Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2692, 2693, 2694

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 12.07.2018, 21:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

greg66 wrote:
STEPHEN STILLS - Stephen Stills /70/

Przezacna płyta, chociaż może nie tak "miodna" jak płyty Nasha, Crosby'ego, czy Crosby'ego z Nashem

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.07.2018, 10:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na fali wakacyjnej fazy jazzrockowej nie mogłem pominąć też i tej płyty, już dawno nie słuchanej, a mam takie ładne, wypasione wydanie (2CD + DVD deluxe set, na 40. rocznicę) - przez wielu uważana za najwybitniejsze dzieło nurtu.

Miles Davis - Bitches Brew (1970)

Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 13.07.2018, 11:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
greg66 wrote:
STEPHEN STILLS - Stephen Stills /70/

Posłuchałem sobie rankiem i jest już zamówiona.
Wygląda, że dorosłem(sic!) do Stillsa, wcześniej uważając go za przynudzacza z Teksasu i ignorując Jego gitarowy kunszt Embarassed . Dzięki greg66.

Ja również plusuję wrzutkę Grega. I też będę kiedyś musiał dokupić winylową jedynkę, bo już tylko tej płyty mi brakuje z tego, co chcę mieć (mam dwójkę, Super Session i pierwsze Manassas i chyba styknie Wink).
esforty
epka analogowa

PostPosted: 13.07.2018, 13:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cannonball Adderley -"Somethin else" 1958
O samej płycie, w zasadzie wszystko co trzeba, można wyczytać tu:
https://www.artrock.pl/recenzje/52034/adderley_julian_cannonball_somethin_else.html
Pozostaje dodać dlaczego ta, dzisiaj jako jedyna w całości, trafiła do odtwarzacza.
Trafiła ponieważ wczesną porą zagrałem sobie Les Feuilles mortes w koślawej, choć nie pozbawionej uroku, wersji by Iggy Pop z płyty "Preliminaires". Potem pojawiła się potrzeba porównań z kilkoma odsłonami i tak Somthing else wybrzmiał do ostatniego dźwięku zarejestrowanego na płycie.
Winner is mr. Adderley!
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 15.07.2018, 13:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Van Halen - Van Halen

Parę lat temu, w czasach licealnych Van Halen był w ścisłej czołówce moich ukochanych zespołów. Zaś ich debiut spokojnie łapał się dla mnie do top5 najlepszych płyt na świecie. Zajeżdżałem go się tylko dało i jak głośno się tylko dało - czym pewnie wkurzałem rodziców, bardziej współcześnie zorientowanych na muzykę kolegów i każdego kto był w poblizu Smile Na studiach wciągnęły mnie całkiem inne rzeczy (Floydzi, Crimson, Depesze, Rush i inne poważane tu kapele) i Eddie z ekipą poszli na kilka lat w odstawkę. Tydzień temu z sentymentu sięgnąłem po nich znowu... i od tygodnia znowu słucham bez przerwy, znowu tak głośno jak akurat mogę Smile Byłem nastawiony trochę sceptycznie, na zasadzie "ech, słuchałem lata temu, pewnie to już nie ma startu do tego co poznałem po drodze", a tymczasem to nadal jest powalająca muzyka i jedna z najlepszych płyt jakie znam. Każdy numer brzmi jak potencjalny przebój (nawet składający się wyłącznie z gitarowej solówki Eruption jest przecież bardzo melodyjny w tej słynnej tappingowej części), ale każdy ma też odpowiednią dawkę energii i zadzioru, wszystkie są znakomite. Są dwa covery, kiedyś wydawało mi się że You Really Got Me jest lepszy, teraz myślę że Ice Cream Man nie ustępuje mu wcale. Co więcej, zawsze wydawało mi się, że ta muzyka jest prosta jak cep, ale nie do końca tak jest, tu i ówdzie pojawiają się różne ciekawostki (framgent a'capella pod koniec I'm The One, akustyczny początek w Ice Cream Man). A ta gitarka, ludzie... 78 rok, a nigdy wcześniej ani nigdy później nikt już nie wymyślił tak powalającego brzmienia gitary. Ogólnie to wolę VH z Hagarem, ale muszę przyznać, że takiego strzału jak debiut nigdy już nie powtórzyli. Yeah! Smile
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 15.07.2018, 14:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam debiut, a potem już tylko płyty z Sammym - a debiut kopie jak trzeba!

W temacie

Phideaux - Chupacabras - trochę niby prog rock, w bardziej stylowym sosie z lat 70-tych, ale bardziej mainstreamowo brzmiacy - mydlenie, do wywałki.

Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 15.07.2018, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Za wyjątkiem "Fiendish" znam wszystkie płyty Phideaux i akurat "Chupacabras" uważam za zdecydowanie najsłabszą pozycję w dyskografii. Nie polecam nikomu zaczynać od tego albumu, w sumie to nie polecam w ogóle po niego sięgać. Co innego "Doomsday Afternoon" (2007) czy "Snowtorch" (2011), to bardzo dobre wydawnictwa.

BTW w najbliższym czasie, planowo ostatniego dnia bieżącego miesiąca, ma się ukazać najnowszy krążek Phideaux, zatytułowany "Infernal". Ciekawe czy po 7-letniej przerwie zaskoczy czymś interesującym.
Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 15.07.2018, 14:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

W.A.S.P. - Live...In The Raw

Tytuł jest dokładnym zaprzeczeniem zawartości tej płyty. Prawie wszystkie kawałki są zagrane niemal identycznie jak w studio, z identycznie wypolerowanym, dopieszczonym brzmieniem. Typowa metalowa koncertówka z lat 80., nie ma sensu jej słuchać jak zna się regularne płyty. Plusy są dwa:
1. trzy nowe utwory, z czego dwa (The Manimal i Harder Faster) byłyby pewnie ich klasykami, gdyby znalazły się na regularnych płytach.
2. reedycja z 98 roku, na której dołożono parę "naprawdę live" numerów, z surowym brzmieniem i zwięrzęcą energią, której mam prawo oczekiwać od W.A.S.P. Smile Jest też ciekawa studyjna akustyczna wersja Sleeping In The Fire.
Mimo wszystko, ta płyta to raczej ciekawostka dla fanów W.A.S.P. Reszta spokojnie może znaleźć sobie coś fajniejszego do posłuchania.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 15.07.2018, 15:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fiendish też znam. wywaliłem wszystko oprócz Doomsday Afternoon - cały czas klepie muzykę na tych samych patentach - jak mu inwencji nie starcza jest niespecjalnie.

Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 15.07.2018, 16:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podchodziłem kilka razy do tego Doomsday Afternoon ale nie podeszło.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2692, 2693, 2694
Page 2694 of 2694

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum