Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2956, 2957, 2958, 2959, 2960, 2961  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.11.2020, 22:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wszystkie wcześniejsze płyty Jane są lepsze, ale ta też jest dobra - bez zastrzeżeń. A że jest dużo klawiszy to nawet lepiej.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.11.2020, 22:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chętnie przeczytałbym co myśli o wymienionych powyżej płytach (tak od godziny 21.11) Kolega bananamoon. Nie, żebym liczył na ich analizę, ale tak w dwóch, trzech zdaniach chociaż...
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 21.11.2020, 22:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawda czy wyzwanie ? - oto pytanie.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 21.11.2020, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:

Lepszy by za to album Jane ‎– Fire, Water, Earth & Air (1976) - podobno szczytowe osiągnięcie tego niemieckiego zespołu. Nie znam się, ale przyjemne rockowe brzmienie dość gładko zbilansowane, mimo sporego udziału klawiszy.

Pierwszy album jaki ich poznałem, około 1995 r., nabyłem Nowy Świat 52.
Obok debiutu najbardziej mi się podobał.
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 21.11.2020, 23:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Duch 1532 napisał:
Po raz kolejny:

Θανάσης Παπακωνσταντίνου — Βραχνός Προφήτης (2000).

No, o to chodzi Smile A ja niedawno zachwyciłem się tradycyjną muzyką bizantyńską w wykonaniu Νεκταρία Καραντζή: https://www.youtube.com/watch?v=jf2RF4OLzlw
Piękne, ale moje nieliczne bizantyjskie próby, między innymi ta z Nektarią, wpierw zachwycając, szybko zaczynają nużyć. Niemniej wierzę, że znajdę jeszcze odpowiedni nastrój Rolling Eyes
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 21.11.2020, 23:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Duch 1532"]
Bednaar napisał:
Duch 1532 napisał:
Po raz kolejny:

Θανάσης Παπακωνσταντίνου — Βραχνός Προφήτης (2000).

A tego całkiem fajnie się słucha i jeśli zdecyduję się wysłać listę w roczniku 2000, to punkty pewnie będą Smile.
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.11.2020, 23:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Ja zaś zainspirowany dyskusją w innym wątku postawiłem na odważne, zrywające ze stęchłą rutyną poszukiwania. Padło na podskórnie pulsujące energią, bezkompromisowe i nieco surowe (ale tak pozytywnie, jak dobry tatar)
Iron Butterfly - Live (1970)
Ech, gdzie ci kwiaty...

B.J. polecam "Metamorphosis", która obok "In A Gadda.." jest warta poznania. Natomiast słuchałem paru ich koncertów i niestety raczej szkoda czasu na nie.

WEST COAST CONSORTIUM - Looking Back (67-70)
Ciekawe piosenki z pięknej muzycznej epoki, utrzymane w klimacie psychodelicznego popu, fajnie zaaranżowane z orkiestracją, no wprawdzie bez gitarowym solówek ale te to są na:

JIMMY PAGE - Sessions Work
Zbiór na dwóch dyskach mniej znanych prac Page'a jak muzyka sesyjnego. Bardziej rhythm and bluesowe i rock'n'rollowe granie ale... ja to lubię Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.

PostWysłany: 22.11.2020, 02:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ta zielona marynara - cudo!
greg66 napisał:
B.J. napisał:
Ja zaś zainspirowany dyskusją w innym wątku postawiłem na odważne, zrywające ze stęchłą rutyną poszukiwania. Padło na podskórnie pulsujące energią, bezkompromisowe i nieco surowe (ale tak pozytywnie, jak dobry tatar)
Iron Butterfly - Live (1970)
Ech, gdzie ci kwiaty...

B.J. polecam "Metamorphosis", która obok "In A Gadda.." jest warta poznania. Natomiast słuchałem paru ich koncertów i niestety raczej szkoda czasu na nie.

Bardzo możliwe z tymi koncertami, choć zamierzam jeszcze jakiś cały sobie sprawdzić. A co do Metamorphosis to żeśmy się już 3 lata temu na ten temat zgadali.
B.J. napisał:
greg66 napisał:
IRON BUTTERFLY - Metamorphosis /1970/

Czwarta płyta zespołu. Dominują już dojrzałe rockowe numery a Butterfly Blue to prawdziwy psychodeliczny odlot na miarę słynnej ich wcześniejszej kompozycji.

Właśnie zapoznałem i uważam, że jest fajna. Bez szału, ale daje przyjemność i nieco intryguje. Chyba najciekawsza w ich dorobku, choć lubię też Ogród i Piłkę. Heavy trochę przynudza.

* * *

A teraz kończę słuchanie The Ultimate Collection (2016) Donny Summer w wersji 3cd deluxe. Bardzo porządny, kompleksowy składak.
B.J.

PostWysłany: 22.11.2020, 12:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Status Quo - Piledriver (1972)
Piąty album kapeli spod znaku boogie rocka. Bardzo fajny. Grają bez napinki, ale precyzyjnie.
Pozdrowienia dla Jakuza i Strangera Smile

B.J.

PostWysłany: 22.11.2020, 14:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hello! (1973) oraz Quo (1974), czyli ciąg dalszy.
Pierwsza niezła, zwieńczona świetnym 10minutowcem Forty Five Hundred Times, druga to - jak na razie, a jestem za połową - maszyna do hard boogie.

Białystok

PostWysłany: 22.11.2020, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie przepadałem za Status Quo ale jakbym już miał coś mieć to właśnie Quo (1974)
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.11.2020, 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

PALADIN same (1971)

Odświeżam tego. W powszechnej opinii fanów starego rocka bardziej oryginalny - słychać: rock, jazz, Latin, soul, blues, afro-Cuban - niż dobry ale mi się zawsze podobał. LP na liście życzeń.

Owszem debiut zacny ale "Charge !" bardziej mi się podoba.

A teraz trochę inne dźwięki
KRAFTWERK - The Man Machine /1978/

Po prostu "The Model", "Neon Nights" i tytułowy, bardzo dobra płyta.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.

PostWysłany: 22.11.2020, 18:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Nigdy nie przepadałem za Status Quo (...)
Ja też nie przepadam, ale owszem, lubię - szczególnie okres 1970-76, kiedy wszystkie płyty mieli na zbliżonym poziomie. To jest boogie rock, tu nie ma specjalnej pożywki intelektualnej, tu się nóżką stuka. Smile
Były dziś jeszcze On The Level (1975) i Blue For You (1976) - coś czuję, że wszystkie dzisiejsze Statusy będą się wozić moim autkiem.

WOJTEKK

PostWysłany: 22.11.2020, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Staus Quo to mam Obrazki Zapałczanych Ludzi, In The Army Now - bo tam jest Red Sky - taki nieoczywisty przeboj mojej studniówki i Back to Back, bo tam jest Ol' Rag Blues. Reszta to mi tak średnio... Trochę zbyt monotonne - za często lecą na jedno kopyto

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 22.11.2020, 20:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W boogie rocku ciężko o różnorodność.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2956, 2957, 2958, 2959, 2960, 2961  Następny
Strona 2957 z 2961

Skocz do: