Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2650, 2651, 2652 ... 2672, 2673, 2674  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 25.04.2018, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Novella - La Songerie i Sanctuary. W kolejności pierwszy i czwarty album Japończyków specjalizujących się w pograniczu symfonicznego proga i hardrocka. Bardzo lubię japońską scenę progresywną z przełomu lat 70. i 80., choć płyty nawet klasyków tego grania są rzadkie i drogie. Novella to rzecz zdecydowanie dla miłośników Deep Purple / Rainbow z jednej strony i Genesis (późny Gabriel / wczesny Collins) z drugiej. Ten Genesis jest zwłaszcza słyszalny w "Sanctuary", gdzie są całe passusy żywcem wyjęte z "Trick...", czy "Wind...", ale dzięki heavy filtrowi tego typu zapożyczenia jakoś nie rażą. No na gruzach Novelli powstały dwa kolejne interesujące zespoły - Teru's Symphonia i Gerard. Ciekawostka, ale zdecydowanie warta poznania.
View user's profile Send private message Visit poster's website
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 25.04.2018, 15:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

THE MOVE - Shazam /70/

„Shazam” powstał w lutym 1970 roku i zachował wiele wcześniejszych cech charakterystycznych dla debiutu ale wprowadził także nową mieszankę rocka, psychodelii i orientacji progresywnych. Utwory takie jak „Hello Susie” czy odświeżona wersja piosenki Toma Paxtona, „The Last Thing On My Mind” były zwiastunem tego, co Wood chciał osiągnąć dzięki nadchodzącej erze Electric Light Orchestra.

wiecej na blogu

Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 25.04.2018, 20:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Soundtrack z filmu Amadeusz 1984. Genialny film, genialna muzyka Smile
https://www.youtube.com/watch?v=nxHyhHQSrfw Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
esforty
epka analogowa

PostPosted: 26.04.2018, 09:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

W razie każdym bądź, niezależnie od wielkości szansy na realizację egzekucji dokonań solowych liverpoolskiego kwartetu w odtwarzaczu rankiem kręciła się, stręczona w innym wątku:
Wings "Back to the egg" 1979

Podobno to miało być dwupłytowe wydawnictwo. Czyżby poczucie obowiązku po tym jak Macca przeszedł z Capitolu pod skrzydła(sic!) Columbii stając się, bodaj, najlepiej opłacanym muzykiem w branży?
Zatrudniono nowych w zamyśle o przyszłym tournee. Jakkolwiek nie byli, gitarzysta i pałker, żółtodziobami to właśnie angaż do Wings stał się ich najjaśniejszym punktem w karierze.
A muzyka? Rezonuję za Yer Blue wskazując: "Old siam, sir", "Rockestra theme", może jeszcze "After the ball/million miles"(z ową chrypą) oraz "So glad to see you here".
Niewykluczone, że gdyby Paul był bardziej skupiony na pracy, a nie był, jak donoszą kronikarze i co rozbraja przypuszczenie wyrażone w pierwszym zdaniu tej wypowiedzi i gdyby realizacja prowadzona była w jednym studiu a nie, wedle jakiejś niepojętej, cygańskiej, metody w czterech, tylu się doliczyłem, to może...
Yer Blue
remaster

PostPosted: 26.04.2018, 12:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:

Podobno to miało być dwupłytowe wydawnictwo.

To chyba niemożliwe, gdyż z sesji do tej płyty niewydany został tylko 1 utwór (świetny zresztą "Cage"). Dwupłytowa miała być następna, "McCartney II" oraz nieco wcześniejsza "Red Rose Speedway". Bez skutku.

A co do "Back To The Egg" to od zawsze był to mój ulubiony Wings. Obok wspomnianych wyżej utworów mocnym punktem są jeszcze ballady "Winter Rose / Love Awake", soulowe "Arrow Through Me" oraz jazzujący "Baby's Request". Zresztą ja tam wszystko lubię, nie wyłączając śmiesznego intro.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tarkus

PostPosted: 26.04.2018, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trzeci raz czytam to, co napisał esforty i wciąż nie rozumiem. Można prosić jeszcze raz, po polsku?
esforty
epka analogowa

PostPosted: 26.04.2018, 13:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
esforty wrote:

To chyba niemożliwe, gdyż z sesji do tej płyty niewydany został tylko 1 utwór (świetny zresztą "Cage")...

Wyczytane z The Ultimate Music Guide okolicznościowo w 75 rocznicę urodzin poświęconego Paulowi:
"...Originally envisioned as a double album, McCartney seemed to loose confidence in such sonic experiments , although the howling rocker and first single, "Old siam, Sir" which drew comparisons With steve Marriott from some critics, was cleary not typical Wings fare."
Podpisał to Terry Staunton, który, prawda, może się mylić a ja podpieram się ignorantem. Ale sam tego nie wymyśliłem Rolling Eyes .

Tarkusie <kupujesz mi łyżwy>?
Jeśli zadręczam Cię osobliwym, nic więcej, szykiem zdania to przepraszam.
A jednak wydaje się być czytelnym, mój wpis o "Back to the egg", no, mnie się wydaje!
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 26.04.2018, 17:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowa płyta Flying Horseman leci do mnie z Belgii. Trochę to trwało, ale wreszcie ją zamówiłem. Materiału nie znam bo wychodzę z założenia, że wykonawców, których lubię nie będę ściągał, skoro i tak chcę mieć ich album. Czas umilam sobie za to koncertem z ostatniej trasy: https://www.youtube.com/watch?v=o7fro5z-8bA

Przy okazji - dostałem propozycję zorganizowania koncertu tej grupy w Polsce. Sam nie bardzo czuję się na siłach, może znacie kogoś, kto mógłby pomóc/zorganizować?
Yer Blue
remaster

PostPosted: 26.04.2018, 19:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Yer Blue wrote:
esforty wrote:

To chyba niemożliwe, gdyż z sesji do tej płyty niewydany został tylko 1 utwór (świetny zresztą "Cage")...

Wyczytane z The Ultimate Music Guide okolicznościowo w 75 rocznicę urodzin poświęconego Paulowi:
"...Originally envisioned as a double album, McCartney seemed to loose confidence in such sonic experiments , although the howling rocker and first single, "Old siam, Sir" which drew comparisons With steve Marriott from some critics, was cleary not typical Wings fare."
Podpisał to Terry Staunton, który, prawda, może się mylić a ja podpieram się ignorantem. Ale sam tego nie wymyśliłem Rolling Eyes .

Spoko. Po prostu jest to dość zaskakujące. Macca robił też wówczas muzykę do filmu animowanego (która nigdy nie wyszła, choć utwory były nagrane), ale to nie miało nic wspólnego z "Back To The Egg", więc nie wiem skąd miał zebrać materiał na 2 płyty.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
WOJTEKK

PostPosted: 26.04.2018, 21:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widzisz Tarkus jesteś prostym zjadaczem parówków i tekst, pozbawiony znaków diakrytycznych i przestankowych jest poza granicą Twoje percepcji. po prostu jesteś cienki Bolek.

http://artrock.pl/
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 26.04.2018, 22:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak sobie spojrzałem na obrazek kolegi Yer Blue, i postanowiłem posłuchać sobie, po raz pierwszy całościowo Ange - Caricatures. Ładne.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 27.04.2018, 22:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quiet Riot - Quiet Riot, Quiet Riot II, Metal Health, Cnodition Critical - taki mały festwal amerykańskich hard-rockerów. Debiut (tylko na Japonię) jest średni, za to Dwójka jest już dużo lepsza, kilka klasowych numerów,obie nagrane z Randy Rhodesem zanim dołaczył do Ozzy'ego. Potem kilka lat przerwy i klasyczne, multiplatynowe "Metal Health" - bardzo fajne, ale 6 platyn to jednak lekka przesada i "Condition Critical" - moim zdaniem najlepsza z tej czwórki - ogólnie żadna awangarda tylko skoczny, melodyjny hard rock z USA - jest tu paru metali, słucha tego ktoś oprócz mnie?

http://artrock.pl/
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 27.04.2018, 22:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rolf Kühn Quintett ‎– Solarius 1965 - bardzo dobra płyta niemieckiego klarnecisty Rolfa Kühna. Mocno polski skład, Michał Urbaniak i Czesław Bartkowski.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 28.04.2018, 11:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Quiet Riot - Quiet Riot, Quiet Riot II, Metal Health, Cnodition Critical - taki mały festwal amerykańskich hard-rockerów. Debiut (tylko na Japonię) jest średni, za to Dwójka jest już dużo lepsza, kilka klasowych numerów,obie nagrane z Randy Rhodesem zanim dołaczył do Ozzy'ego. Potem kilka lat przerwy i klasyczne, multiplatynowe "Metal Health" - bardzo fajne, ale 6 platyn to jednak lekka przesada i "Condition Critical" - moim zdaniem najlepsza z tej czwórki - ogólnie żadna awangarda tylko skoczny, melodyjny hard rock z USA - jest tu paru metali, słucha tego ktoś oprócz mnie?

Oczywiście, ze słuchają - lecz dość rzadko.
stranger
maxi-singel analogowy

PostPosted: 28.04.2018, 14:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Quiet Riot - Quiet Riot, Quiet Riot II, Metal Health, Cnodition Critical - taki mały festwal amerykańskich hard-rockerów.(...)

Tośmy się..."zgrali" Very Happy
U mnie klimaty podobne: Skid Row - Skid Row
oraz po europejsku - Whitesnake - Live at Donington 1990
David Coverdale w najlepszej formie wokalnej Cool

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2650, 2651, 2652 ... 2672, 2673, 2674  Next
Page 2651 of 2674

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum