Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Za południową i wschodnią granicą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Morly
singel kompaktowy

PostWysłany: 07.11.2007, 13:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A przed chwilą znalazłem taką informacje: "CD Bohemia - Zrnko písku" vydala v r.2004 f.Sony Music Bonton a distribuci zastávala f.CurePink. A to za slušnou cenu 249Kč"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.11.2007, 18:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Morly napisał:

Z tym Mahagonem i Bohemią to cieżka sprawa, też w życiu nie widziałem tego na cd, na winylu owszem, trza by Andy'ego zapytać, może w juesej znalazł to kiedyś?

Niestety, w zadnym ze znanych mi mailorderow tych plyt nie ma. Mad
Agnieszka
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 23.11.2007, 01:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Dla mnie powalająca jest płyta "Symbiosis" Jazz Q. Przesłuchiwałam ją setki razy-i jak często zdarza mi się odkładać niektóre płyty na kilka miesięcy, tak do niej wracam z zadziwiającą częstotliwością. Ma przecudny klimat, na pierwszym planie królują instrumenty klawiszowe -ale nie brakuje gitarowych improwizacji ( najdłuższy na płycie, ponad szesnasto-minutowy Carodej-The Wizard - to zdecydowanie serce tej płyty)
Do tego kobiecy wokal Joan Duggan, momentami krzyczący, z pazurem, o ciekawej barwie. Innym razem zaś delikatnie jazzujący na tle ciepłych klawiszy.
Powrót do góry
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 23.11.2007, 18:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Agnieszka napisał:

Dla mnie powalająca jest płyta "Symbiosis" Jazz Q.

Agnieszka powiedziała "A", ja powiem "B": Pozorovatelna, to ci dopiero granie Idea Dla mnie światowy poziom, płytę traktuję równo z najlepszymi albumami MO i RTF Smile . Szkoda tylko, że oryginały Jazz Q na CD są tak trudne do zdobycia.
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 24.11.2007, 12:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Majkelu, juz nie jest tak zle. Spojrz------------------------->

http://www.supraphon.cz/cs/katalog/archiv-novinek/?item=553

pzdr

mir
Powrót do góry
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.11.2007, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

744 korołny za boks to chyba nie tak drogo (kaś tak wele 100zł). Nie wybiera się ktoś przypadkiem do Czeskiej Republiki w najbliższym czasie?
Powrót do góry
greg66

PostWysłany: 03.11.2008, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

IGRA STAKLENIH PERLI
jugoslowianski zespol ktory powstal w polowie lat 70-tych.Pierwszą plytę i chyba jedyną wydał w 1978 r.
Muzyka jest mieszaniną Hawkwind i Pink Floyd z okresu "Ummagummy"
dopiero sie wsluchuję i coraz bardziej mnie kreci.

ps.nie wiem jak tu mozna wkleic okladke /moze ktos pomoże/? Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 03.11.2008, 21:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gra Szklanych Paciorków ma w dorobku chyba dwa albumy, przynajmniej z dwoma sie spotkałem. Możliwe, że drugi to archiwalia jakieś... Muzyka fenomenalna, w 1978 mocno nie na czasie, dość kiepsko wyprodukowane to było, ale jak pierwszy raz usłyszałem, to odleciałem... Świetna rzecz.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Andy

PostWysłany: 04.11.2008, 05:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Piękne dzięki za wskazówki. Słowackie zespoły tez jak najbardziej być mogą, a i na węgierskie i okoliczne przyjdzie pora. Smile
A czy Czesi/Słowacy mieli jakowegoś ichniego Hendrixa?

Hendrix moze to nie jest, ale gitarzysta na pewno swietny - Radim Hladik z Modry Efekt Very Happy
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 04.11.2008, 07:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andy napisał:
B.J. napisał:
Piękne dzięki za wskazówki. Słowackie zespoły tez jak najbardziej być mogą, a i na węgierskie i okoliczne przyjdzie pora. Smile
A czy Czesi/Słowacy mieli jakowegoś ichniego Hendrixa?

Hendrix moze to nie jest, ale gitarzysta na pewno swietny - Radim Hladik z Modry Efekt Very Happy

Cajovna wymiata!
mir
remaster

PostWysłany: 05.11.2008, 07:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sam Hladik z kolei rekomeduje Michala Pavlicka jako legende czeskiej gitary rockowej.

Jakis miesiac temu z malym okladem mialem niewatpliwego farta byc na koncercie bluesowej kapeli Luboša Andršta (chyba nie musze pisac, jakie skupiny zasilal) w Pradze, w malym klubie pod mostem Karola. Bylem na paru koncertach w zyciu, ale takiej gry jaka zapodal Andršt juz dawno nie slyszalem. Momentami naprawde ciarki po plecach lataly. Rowniez polecam Idea

pzdr

mir
Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 05.11.2008, 10:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A przed chwilą znalazłem taką informacje: "CD Bohemia - Zrnko písku" vydala v r.2004 f.Sony Music Bonton a distribuci zastávala f.CurePink. A to za slušnou cenu 249Kč"

W czasie pobytu w Pradze byłem w sklepie Music42
www.music42.cz
i mieli ten tytuł w komputerze. Niestety miły pan nie mógl tego znaleźc na półce. A byłem tam coś ze trzy razy Twisted Evil . Pytalem go, czy mogą przesłac plyty pocztą. Owszem. Tylko na terenie Czech i Słowacji...
Jeszcze jeden link:
www.cdujezd.cz
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 05.11.2008, 17:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Małe sprostowanie: Zrnko pisku kupiłem, natomiast problemy były z odnalezieniem na półce płyty Pisen z hol Embarassed . Ot skleroza Wink
mir
remaster

PostWysłany: 05.11.2008, 21:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

.... ale w swoim "ramieniu" internetowym, maja ta pozycje w sprzedazy i to nawet z upustem Wink

pzdr

mir
Powrót do góry
Andy

PostWysłany: 12.11.2008, 06:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
IGRA STAKLENIH PERLI
jugoslowianski zespol ktory powstal w polowie lat 70-tych.Pierwszą plytę i chyba jedyną wydał w 1978 r.

Tych plyt bylo wiecej. Oficjalnie zespol wydal dwie plyty:

Igra staklenih perli (1979)

Vrt svetlosti (1980)

W 1985 nagrali trzecia plyte ISP III , ale zaraz po tym zespol sie rozpadl i plyta nigdy nie zostala wydana.

W 1991 r. niemiecka wytwornia Kalemegdan Disk, za zgoda czlonkow zespolu wydala koncert zespolu z 1978 r. z Belgradu pt. Soft Explosion Live, oraz skladanke z niewydanymi utworami z lat 1976-79 pt. Inner Flow, a w 1993 plyte pt. Drives, na ktorej znalazly sie nagrania grupy z proby z 1977 r. oraz dwa utwory nagrane w 1991.

W 2007 r. zremasterowane wersje dwuch pierwszych plyt ukazaly sie na 1 cd w Serbii, oraz na dwuch oddzielnych cd w Niemczech. Do niemieckiej wersji jedynki dodana jako bonus plyte Inner Flow, a do Vrt svetlosti bonusem byl Soft Explosion Live

Soft Explosion Live

Inner Flow

Drives

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

Skocz do: