.2017, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
Lepszym nie był, ale Emerson miał w sobie naturalny talent showmana i nimb "cyrkowego" wirtuoza (tego nie trzeba było kreować, bo to miał z natury i widać to już w The Nice). Takim atutem ani GG ani Graaf nie dysponowali.

No właśnie - charyzma. Do tego umiejetność przedstawienia swojej sztuki w sposob przystępny dla ogólnej ludożerki.

Back to top
MichalP
kaseta "chromówka"

PostPosted: 12.10.2017, 20:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poglądy pana Wojtekka i moje na pewną płytę a-ha są zbieżne.

Ja od kilku dni tłukę Ceremony The Cult na zmianę z Hemispheres Rush. Znakomite płyty. Gitar mi trzeba. Smile
Back to top
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 12.10.2017, 20:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
Czy ELP jest lepszym zespołem od GG albo Van der Graaf Generator? Skoro z ELP dało się zrobić gwiazdę, to tym bardziej dałoby się z GG, gdyby zadbano o odpowiednią promocję i lepiej dobierano materiał na single.

czy lepszym to już każdy sam sobie niech oceni
ELP - jak wspomniał Okechukwu - miał szołmena Kiciusia; dodałbym do tego również szaleństwa na perkusji Palmera
przy nich koncerty VDGG były niezwykle spokojne, niemal bez emocji (chyba, że kogoś jarał tu Jackson); z kolei GG potrafili się ładnie bawić, niemniej jednak o ile uwielbiam ich słuchać, o tyle oglądać prawie nie - mam wrażenie, że to był jakiś kameralny jarmark

muzycznie VDGG grał dość trudną muzykę, bez gitar, z dużą ilością sfuzowanej zawiesiny klawiszowej jako podkładu - chyba nie dla każdego to było przystępne; lider siedział sobie i co najwyżej mocno używał aparatu mowy
z kolei muzyka GG choć być może łatwiejsza w odbiorze, nie była jednak tak przystępna - brakuje tu może jakiegoś charyzmatycznego i magnetyzującego muzyka
pod tym kątem takie 'Trilogy' ELP brzmi niezwykle przystępnie --> ale ciężko mi się wypowiadać jak ich wszystkich odbierano w latach 70tych pod ww. kątem - nie słuchałem wtedy muzy Wink
Back to top
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 12.10.2017, 20:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
A to, że nie odnieśli sukcesu zawdzięczają min. Hammillowi, ktory po najlepszej płycie zawiesił działalność na trzy lata.

ale i też mieli menago cieniasa
Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 20:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Białystok wrote:
Okechukwu wrote:
O to bym Weissa nie winił - miał wtedy ograniczony dostęp do źródeł....

Nie Bóg a Megadisc w 2000 r. (tom I) miał te płyty, a tamtych nie miał albo w ogóle albo niecałe dyskografie.

Ale 1 wydanie Rock Encyklopedii to był rok 1991, nie 2000, myślę, że wtedy rzeczywiście mało kto znał te różne zespoły.

Tej z 1991 r. to nie pamiętam. Wikipedia podaje że pisał ją z Rogowieckim, którego nie kojarzę w ogóle z prog rockiem.

Na tej z 2000 r., pierwszy tom od A do E z 2000 r. (udało mi się jej nie kupić) te hasła z NKR to robota Megadiscu. Zdaje się że jest tom II od F do K (nigdy go nie miałem w rękach i nie wiem co tam jest a czego nie ma a być powinno). Zatem w tym "wyścigu" Weiss prowadzi 2:1.

Last edited by Białystok on 12.10.2017, 20:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Białystok
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 20:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
Białystok wrote:
Bednaar wrote:
Nie wiedziałem, że w obrębie NKR-u są też jazz-rocki - ten Out Of Focus to coś w stylu Soft Machine?

Nie ma z Soft Machine nic wspólnego. Jazz rock ma różne oblicza.

Jak dla mnie Out Of Focus ma bardzo niewiele wspólnego z jazz-rockiem (przynajmniej 2 pierwsze płyty, bo trzecią słabo pamiętam). Te długiej jamy nie są jazzrockowe tylko psychodeliczne - jakby zamienić sax i flet na drugą gitarę nikt by nie powiedział, że jest to jazzrock w jakiejkolwiek postaci

Trójka jest stricte jazz rockowa. Dwa pierwsze faktycznie mają elementy jazz rocka w niektórych utworach, zresztą to tylko szufladkowanie. Lizard o nich pisał, może autor pytał co grali? Razz

Teraz słucham Kollektive z 1973 r. i tu idiom jazz rockowy zdecydowanie bliżej.

Od kiedy zbieram LP to stawiam je gatunkami i ciągle nie wiem gdzie postawić Mahavishnu Orchestra. Dla mnie to jazz rock a nie jazz fusion, a już debiut bez dwóch zdań. Może kupię kolejne egzemplarze i postawię i tu i tu. Smile
Adi
kaseta "chromówka"

PostPosted: 12.10.2017, 21:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:

Niemiecki Kollektiv - Kollektiv ? Bardzo lubię tę płytę.
Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 21:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Białystok wrote:

Niemiecki Kollektiv - Kollektiv ? Bardzo lubię tę płytę.

Tak ale nie ma powodów do chwały, bo to w zasadzie jednopłytowiec, czyli klasyczny NKR, a tych słucha się z bardzo prozaicznego powodu ... nudy.
Białystok
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 21:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Żona zobaczyła, że się nudzę bo gra jakiś Kollektiv i żebym się nie nudził nastawiła mi:

czyli KRAFTWERK Die Mensch-Maschine (1978)

Niektóre płyty z czymś się kojarzą. Mnie te komputery i roboty z Wilnem, bo tam kupiłem ten album. 100 metrów od Ostrej Bramy. No i z liceum bo wtedy go zdobyłem, chyba jesienią. O taką jak teraz deszcz i wiatr. A syn mówi ale fajne bity...
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 12.10.2017, 21:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

The Models i Neon Lights miałem nagrane na szpuli takiej króciutkiej, takiej piętnastominutowej.
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK

PostPosted: 12.10.2017, 21:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kadavar - Rough Times - znowu grają tego swojego stonera łupanego, czyli "Berlin" to był jednak skok w bok. Szkoda.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2512, 2513, 2514 ... 2523, 2524, 2525  Next
Page 2513 of 2525

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum