Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2904, 2905, 2906, 2907, 2908  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.06.2020, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
John Illsley

Najpierw ubiegłoroczna płyta Coming up for Air. Bardzo przyjemna, w duchu dwóch poprzednich. A potem koncert Live in Les Baux de Provence i muszę powiedzieć, że jestem po wrażeniem. Grają same covery, ale oprócz Dire Straits także Leonarda Cohena, czy Neila Younga, czy Simona i Garfunkela, w dość mocno zmienionych aranżacjach i brzmi to naprawdę fajnie. Zwłaszcza, że w tle gdzieś cały czas pomykają smyczki, bo to nagranie z udziałem kapeli grającej celtycki folk. Kawał porządnego rockowego grania, a interpretacja Southern Man zrobiła na mnie szczególne wrażenie:

Ja tam pozostałem przy Never Told A Soul - bo tam jest "Another Alibi". Ostatnią znam ,ale mi się nie podoba

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 24.06.2020, 19:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Isley Brothers & Santana - Power of Peace. Świetne interpretacje znanych utworów m.in. Wonder, B.Holiday, Gaye. Wypadkowa kilku stylów muzycznych - funk, soul, blues, rock , jazz. Zagrane z niesamowitym ogniem i wyczuciem. Jedna z najlepszych i najradośniejszych płyt ostatnich lat. Santana zrobił aranże i wyprodukował całość i zrobił to rewelacyjnie.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 24.06.2020, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Isley Brothers & Santana - Power of Peace.

O, dziękuję za polecenie, chętnie sprawdzę.

A u mnie w ramach rekonansu w roku 1968...rok 1969 i druga (realnie pierwsza) płyta Boza Scaggsa - Boz Scaggs - płyta nie została przez nas zauważona w plebiscycie 1969, jednak zachęcam by nadrobić tę zaległość. Dominują tu świetne, naprawdę dobre piosenki, z których każda zwraca uwagę przebojowością (podobnie jak i na innych płytach Boza), ale jest też tu 12 minutowy długas Loan Me A Dime - koniecznie musicie tego posłuchać, kawałek który można bez problemu postawić obok największych utworów 1969, choćby tych z jedynki LZ.... na gitarze udziela się tu Duane Allman, jeszcze jako muzyk studyjny przed założeniem Allmanów - jak dla mnie rewelacja i nominat do trójkowego topu wszechczasów w kategorii pierwsza dziesiątka (gdybyśmy żyli w alternatywnej rzeczywistości)

Loan Me A Dime
https://www.youtube.com/watch?v=oTFvAvsHC_Y
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.06.2020, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Impressions - The Young Mods' Forgotten Story (1969)

Curtis Mayfield jeszcze w zespole i chyba nawet wolę go w w wokalnym trio niż solo. Odpowiedzialnymi za aranżacje byli Donny Hathaway oraz Johnny Pate - i słychać, że ta robota została wykonana znakomicie. Wzorcowy przykład Chicago soulu: łagodny, bardzo harmonijny, nierzadko bliski popowi w pozytywnym tego słowa rozumieniu. Jeden kawałek zrobił na mnie zdecydowanie największe wrażenie Choice of Colors. To doskonały przykład, że można tworzyć muzykę zaangażowaną, z wartościowym tekstem (myślę, że dziś wiele osób powinno się zapoznać z tak prostym, ale zarazem celnym przekazem), która zarazem w pełni broni się wartością artystyczną wokali oraz warstwy instrumentalnej. Rewelacja!
WOJTEKK

PostWysłany: 25.06.2020, 07:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thin Lizzy - Black Rose - miejscami świetna, miejscami dobra, tytułowy znakomity - najlepiej dopracowana, jak do tamtej pory płyta TL

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 25.06.2020, 08:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ides of March - Common Band - na pewno pod wpływem Blood Sweat & Tears i Chicago, ale coś tam też umieli - fajna płyta

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 25.06.2020, 15:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Levitation Orchestra - Inexpressible Infinity, płyta którą poznałem zupełnie niedawno i wciągnęła mnie po pierwszej nutce. Axel Kaner - Lindstroem, trębacz i spiritus movens całego przedsięwzięcia (znamy go z Cykady choćby) i jego - dosłownie - orkiestra (trzynaścioro instrumentalistów!). Podobno mają stały cykl - cztery dni prób, cztery koncerty i wchodzimy do studia. Sprawdza się to, bo muzyka wysokiej próby. Pan Axel inspiracjami sięga do fusion, spiritual w pierwotnej formie (Alice Coltrane), swobodniejszego jazzu, ale słyszę tam też - zwłaszcza w partiach wokalnych - dużą inspirację Magmą. Fantastyczny, bardzo zwarty album (6 kompozycji, 40 minut) z polskim akcentem w postaci grającej na harfie Marii Zofii Osuchowskiej.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 25.06.2020, 16:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jazz , Tarkus, no jazz! trzeba się rocka trzymać, bo inaczej zatracenie na nas przyjdzie i nie będzie miał nam kto puścić na stare lata jakiego kawałka Led Zeppelin, Genesis, czy Pink Floyd. O VDGG nie wspominając.

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 26.06.2020, 08:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Judas Priest - Turbo - no ja wiem, że śmieszna płyta, ale bonusowe dyski live to już uczciwy wymiot

Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.06.2020, 10:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jessie Ware – What’s Your Pleasure

Typowe guilty pleasure - bezczelnie przebojowa mieszanka disco, soulu, r'n'b z odrobiną electro i ejtisowego sznytu. Jak ktoś potrzebuje czegoś lekkiego, hiciarskiego, niedrażniącego ale i nieprostackiego na letnie plażowanie to ma jak znalazł.
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 26.06.2020, 11:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
No jazz , Tarkus, no jazz! trzeba się rocka trzymać, bo inaczej zatracenie na nas przyjdzie i nie będzie miał nam kto puścić na stare lata jakiego kawałka Led Zeppelin, Genesis, czy Pink Floyd. O VDGG nie wspominając.

Levitation Orchestra ma w sobie rockową energię jak dla mnie, można bez obaw słuchać! Wpadnę szklankę wody podam Wink
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 26.06.2020, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wody?? A piwa to już nie łaska?

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 26.06.2020, 14:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coulson, Dean, McGuiness & Flint - Lo And Behold taka folk-rockowa supergrupa nagrała trochę kawałków Dylana, ale nie tych najbardziej znanych - wyszło mnamusnie - Grzesiu znasz?

Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 26.06.2020, 17:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roy Buchanan - Loading Zone (1977)
Rockowy, gitarowy album z elementami bluesa i trochę soulu. Bardzo zacny.
Skład godny uwagi - m. in. Stanley Clarke, również w roli producenta.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.06.2020, 19:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale z nas frajerzy! Przegapiliśmy taką czadową płytę w 2019 roku. Tylko Clive (jak zwykle!) wykazał się czujnością i dobrym gustem.

Motorpsycho - The Crucible

Jakie mądre, eklektyczne i luzackie zarazem retro!

https://youtu.be/nEGbXRgKPbA
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2904, 2905, 2906, 2907, 2908  Następny
Strona 2905 z 2908

Skocz do: