Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2809, 2810, 2811 ... 2845, 2846, 2847  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 05.08.2019, 20:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czwórbój (nie) nowoczesny, bo oczywiście z lat 70.
Ostatnio nadrabiam pewne zaległości, które wydawałyby się oczywiste, a jednak mi umknęły. Joe Farrell, saksofonista i flecista, nam po tej stronie żelaznej kurtyny zapewne najbardziej znany z dwóch pierwszych RTFów i z pierwszego Cobhama. Cztery w pełni fusionowo-funkowe, tłuste jak trzeba płyty z udziałem, a jakże Herbiego H, który i tu się znalazł. Z resztą na płytach wiele innych sław: Jack De Johnette, Stanley Clarke, Steve Gadd i kapitalny Joe Beck - elgitarzysta.

Moon Germs - 1973
Penny Arcade - 1974
Upon This Rock - 1974
Canned Funk - 1975

Każda z tych płyt to rewelka, która ucieszy fanów fusion, takiego spod znaku Cobhama, zabawowego, funkowego, ale i miejscami mocno zakręconego niczym najlepszy prog.

Szczególnej uwadze polecam Upon This Rock, gdzie ów Beck na spółkę z Farrellem wyczynia cuda. Płyta chyba najlepsza z zestawu, ale na każdej są perełki:

na Penny Arcade brawurowa przeróbka Too High Wondera
https://www.youtube.com/watch?v=wn62VKlw6b4

z Upon This Rock gitarowe odjechańce Joe Becka
Weathervane
https://www.youtube.com/watch?v=AQJX2o0b4Yk
Seven Seas
https://www.youtube.com/watch?v=1vxx6hK6tr8

a z Puszkowanego Funku coś naprawdę wspaniałego, wręcz w karmazynowych klimatach - Suite Martinique:

https://www.youtube.com/watch?v=4uXg7x54hts

No i świetne okładki są!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 06.08.2019, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zalewie wszystkich coraz dziwniejszych niby ambitnych rzeczy prawdziwego banana na gębę przywrócił mi Rammstein .

Za dużo ostatnio w muzyce siłowych kombinacji i nasi sąsiedzi idą tutaj zdecydowanie pod prąd. Tej płyty słucha się świetnie bo tu są same sprawdzone elementy i nawet jak taki Ausländer to zwykła metalowa piosenka zdecydowanie przebojowością przebija wszystkie pop gwiazdki a do tego jest pomysłowy i zabawny teledysk (polecam obejrzeć do końca i zobaczyć co też tym razem koledzy z zespołu zrobili z panem Lorenzem Twisted Evil ).
https://www.youtube.com/watch?v=pat2c33sbog
Dla odmiany Deutschland przebojowy nie jest i początkowo średnio mi się spodobał ale z czasem nabrał trochę mocy szczególnie z epickim teledyskiem. Swoją drogą to jeden z najbardziej wypasionych klipów jakie widziałem no i ta scena gdzie jeden z członków zespołu w mundurze SSmana wykopuje kamień spod nóg kolegi w pasiaku stojącego pod szubienicą.... ach jakie to pięknie niepoprawnie politycznie Twisted Evil
https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc
Bardzo fajna płyta, której warto posłuchać i całkiem dobrze przy niej odpocząć.
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 06.08.2019, 14:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie Radio z nowej płyty Rammstein to na razie utwór roku. Matko, jak to wpada w ucho i nie chce wyjść! A jaki teledysk... Deutschland też niczego sobie i chociaż druga część płyty już tak mi się nie podoba, to tak jak przedmówca pisze, fajnie, że ktoś jeszcze nagrywa coś z pomysłem.
Powrót do góry
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 06.08.2019, 19:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Flash - Flash
Flash - In The Can
Flash - Out of Our Hands

Zespół założony przez Petera Banksa, pierwsza połowa lat siedemdziesiątych. Jak ktos lubi wczesne płyty Yes to chętnie to wysłucha. Mnie jakos to nie zachwyciło, owszem grają naprawde dobrze tylko ten wokal nie moja bajka. Kupiłem to na analogach i troche żałuje.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 06.08.2019, 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Flash - Flash
Flash - In The Can
Flash - Out of Our Hands

Zespół założony przez Petera Banksa, pierwsza połowa lat siedemdziesiątych. Jak ktos lubi wczesne płyty Yes to chętnie to wysłucha. Mnie jakos to nie zachwyciło, owszem grają naprawde dobrze tylko ten wokal nie moja bajka. Kupiłem to na analogach i troche żałuje.

Bo się zapewne na okładki dałeś skusić, jak to mówią: don't judge a book by its cover Wink
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 06.08.2019, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
W zalewie wszystkich coraz dziwniejszych niby ambitnych rzeczy prawdziwego banana na gębę przywrócił mi Rammstein .
Bardzo fajna płyta, której warto posłuchać i całkiem dobrze przy niej odpocząć.

Pełna zgoda, choć płyty RM w całości mnie nieco nudzą, za to single i teledyski do nich pierwsza klasa. Od czasu koncertu (na którym nie byłem, ale byli znajomi) z przyjemnością sobie oglądam. Ale o co chodzi w Deutschland to w sumie nie wiem ???

Bardzo zabawny jest również teledysk do Haifisch, gdzie po zamordowaniu Lindemanna koledzy ukradkiem typują na następcę Hatfielda z Metaliki Smile

https://www.youtube.com/watch?v=GukNjYQZW8s

ale zdecydowanie moim naj jest Sonne
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 06.08.2019, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Flash - Flash
Flash - In The Can
Flash - Out of Our Hands

Faktycznie wokal jest dosyć trudny do zaakceptowania. Podobnie grała i niestety śpiewała grupa Druid. Obie formacje miałem przelotnie na CD...
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.08.2019, 08:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
[Ale o co chodzi w Deutschland to w sumie nie wiem

Ironicznie przedstawiona historia Niemiec, od Lasu Teutoburskiego po upadek Muru. Z dodatkowym prztyczkiem w prawicowe noski w postaci czarnoskórej Germanii Smile Ciekawostka: SSmanów w tym wideo grali polscy aktorzy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.08.2019, 09:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkich żołnierzy grali w tym filmie polscy aktorzy (właściwie statyści) - oczywiście oprócz tych, których grali członkowie zespołu. Smile Są oni zresztą wymienieni z imienia i nazwiska na końcu wideo.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.08.2019, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie aktorzy - częściowo też i członkowie tzw. grup rekonstrukcyjnych - w Polsce jest dozwolone przebieranie się za Waffen SS, w Niemczech nie.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 07.08.2019, 13:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chet Atkins - Eight Classic Albums
Początek dyskografii amerikańskiego króla gitary. Czasem solo, czasem z sekcją, czasem z orkiestrą - zawsze elegancko i atrakcyjnie.

Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.08.2019, 19:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Dla mnie Radio z nowej płyty Rammstein to na razie utwór roku. Matko, jak to wpada w ucho i nie chce wyjść!

A mnie jakoś nie siadł na początku ale po kilku odsłuchach też dość mocno zażarło. Bardzo przebojowo ale bez tandety.

Co do teledysku to jest epicki i naprawdę robi ogromne wrażenie a dodatkowo jest historycznie dość uczciwie zrobiony.... a jak jeszcze Polacy grają to tym bardziej świetna rzecz Wink

Swoją drogą widzę że się Rammstein jest lubiany wśród dinozaurów Cool
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.08.2019, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Progrram - Autumn: How to Use Brain to Find Inner M (2005)

Rock, noise, awangarda, jazz z gościnnym udziałem Mazzolla, Koreckiego, Strycharskiego czy Miechowicza (Kobong). Najbliżej temu chyba do tego, co czasem grywa(ło) Naked City czy Ribot. Nie mam pojęcia skąd mam ten album, ale musiałem go chyba od kogoś dostać (albo kupić za dychę ładnych parę lat temu)? Myślałem, że pójdzie na handel/wymianę, ale jednak jest to na tyle ciekawe, że sobie to zostawię i za parę lat znów przesłucham. Z każdym kolejnym odsłuchem podoba mi się coraz bardziej. Wink

https://www.youtube.com/watch?v=G3TRYl1Y1NA
Całość: https://www.youtube.com/watch?v=pZ0vWJO1O2Y
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 07.08.2019, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Swoją drogą widzę że się Rammstein jest lubiany wśród dinozaurów

Ja sobie tak ostatnio myślałem o tych naszych czasach, to chyba przeminął już czas ostatnich z ostatnich dinozaurów. Jeszcze gdzieś do 2017 r. mieliśmy jakieś tam ostatnie Purple, Floydy czy okołoFloydy, a to Marillion, a to Kate Bush, a to Bowie ostatni, Plant, ostatnie trasy. Jeszcze coś tam się pojawiało, choć często niestety zawodząc oczekiwania. Rammstein przy tym urasta do miana prawdziwego rockowego dinozaura, a jak dla mnie jednym z istotnych elementów "tamtego świata" była wyrazistość, coś co dany zespół/wykonawcę wyróżnia spośród miliona innych. To se ne vrati.

A w temacie:

z rana tour po Tynerze Mccoy: Focal Point, Sama Layuca, Time For Tyner i Real Mccoy oraz Horace Silver Silver n Percusion, zwłaszcza ponownie duże wrażenie zrobiła na mnie ta ostatnia.

Wieczorny nastrój przy deszczu i burzy przyniósł zaś wspaniałe ejtisowe radości: U2 Unforgettable Fire oraz Marillion B Sides Themselves. Strony b singli... mieli tupet!
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.08.2019, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co jak co ale Rammstein akurat jest wyrazisty.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2809, 2810, 2811 ... 2845, 2846, 2847  Następny
Strona 2810 z 2847

Skocz do: