Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Jazz i okolice
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 54, 55, 56, 57  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
RoryGallagher
singel kompaktowy

PostPosted: 06.12.2017, 17:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Tribe "Rebirth"

Zapowiadało się nieźle. Kawałek z pierwszego linka naprawdę dobry, początek albumu też niczego sobie, ale reszta to głównie jakieś smoothowe nudy.
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 07.12.2017, 00:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
Tribe "Rebirth"

Zapowiadało się nieźle. Kawałek z pierwszego linka naprawdę dobry, początek albumu też niczego sobie, ale reszta to głównie jakieś smoothowe nudy.

Eee, no co ty, ani grama smootha tam nie ma. Nie potrafię tej płyty zaklasyfikować, ani do czegokolwiek przyrównać. To spójna mieszanka wszystkiego co w jazzie ok.
Back to top
View user's profile Send private message
mir
remaster

PostPosted: 07.12.2017, 23:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
Tribe "Rebirth"

Eee, no co ty, ani grama smootha tam nie ma. ..... To spójna mieszanka wszystkiego co w jazzie ok.

Tak samo odbieram ta plyte.

pzdr

mir
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 10.12.2017, 18:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawy wywiad z Maciejem Bochniakiem, reżyserem filmu "Ethiopiques: muzyka duszy".

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22740480,jazz-w-czasach-haile-selassie-jak-narodzil-sie-jeden-z-najbardziej.html#TRwknd
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 15.12.2017, 00:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

A nasz kolega Mahavishnuu (przez dwa u) w najnowszym Lizardzie bardzo ciekawie wprowadza laików w sterylny świat ECM.

Mamy tu Top-10 płyt lat 1970-79 (ale po jednym LP każdego artysty) i jak się domyślam 10-tka albumów ważnych, ciekawych i mniej znanych albo druga 10-tka, bo nie znalazłem szczegółowej informacji.

Z pierwszej dychy zafrapował mnie Julian Priester Pepe Moto - Love, Love którego nie znam wcale i jak zauważyłem w naszym plebiscycie został całkowicie przeoczony, nie licząc 37 pkt od autora tego tekstu.

A z pierwszej 10-tki, 6 pozycji również bym tam umieścił, albo 7 gdy poznam tego Priestera, no i Jarretta wymienił na innego. Ale to uwaga laika w temacie. Wink
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 15.12.2017, 00:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trzeba nabyć. Priestera warto znać, jak całą rodzinę wyrosłą z Mwandishi. Niedawno był jeszcze na youtubie, ale usunęli Sad

Ja zaś mam pytanie przy okazji do Mahavishnu, czy jest szansa na kolejne części opowieści o płytach Soft Machine?
Back to top
esforty
epka analogowa

PostPosted: 18.12.2017, 16:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Enrico Rava -"The Pilgrim and the stars" 1975

<Dobre> dziesięć lat temu słuchałem już tej płyty, ale w zachwyt nie wpadłem, czego wyjaśnić nie potrafię.
Po zakończonym plebiscycie na "Jazzową płytę siódmej dekady" przeglądam, czasami, propozycje kolegów i przypomniałem sobie o tejże, dzięki wskazaniu Leptira@ i Bartosza@. Powiedzmy, że ich sugestia zdecydowała o kolejnym podejściu. Posłuchałem w internecie a od piątku jestem posiadaczem już/dopiero swego egz. na CD.
Jest świetna, niewątpliwie wpisałbym ją na swą listę i pewnie najdalej do drugiej"10". O ile wiem to trzecia lub czwarta autorska płyta trębacza, a pierwsza dla ECM-u. Kto nie zna, niech się pochyli, satysfakcja murowana.
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 18.12.2017, 17:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:

Mamy tu Top-10 płyt lat 1970-79 (ale po jednym LP każdego artysty) i jak się domyślam 10-tka albumów ważnych, ciekawych i mniej znanych albo druga 10-tka, bo nie znalazłem szczegółowej informacji.

Jest to subiektywny wybór 20 płyt, choć starałem się także spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Druga dziesiątka została przedstawiona szkicowo ze względu na ograniczoną ilość miejsca (i tak całość zajęła 12 stron).

Ja zaś mam pytanie przy okazji do Mahavishnu, czy jest szansa na kolejne części opowieści o płytach Soft Machine?

Może w przyszłości jeszcze się pojawią. Od dawna są gotowe. Teksty o Soft Machine nie mogą pojawiać się z taką częstotliwością, jak artykuły o Pink Floyd. Wink W „Tylko rocku” i potem „Teraz rocku” na przestrzeni circa 25 lat istnienia tych czasopism nie ukazał się chyba żaden tekst o tym zespole (w „Tylko rocku” na pewno).
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.12.2017, 00:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowy Lizard już w dużej mierze przeczytany, a miałem sobie zostawić na święta Wink
Na szczęście dużo ciekawszy, niż ten ostatni z okropnym Claptonem na okładce. Co do tekstu Mahavishnu o ECM to tradycyjnie ocena celująca, to jest taki rodzaj artykułu, który może na lata wskazać komuś sposób poznawania muzyki - w zupełnie pozytywnym znaczeniu. Bardzo dziękuję, jedyne co bym dodał od siebie, to żeby zachęcić rockfanów można było napisać, że utwór tytułowy Conference of Birds to przecież przeróbka Nirwany Wink

Czekam na te kolejne teksty o płytach Soft Machine, i pomyślałem sobie, że dla żartu napisze do nich mejla, że jeśli nie dadzą ich w najbliższych numerach to koniec kupowania!
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 28.12.2017, 12:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Malutki offtop, ale malutki, a do tego w świątecznych klimatach i do tego nieco jazzowy:
Byłem sobie w poniedziałek w kościele i ksiądz na kazaniu użył dokładnie takiego sformułowania w czasie kazania:
"Stworzyciel ma dla Was wspaniały plan"
co zostało wypowiedziane z odpowiednią emfazą i zakończone pauzą. Miałem nadzieję, że zaraz organista zacznie grać przeróbkę utworu Pharaohsa Sandersa i wszyscy zaczną klaskać i tańczyć, co niestety jednak nie nastąpiło Smile
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 28.12.2017, 13:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

A to szkoda, też z chęcią posłuchałbym wykonania "Creatora" w wersji na organy. Koniecznie z domieszką gospel!
Back to top
esforty
epka analogowa

PostPosted: 31.12.2017, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Białystok wrote:

Jest to subiektywny wybór 20 płyt, choć starałem się także spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Druga dziesiątka została przedstawiona szkicowo ze względu na ograniczoną ilość miejsca (i tak całość zajęła 12 stron)...

Wymienione w artykule (fajnie napisany, potrzebny Embarassed ) tytuły płyt, w 3/4 to rzeczy nieznane mi niemal. Zaczynam poznawać, a na pierwszy ogień poszedł (wskazanie na nazwisko Gila Evansa, miało znaczenie):

Julian Priester Pepe Mtoto -"Love, love" 1974

Za banalnym tytułem kryje się porcja intrygującej muzyki, czasem skomplikowanej ale nie na tyle by mnie to wprawiało w irytację...
Przestanę dowierzać swemu gustowi? Pewnie, jeszcze, nie.
Ale nawyki estetycznych upodobań, dzięki takim płytom, wietrzyć wypada...
Nieco paradoksalnie, zarówno ten tytuł jak i wypunktowana w artykule "Realization" Hendersona, ta szczęśliwie znana, stają się dokonaniami wyrastającymi, no niech będzie, z pnia Mwandishi, dla mnie cenionymi bardziej niż ów pień.
W tym wypadku słowa <pień>, proszę nie łączyć w konotację ... głuchy jak pień!
B.J.
box

PostPosted: 03.01.2018, 00:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowy Lizard już w dużej mierze przeczytany, a miałem sobie zostawić na święta Wink
(...)
Co do tekstu Mahavishnu o ECM to tradycyjnie ocena celująca, to jest taki rodzaj artykułu, który może na lata wskazać komuś sposób poznawania muzyki - w zupełnie pozytywnym znaczeniu. Bardzo dziękuję (...)

Dołączam się do podziękowań. Niby firma znana od lat, ale taka próba uporządkowania i hierarchizacji katalogu jest bardzo pożyteczna. I są tam tytuły, którym zapragnąłem poświęcić uwagę. Dzięki, mahavishnuu Smile
szbe
szpula

PostPosted: 03.01.2018, 22:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dołączam się do gratulacji odnośnie artykułu. W dużej mierze dzięki temu świąteczny weekend upłynął pod znakiem muzyki z ECM. Smile
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 09.01.2018, 23:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Swego czasu Mahavishnu wrzucił też do Lizarda (nr 18/2015) listę interesujących fusion płyt japońskich - powoli zagłębiam się w ten egzotyczny temat, podrzucam ten kawałek, który jest absolutnie niesamowity: Shunzoh Ohno But It`s not so (dla zachęty udziela się tu na gitarze znany z płyt Davisa Reggie Lucas)

https://www.youtube.com/watch?v=e0vQXTjp5dA
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 54, 55, 56, 57  Next
Page 55 of 57

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum