Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jazz i okolice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
remaster

PostWysłany: 25.11.2020, 09:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nicholas Payton -Sonic Trance 2003
Trzeba by napisać, że zwykle, inspirację do swoich płyt (otarłem się o cztery), trębacz czerpał patrząc z okna księgowości wytwórni, dla której, akurat pracował...
A tu, facet potknął się o On the Corner ( tak, tak, ten davisowy) i się nie przewrócił.
Dla mnie na tyle dobre, że po pierwszym odsłuchu, nabyłem CD. I jak słuchać tego głośno, z drewnianych skrzynek, a stosownie do klimatu muzyki, przywdziać swoje stare <dzwony>(Młodzi, zaopatrzcie się, bo wy jeszcze nie macie Wink ), to nogawki zaczynają się poruszać.
Crazy
album CD

PostWysłany: 29.11.2020, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I za sprawą górali z rastamanami wydobył z odmętów górali z jazzmanami i zacząłem szukać na youtubie Namysłowskiego z Góralami.

Pod jaworem, pod zielonym!

Kiedy ich widziałem dwukrotnie na żywo, byli o 20 lat młodsi i materiał był świeży i wręcz eksplodował energią, szczególnie podczas wykonania w Zakopanem w klubie przy ulicy Kościuszki... Ale powrót po latach brzmi też, jakby dobrze się z tym czuli.

Na youtubie jest cały ich koncert z Jazz Jamboree 95, na którym byłem i wydawało mi się, że rozmiar sali i wielkomiejski sznyt trochę ich skrępowały. Ale tak mogło być na żywo - nagranie może pokazać coś całkiem innego. Z wielką chęcią odsłucham!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
remaster

PostWysłany: 11.12.2020, 09:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spring Heel Jack with Matthew Shipp, Evan Parker, J Spaceman*, William Parker, Han Bennink 2003
W plebiscytowym wątku pojawiła się ta nazwa. Warto się przysłuchać. Niespodziewany (??) gatunkowy twist, wobec tej z rocznika 2000. Nawet jeśli to nie moja piaskownica, to wysłuchałem z satysfakcją.

P.S. Badnaar-ze, ja tam pisałem, że wczaśniejsze Embarassed , ale prostuję- te późniejsze, dla Ciebie te późniejsze.
I&I
digipack

PostWysłany: 12.12.2020, 00:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

John Surman, Stu Martin, Barre Phillips - The Trio [1970]

Świetna kooperacja. Jazz z elementami nowoczesności Wink

Muzycznie i brzmieniowo to majstersztyk.

Green Walnut
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 12.12.2020, 01:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stare, jare, ale nie wiem dokładnie w którym roku wydane (chyba ok. 1960).

W necie nici.

Mam tę płytę na winylu i nie sprzedałem. Wyprzedając się lat parę temu.

Jazz klasyczny, umiarkowany i liryczny Wink

But Beautiful
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 12.12.2020, 01:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stivín & Co Jazz System - Five Hits In A Row [1972]

Czechy górom.
Jazz łubu dubu z elementem polskim. Zbigniew Seifert na pokładzie.
Reszta braci znakomita również!

Obrazek prawie braterstwa z lat 70.

Pet ran do cepice
Powrót do góry
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 16.12.2020, 10:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Jeff Lorber Fusion "Water Sign"

Ktoś mnie podpuszcza, ktoś sobie ze mnie kpi, ktoś sprawdza czujność?...a może kadzi, kantuje, zwyczajnie oszukuje?
Nic z tych rzeczy - to pierwszej urody fjużyn zmieszany z funkiem i dżezową pop melodią (w stylowym, brzmieniowym plastik-płaszczyku z "epoki").
Skojarzenie z amatorszczyzną "polszkich dżezmenów" i głupim odgrywaniem pseudo-dżezu (pod wyrobioną nóżkę szacownych mainstreamowych panów, w mainstreamowych golfach, z mainstramowmi brodami), jest oczywiste...ale jakże pochopne.
Zespół Jeffa Lorbera wprowadza słuchacza w poślizg postrzegania / wytrąca z równowagi / podkopuje stabilność przyzwyczajeń, choć tak naprawdę jest prosty, szczery i pozytywnie przewidywalny.

Kończ Władziu i robimy.

https://www.discogs.com/The-Jeff-Lorber-Fusion-Water-Sign/release/5343989

Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.12.2020, 14:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem na Spotify parę płyt Jeff Lorber Fusion - takie pop-funk-fusion w stylu np. Chick Corea Electric Band. Fajne jako tło w pracy Wink
akond
kaseta FeCr

PostWysłany: 16.12.2020, 15:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Stare, jare, ale nie wiem dokładnie w którym roku wydane (chyba ok. 1960).

W necie nici.

Bo to, panie, oryginalnie firmował Curtis Fuller (w roku 1961):
https://www.discogs.com/master/view/420869

Ale że większą karierę zrobił Freddie, więc taka mała wytłuszczeniowa reinżynieria reedycyjna:
https://www.discogs.com/Freddie-Hubbard-Curtis-Fuller-Yusef-Lateef-Gettin-It-Together/release/1153610
.
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 18.12.2020, 16:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pomoc. I czekam na jakąś polecajkę jazzową😀
Idą święta - będzie dużo czasu na nowości z zaszłości ( a może nie tylko).
Powrót do góry
akond
kaseta FeCr

PostWysłany: 18.12.2020, 22:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo - u mnie na tacce Myra:

Myra Melford's Snowy Egret - The other side of air [Firehouse 12, 2018]

https://firehouse12records.com/album/the-other-side-of-air

Nowo-czesny, nowo-jorski mainstream. Jazda po wielokącie nieforemnym. Na kolorowo.
Chyba się nawet załapał był na niejeden jazzowy top 2018. Smile

Kwintet w składzie: Myra Melford – fortepian, Ron Miles – kornet; Liberty Ellman – gitara; Stomu Takeishi – gitara basowa; Tyshawn Sorey – bębny.

PS. Lubię płyty z Firehouse 12. Nazwiska się często permutują te same, ale muzyka bardzo różnorodna.
.
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.12.2020, 23:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Proszę bardzo - u mnie na tacce Myra:

Myra Melford's Snowy Egret - The other side of air [Firehouse 12, 2018]

Trzeba się będzie bliżej przyjrzeć, ewentualnie posłuchać Wink Gdzie Ty wynajdujesz takie perełki?
akond
kaseta FeCr

PostWysłany: 18.12.2020, 23:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posłuchać można choćby pod linkiem, który zamieściłem we wpisie (na tubce zresztą też jest chyba cały album).

A gdzie wynajduję? Trudno o prostą odpowiedź - szperam w sieci, dostaję różne newslettery, znajomi polecają, sporo próbkuję...
.
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 18.12.2020, 23:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem wrażenie, że ją znam. Poszperalem i oficyna freakowa HAT HUT się pojawiła.

Dziękuję!
Muzyka dla mnie.
Powrót do góry
akond
kaseta FeCr

PostWysłany: 18.12.2020, 23:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myra gra też (i to jak!) w fajnym zespole u Allison Miller - nazywa się Boom Tic Boom.

To ich najnowsza płyta - Glitter Wolf [Royal Potato Family, 2019]:

https://allisonmiller.bandcamp.com/album/glitter-wolf

Właściwie bardziej okolice, niż stricte jazz - takie rozbrykane, kalejdoskopowe (trochę funku, trochę latino, etc.), i mocno groovy.

Skład: Allison Miller - bębny + kompozycje, Jenny Scheinman - skrzypce, Kirk Knuffke - kornet, Ben Goldberg - klarnet, Todd Sickafoose - kontrabas, Myra Melford - fortepian.

.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny
Strona 81 z 82

Skocz do: