Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Jazz i okolice
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bananamoon
pirat stereo

PostPosted: 26.09.2017, 09:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sakis Papadimitriou "Piano Oracles"
Sakis Papadimitriou / Lefteris Agouridakis "Plus Minus"

Płyty Sakisa Papadimitriou kupiłem z ciekawości; z ciekawości greckiej muzyki improwizowanej, z ciekawości muzyki fortepianowej.
Przyznam, że pierwsze odsłuchy nie spełniły moich oczekiwań, nie przełożyły się na wyobrażenia o tej muzyce, do tego stopnia, że byłem trochę rozczarowany...
...ale właśnie wróciłem do tego materiału (po kilku latach) - i dobrze, ponieważ ta muzyka dojrzała i urosła w moich oczach, ułożyła się i ożyła.
Na "Piano Oracles" Sakis Papadimitriou zabiera nas w futurystyczną podróż...do przeszłości - preparowanym fortepianem odsłania archeologiczne wykopaliska - zaskakuje "niefortepianowymi" brzmieniami, surowo i ascetycznie balansuje na granicy dźwięku i ciszy, w opowieści wplata współczesną muzykę klasyczną, dżez, muzykę ilustracyjną.
"Plus Minus" jeszcze bardziej idzie w kierunku ilustracyjności i obrazowości, wprowadza delikatne elementy orientalne za sprawą poszerzonego instrumentarium o santur oraz inne perkusjonalia, na których gra Lefteris Agouridakis.
Całość pulsuje i oddycha miarowo irracjonalną tajemnicą i prehistoryczną zagadką.

https://www.discogs.com/Sakis-Papadimitriou-Piano-Oracles/release/1423960

https://www.discogs.com/Sakis-Papadimitriou-Lefteris-Agouridakis-Plus-And-Minus/release/2477788
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 26.09.2017, 09:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Intrygujący opis, plus jeszcze moja fascynacja Grecją - na pewno postaram się dotrzeć do tych płyt i posłuchać.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.11.2017, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem jak Wy, ale ja do dzisiaj nie miałem pojęcia o istnieniu takiej wrzutki. Piękny materiał - kto nie ma cierpliwości, niech zacznie od końca, czyli od Softly as is a morning sunrise - przefantastyczna sprawa! Shocked

Jerzy Milian Quintet 22.02.2004. Jazzclub Hipnoza

https://www.youtube.com/watch?v=Xs0Oq_pLCz0&list=PLB0E28D81B0243E2B&index=1
Monstrualny Talerz
kaseta FeCr

PostPosted: 09.11.2017, 22:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Nie wiem jak Wy, ale ja do dzisiaj nie miałem pojęcia o istnieniu takiej wrzutki. Piękny materiał - kto nie ma cierpliwości, niech zacznie od końca, czyli od Softly as is a morning sunrise - przefantastyczna sprawa! Shocked

Jerzy Milian Quintet 22.02.2004. Jazzclub Hipnoza

https://www.youtube.com/watch?v=Xs0Oq_pLCz0&list=PLB0E28D81B0243E2B&index=1

Ha, ha, też mi to dziś youtube podpowiedział.
Prowadzisz dziś jakąś ofensywę na forum?
Wink
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.11.2017, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Ha, ha, też mi to dziś youtube podpowiedział.
Prowadzisz dziś jakąś ofensywę na forum

I jak Ci się to widzi?
Miałem dziś wolniejszy wieczór i trochę płyt do przesłuchania, ale masz racę - co za dużo...Wink
Koniu
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.11.2017, 09:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
(...)Piękny materiał - kto nie ma cierpliwości, niech zacznie od końca, czyli od Softly as is a morning sunrise - przefantastyczna sprawa! Shocked [b]

Dla mnie to też nowość. Cierpliwości mi wystarczyło i podzielam Twoją opinię. "Weel You Needn't" mnie powaliło.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 10.11.2017, 09:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

I jak Ci się to widzi?
Miałem dziś wolniejszy wieczór i trochę płyt do przesłuchania, ale masz racę - co za dużo...Wink

Zazdroszczę Tobie wolnego czasu, Maćku - powrzucałeś sporo ciekawych linków i tu, i w wątku o fusion - niestety na razie nie mogę ich sprawdzić, ale co się odwlecze, to nie uciecze Smile
I&I
longplay

PostPosted: 10.11.2017, 10:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wrzucam tutaj link do filmu o Michale Urbaniaku, bo nie za bardzo pasował mi do innych wątków na forum.

Bardzo interesująca opowieść głównego bohatera o Nowym Jorku, jego początkach grania w Polsce i jazzie w ogóle.

Mam nadzieję, że nie powielam materiału.

Michal Urbaniak, New Yorker by Choice
Back to top
Monstrualny Talerz
kaseta FeCr

PostPosted: 10.11.2017, 16:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Maciek wrote:

I jak Ci się to widzi?

Zazdroszczę Tobie wolnego czasu, Maćku - powrzucałeś sporo ciekawych linków i tu, i w wątku o fusion - niestety na razie nie mogę ich sprawdzić, ale co się odwlecze, to nie uciecze Smile

Może z Maćkiem jest jak z Lemem - to po prostu zakamuflowana grupa 20 radzieckich recenzentów muzycznych, którzy dniami i nocami słuchają płyt nowych i starych, i wszelakich Wink

Dzięki Maciek za te wszystkie wczorajsze polecenia: tropów do słuchania na cały przyszły tydzień
Back to top
Monstrualny Talerz
kaseta FeCr

PostPosted: 17.11.2017, 23:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czekamy, aż Beednar pożegna gości i rozpoczniemy bohaterską obronę Black Marketu w trakcie strzelanki do Weather Report.

Tymczasem spójrzcie na to, znalazłem dziś nieprawdopodobną stronę o WR, z gigantyczną (można rzec monstrualną) masą informacji, dokładne opisy płyt, nawet wielu utworów, ciekawostki z powstawania poszczególnych albumów - rewelka, wypowiedzi muzyków, bardzo bogata biblografia, wycinki z gazet. Kopalnia informacji! Ale co jest na okładce pierwszej płyty ciągle się nie dowiedziałem Wink

http://www.weatherreportdiscography.org/weather-report-1971/
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 17.11.2017, 23:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Faktycznie strona niesamowita. Szkoda, że tylko tak mało dobrych płyt nagrali ...
jarex
digipack

PostPosted: 17.11.2017, 23:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Idę po Passport jak tacy słabi Smile
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 17.11.2017, 23:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Idę po Passport jak tacy słabi Smile

Smile Razz
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 06.12.2017, 12:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dwiki Dharmawan -"Pasar klever" 2016

Intrygująca, nader, mikstura muzyczna. Dla kogoś komu dokonania Oregonu są bliskie nie powinien tej płyty przeoczyć...
Ale tu jest więcej inspiracji: etniczna muzyka Indonezji(w porcjach przyswajalnych), wskazałbym też na Mahavishnu Orch.., Jarretta, trafić można na ślad Pata, choć precyzyjniej byłoby wskazać Lyle'a Maysa, pewnie jeszcze kogoś można by dopisać...
Granie bez jakichkolwiek kompleksów, bo jazz w Indozezji jest bardzo popularny, podobno.
Monstrualny Talerz
kaseta FeCr

PostPosted: 06.12.2017, 13:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja z kolei polecam coś co nazywa się Tribe "Rebirth" z 2009 r. Słuchałem sobie wczoraj audycji Nokturn prowadzonej przez Rafała Księżyka, która dotyczyła "afroamerykańskich stowarzyszeń, które w latach 60. i 70. ubiegłego wieku wyznaczyły nową jakość w muzyce i były pionierami muzycznego undergroundu." Znakomicie się tego słuchało, gdyż jazz porą nocną lepiej wchodzi, a i temat był ciekawy. Wiele porządnej muzyki tam zabrzmiało, lecz ostatni kawałek audycji "Son Of A Tribe" rozwałkował mnie, polecam odsłuchać:
https://www.youtube.com/watch?v=wL-c2luYVO0

Nie wiem z czym to porównać? Big Fun nagrane w 21 wieku? Kojarzy mi się nieco z Go Ahead John, ta perka, generalny klimat.
Odszukałem dziś całości na youtube, cała płyta jest znakomita, aż dziw że tak mało wyświetleń + praktycznie brak jakichś bliższych info w necie. Brzmi jak pełnoprawna płyta z początku lat 70, ale bez jawnych odwołań (jak u Kamasiego), ale nie odrzucająca i tego, że mamy XXI wiek.
Cała płyta:
https://www.youtube.com/watch?v=psj4W62On54

Żebyście się nie zrazili: koło 4 minuty gada jakiś raper, ale to jest tylko na chwilkę i się już nie powtarza. Polecam posłuchać całości płyty.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Next
Page 54 of 55

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum