Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2938, 2939, 2940 ... 2943, 2944, 2945  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 12.10.2020, 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Terje Rypdal - Bleak House (1968)
Na swoim debiucie norweski gitarzysta pokazuje swoje wszechstronne jazz-rockowe oblicze i to od najlepszej strony, aczkolwiek z jedną zbędną free-mielizną. Dobry album.

Bardzo lubię, kilka dni temu również przypomniałem sobie ten krążek. Bardzo odmienny od późniejszej twórczości Rypdala - ci, którzy znają go wyłącznie z dokonań pod szyldem ECM, będą zaskoczeni słuchając debiutu po raz pierwszy. Big bandowa aranżacja w Wes, natomiast A Feeling of Harmony przypomina mi trochę granie z Quebecu, jakie pojawiło się tam kilka lat później.
Crazy
longplay

PostWysłany: 12.10.2020, 15:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Hurdy Gurdy Man Donovana - urzekające!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.10.2020, 16:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
B.J. - kilka lat temu też miałem fazę na Moondoga Smile(...)

Nie wszystko i nie zawsze, ale ogólnie cenię sobie tę znajomość. Smile
Mam do nadrobienia jego późniejsze rzeczy od lat `70 począwszy.
WOJTEKK

PostWysłany: 12.10.2020, 16:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

V/A - The Lotus Eaters: Tribute to Dead Can Dance - no i trzeba powiedzieć, że się nawet udało - ten zestaw całkiem daje radę, a łatwo nie jest, bo niektóre kompozycje trudne do doskoczenia.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.10.2020, 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CHRIS LUCEY - Songs of Protest & Anti-Protest /1965/

Okazuje sie że Dylan nie był jedyny. Ciekawa barwa głosu, piosenki porywają.
Polecam.
No podoba mi się

https://www.youtube.com/watch?v=bhXz43FttV8
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 12.10.2020, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ramach czystki na półkach czasem mi się trafia płyta, której los wydaje się nieco niepewny, ale jednak ostaje się w kolekcji - tak jest z Twin Age - Moving The Deckchairs - sympatyczna mieszanka neo-proga z brzmieniami porcupajowymi rocznik 2000 co wiele tłumaczy - teoretycznie zgon, ale ponieważ jest to całkiem wydolne muzycznie, no to zostanie na półce. Jedyny minus fatalne damskie chórki - ale da się to przeżyć. Oj, chyba wrzucę sobie zaraz Galleon - Mind Ove Matter z podobnego okresu, tylko bardziej progowe Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 12.10.2020, 19:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muzyczna Spółka Akcyjna 1111 - Autoportret X (2016)
Jazzrockowe perełki zespołu legendarnego gitarzysty Tercetu Egzotycznego, głównie z lat 1975-77. Rockowy ma zaiste dar odkopywania rarytasów. Dzięki Mu za to Exclamation

Crazy
longplay

PostWysłany: 12.10.2020, 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co do Moondoga... co powiecie na to?

Koncert Wovoki, ale bardzo nietypowej Wovoki i z przyległościami, od Moondoga z pewnością całkiem daleki, ale przecież Raphael Rogiński zawsze gra siebie, czy to będzie Moondog, Coltrane czy inny Purcell.

Trzeba na to trochę czasu, bo na tym koncercie nikomu się nie spieszyło, a dźwięki są subtelne i przy zmywaniu średnio wchodzą Wink Byłem na tym koncercie i nie do końca byłem usatysfakcjonowany, bo może po Wovoce oczekiwałem czadu takiego, żebym - po raz kolejny - wyskoczył sam z siebie. Ale kiedy posłuchałem tego koncertowego nagrania z Ninateki (a słuchałem go nie jeden raz), zacząłem bardzo doceniać, że tam byłem!
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.10.2020, 07:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fisz, Emade, Waglewski - Duchy ludzi i zwierząt (2020)

Jak na razie to moje największe rozczarowanie 2020. Oczekiwania miałem duże, bo Matka, Syn, Bóg to dla mnie płyta wybitna, ze świetnymi kompozycjami, dobrymi tekstami, świetnie zaaranżowana, zagrana i wyprodukowana. Tegoroczna propozycja rodziny Waglewskich sprawia wrażenie zrobionej na kolanie, jest niespójna, nie czuć w niej ducha (Wink) zespołu i mam wrażenie, że panowie po prostu zebrali swoje brudnopisy piosenek z szuflady, osobno Fisz i osobno W.W. i dali to wszystko na płytę. Fisz, którego lubię, od kilku lat śpiewa niestety jedną i tą samą piosenkę. Parę plumknięć na pianinie i wciąż tak samo śpiewane melodie, staje się to już niestety męczące. Piosenki Ojca o kilka klas lepsze, ale to za mało żeby obronić całą płytę. Szkoda.
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 15.10.2020, 12:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Beatles - s/t (1968)

Dużo tu naprawdę wspaniałych utworów, ale przedzieranie się przez te słabsze potrafi zmęczyć
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.10.2020, 12:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze pamiętam Mamut mi się podobał, pytanie czy to było już plumkanie Razz
Ostatnio słyszałem Kurz ale ze względu na infantylny przekaz i raczej słabą warstwę muzyczną faktycznie męczy i nic więcej.

Enslaved - Vertebrae

Kolejne zaskoczenie na plus. Jest na tej płycie trochę elementów, które trochę ze sobą miejscami słabo kleją, trochę czasem za bardzo jest progresywnie albo blackowo a innym razem chciałoby się żeby muzycy poszli trochę z prądem, może trochę ładnego wokalu... ale nie idą, to jest black metal tyle że połączony z progresywnym rockiem.
Jako entuzjasta starego progresu uważam że na tym właśnie polega prog metal bo zespoły z czołówki tego nurtu od dawna z progresem mają niewiele wspólnego albo znacząco obniżyły loty.
https://www.youtube.com/watch?v=FgzhwXG4pmw
Jest odrobinę metalowej sztampy ale podniosły klimat w połączeniu z mocnym uderzeniem robi wrażenie. Klasyczny prog zagrany w blackowym stylu i tekst też jakby w klimacie gatunku.....
Prowadź mnie, obserwatorze na niebie....
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.10.2020, 12:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacku - uwaga, bo to różne składy i założenia. Fisz, Emade, Waglewski vs Fisz Emade vs Wojciech Waglewski (o Voo Voo nie wspomnę), to trochę tak jak Kazik, Kult i KNŻ - niby podobne, a inne. Wink
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 15.10.2020, 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę na ostatni temat Gackowy: w dniach niedawnych mam tę zdarzającą mi się czasem skłonność do słuchania raczej utworów, które bardzo lubię, takich z odrobiną patosu, a nie płyt; wracam do nich po wiele razy. Wśród nich nie pochodzący co prawda od najbliższego mi wykonawcy ani z wybitnej płyty, ale od lat najlepszy dla mnie utwór z takich, jakie spokojnie progmetalowymi wolno nazwać, czyli SavatageMorphine Child.

A także, przypomniane po latach i niesprawiedliwie nie zwracające dotąd mojej uwagi, Astronomy Blue Öyster Cult — ależ to piękne!
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 15.10.2020, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Maciek
jestem po paru pierwszych odsłuchach Waglewskich i mam bardzo podobne przemyślenia.
Męska Muzyka była barwnym strzałem, dobrze kręcącym się prowadząc samochód. Matka Syn Bóg - subtelniejsza, esencja relacji ojciec - syn.
Na nowej jeszcze się nie połapałem, też mam wrażenie że trochę na szybko, miało być aktualnie i na już.

Ale żeby nie było, że przychodzę tylko z marudzeniem.
Dziś premierę ma ten kolorowy krążek.
Warsaw Afrobeat Orchestra. Czy muszę dodawać coś jeszcze? Ta nazwa, te kolory, to brzmienie samo o sobie opowie.
Dziś też są urodziny Fela Kutiego. Wszystko gra razem!
Powrót do góry
Dawidsu
cylinder Edisona

PostWysłany: 15.10.2020, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Soundtrack z L.A. Noire. Dla mnie to jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych w gierkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2938, 2939, 2940 ... 2943, 2944, 2945  Następny
Strona 2939 z 2945

Skocz do: