Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2808, 2809, 2810, 2811, 2812  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esforty
longplay

PostPosted: 01.08.2019, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Violent Femmes - "Hallowed ground" 1984

Dotychczas miałem na półce tylko debiut, łudząc się, że to wystarczająca próbka twórczości.
Przyniesiony właśnie z Saturna powyższy tytuł skutecznie pozbawił mnie owej ignorancji.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 01.08.2019, 14:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Ha, a myślałem, że obchody tej rocznicy będą łączyły, a nie dzieliły!

Skądże, nic nas nie dzieli - po prostu uważam, że IASW nie jest pierwszą płytą fusion w ogóle, a jedynie pierwszą w pełni fusion płytą Milesa Davisa. Oczywiście dziękuję za przypomnienie, że niedawno minęłą 50. rocznica wydania tej płyty, w związku z tym posłucham jej dziś wieczorem w domu z CD, celebrując w ten sposób 50-lecie IASW (ale nie fusion).
A teraz ze Spotify:

The Free Spirits - Out Of Sight And Sound (1967) Cool

Pierwszy odsłuch, więc na razie wrażenie bardzo na gorąco - jest to w zasadzie rock psychodeliczny z jazzowymi dodatkami, pod względem artystycznym daleko w tyle za Milesem - ale pod względem chronologicznym 2 lata przed IASW. Generalnie w wykonaniu kapeli Coryella pomysł na łaczenie rocka z jazzem moim zdaniem nie wypalił, Miles po prostu pokazał, jak to powinno wyglądać - i na szczęście dalej rozwój fusion poszedł w tym kierunku, pod przewodnictwem Davisa. Nie dziwię się, że ta płyta jest nieco zapomniana i wiele osób uważa IASW za właściwy poczatek fusion (choć to oczywiście nie jest zgodne z prawdą).
Na zdjęciu na okładce: Coryell to ten, który złazi z płota Smile dobrze, że na późniejszych płytach Coryell grał dojrzalszą muzykę, np. na Barefoot Boy.
PS. To będzie chyba mój jedyny odsłuch tej płyty, sprawdzę jeszcze Kapitana Johna Handy - też nie znam, tak na podstawie opisów większe nadzieje wiążę z tą płytą z 1965 roku.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 01.08.2019, 15:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Handy jest świetny - mam to od kilku lat i to jest naprawdę miła dla ucha koncertowa jazda.
View user's profile Send private message Visit poster's website
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 01.08.2019, 15:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
In a Silent Way to oczywiście niepodważalny klasyk, ale czy na pewno pierwsza płyta fusion? Nieśmiałe próby elektryfikacji można znaleźć u Milesa już na Miles In The Sky czy Filles de Kilimanjaro - ale obie te płyty uważam za pomost między bopem a fusion. Tony Williams nagrał Emergency! dwa miesiące wcześniej (maj 1969), zaś pierwszą kapelą fusion było założone w 1965 roku przez Larry'ego Coryella The Free Spirits, w 1967 roku nagrali oni pierwszą płytę fusion w historii - Out of Sight and Sound. Na perkusji grał tam Bob Moses, który znany jest m.in. ze współpracy z Patem Metheny i Garym Burtonem. Szczerze mówiąc - jeszcze do niej nie dotarłem. Reasumując - ojcem chrzestnym fusion jest Larry Coryell, Davis włączył się do gry nieco później.

Wtóruję, IASW jest uważana za pierwszą płytę fusion Davisa, ale nie w ogóle. Niepodważalnym ojcem chrzestnym fusion jest Larry Coryell.
Jedni wskazują "The Free Spirits" jako pierwszą płytę fusion, inni "Duster" kwartetu Burtona też z 1967 roku, gdzie na gitarze grał nie kto inny tylko Coryell.
Monstrualny Talerz
longplay

PostPosted: 01.08.2019, 20:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kurde, muszę się przyznać, że nie znam płyt Gary Burtona, ani tym bardziej wymienionej "Duster" - czas nadrobić zaległości, tym bardziej, że i na następnych się Corryell udziela:

Duster 1967
Lofty Fake Anagram - 1967
Gary Burton Quartet in Concert - 1968
A Genuine Tong Funeral - 1968

Dziękuję za polecenia!
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar

PostPosted: 01.08.2019, 23:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kurde, muszę się przyznać, że nie znam płyt Gary Burtona!

Nie przejmuj się, ja znam tylko Good Vibes (1970, ze Swallowem), Common Ground (2011 z Antonio Sanchezem) i Quartet Live (2009, z Methenym, Swallowem i Sanchezem). Muszę koniecznie nadrobic zaległości - w końcu to wibrafonista Smile
W temacie: dotrzymuję słowa - przed chwilą się skończyło In A Silent Way Smile A teraz włączę wspomniane Good Vibes Burtona - czas na wibrafon!
esforty
longplay

PostPosted: 02.08.2019, 08:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kurde, muszę się przyznać, że nie znam płyt Gary Burtona, ani tym bardziej wymienionej "Duster" - czas nadrobić zaległości, tym bardziej, że i na następnych się Corryell udziela:

A Genuine Tong Funeral - 1968

Dziękuję za polecenia!

Lubię tę, była na mojej liście jazz lat 60-tych. Choć to, jednak, bardziej płyta Carli Bley niż Burtona tak jak Ficitious sports Masona nie należy do firmującego.
Przy okazji, kilka dni wstecz wspominano o poczuciu humoru i jego udziale w rejestracjach i koncertowych i studyjnych. Mam wrażenie, iż Genuine... dzięki poczuciu humoru muzyków zyskuje i jest przykładem owej symbiozy talentu i jajcarskiego usposobienia. Jakoś tak.
esforty
longplay

PostPosted: 03.08.2019, 15:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mark Lanegan & Duke Garwood -"With animals" 2018

Lanegan (1964) swoje lata już ma i tam gdzie zaczynał (grunge) nie chce i nie bardzo jak ma wrócić. Jemu bliżej do szuflady gdzie ostatnio Tom Jones, Hugo Race i im podobni...
Robi swoje z pomocą drugiego autora płyty, bliżej mi nieznanego, Garwooda. Jego poczucie własnej sprawczości, w stylistyce definiującej taki materiał, rozrzedzone. znaczy się bez napinania gruczołów.
Słucha się dobrze.
I&I
album CD

PostPosted: 03.08.2019, 18:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo udana płyta. W jednym zdaniu to przyjazne połączenie pomiędzy bluesową Ameryką i elektro Brytanią. Podoba mi się zwłaszcza to prymitywne brzmienie beatu z maszyny (chyba?).
Świetnie, że odkopałeś tę płytę Exclamation
Back to top
Bednaar

PostPosted: 04.08.2019, 13:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Praca niestety w samą niedzielę, ale za to w domu, z kotem na kolanach i przy genialnej muzyce. Przy pracy musi być coś dobrze znanego i mobilizującego:

Miles Davis - Bitches Brew (1969) - wydanie rozszerzone, na drugiej płycie kilka bonusów, dodatkowo DVD z koncertem w Kopenhadze z 1969 roku (w składzie: Miles Davis, Wayne Shorter, Chick Corea, Dave Holland, Jack DeJohnette).
Tarkus

PostPosted: 05.08.2019, 08:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Weekend z Jethro Tull: Aqualung, Thick As A Brick, Songs From A Wood i Heavy Horses. wszystko na specjalne życzenie mojej córki, która przypadkiem posłuchała sobie "North Sea Oil", które puściłem sobie z Facebooka i stwierdziła, że bardzo fajne i czy mam tego więcej. Miałem Smile Wygląda na to, że bardzo jej się spodobało - określiła grupę jako "świetna ekipa", spodobał się jej zwłaszcza flet i wygląda na to, że mogę pchać jej edukację muzyczną w słusznym kierunku. Jestem z niej cholernie dumny Smile
szbe
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 05.08.2019, 09:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

I&I wrote:
Bardzo udana płyta. W jednym zdaniu to przyjazne połączenie pomiędzy bluesową Ameryką i elektro Brytanią. Podoba mi się zwłaszcza to prymitywne brzmienie beatu z maszyny (chyba?).
Świetnie, że odkopałeś tę płytę Exclamation

Dopisuję się do grona entuzjastów. Nawet myślę, że od Blues Funeral to najciekawszy materiał Lanegana w tych ostatnich latach.
19 listopada gra w warszawskiej Proximie.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 05.08.2019, 13:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Weekend z Jethro Tull: Aqualung, Thick As A Brick, Songs From A Wood i Heavy Horses. wszystko na specjalne życzenie mojej córki, która przypadkiem posłuchała sobie "North Sea Oil", które puściłem sobie z Facebooka i stwierdziła, że bardzo fajne i czy mam tego więcej. Miałem Smile Wygląda na to, że bardzo jej się spodobało - określiła grupę jako "świetna ekipa", spodobał się jej zwłaszcza flet i wygląda na to, że mogę pchać jej edukację muzyczną w słusznym kierunku. Jestem z niej cholernie dumny Smile

No to gratulacje Smile W sumie mogłeś też jej zapodać Stormwatch w całości. Ile lat ma Twoja córka? Spróbuję zrobić podobny eksperyment na moim 11-letnim synu, który na razie jest na poziomie Queen i The Police.
Tarkus

PostPosted: 05.08.2019, 14:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Siedem lat. "Stormwatch" będzie słuchała na jesieni, jak tata nabędzie ten zapowiedziany wypasiony deluxe spod ręki Wilsona Smile
WOJTEKK

PostPosted: 05.08.2019, 19:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Olcię to ja jeszcze pamiętam jak w pielusze goniła gołębie z balkonu Very Happy

W temacie:

Demis Roussos - Souvenirs - pierwszy numer to jak biesiada w Super RTL - ale potem jest calkiem fajnie

http://artrock.pl/
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2808, 2809, 2810, 2811, 2812  Next
Page 2809 of 2812

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum