Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miles Davis
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 01.08.2013, 22:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W nowym Lizardzie znalazł się 4-stronnicowy artykuł poświęcony muzyce i życiu Milesa w roku 1969. Zainteresowanych odsyłam do pisma, a obeznanych z tematem prosiłbym o jakąś "recenzję" Smile. Widzę już teraz, że parę rzeczy sformułowałbym inaczej, ale i tak mam nadzieję, że wyszła z tego fajna przekrojówka przez ten najważniejszy dla artysty rok.
Backside

PostWysłany: 23.01.2014, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mir napisał:
Kolejna dawka z serii bootlegow Miles Davisa zapowiadana na koncowke marca.

Cztery srebrne krazki z muzyka zarejestrowana w trakcie czterech wieczorow w Fillmore East z czerwca 1970 plus jakies bonusy z Fillmore West z kwietnia tegoz roku. Juz zacieram to i owo Wink

http://www.marlbank.net/news/1411-latest-miles-bootleg-series-release-features-more-than-two-hours-of-unreleased-music-from-1970

pzdr

mir

Backside napisał:
No w końcu Twisted Evil

Dwa dni koncertów z kwietnia były już wydane jako "It's About That Time" (wg mnie najlepszy koncert z 1970-go!), ale pewnie w tym zestawie będą poprzednie dni - czyli jednak nowość (choć nie dla łowców bootlegów). Natomiast co do tych z czerwca - dostaniemy to co już było zamieszczone na "Miles at Fillmore" ALE w formie pełnych setów, bo na oryginalne, podwójne LP trafiły kawałki mocno, mocno pocięte. I bardzo fajnie, bo wyjątkowo trudno słucha się tego oryginału.

Szkoda tylko, że nie udało się im wyłowić żadnego fajnego materiału na DVD (są ze 2-3 bootlegowe, ale niestety wszystkie czarno-biało i straszliwie sprane), bo poprzednie edycje z serii miały znakomite materiały wideo. No i też nie pogardziłbym jakimś występem z McLaughlinem Wink albo występem z Fillmore z późniejszego okresu, gdy już nie było ani Hollanda, ani Grossmana, ani Corei. Może kiedyś wydadzą jakiś koncertowy megapack dla wariatów Embarassed

It's issued with a 36-page booklet that includes a substantial contribution from Carlos Santana.

Przy całej mojej miłości do Santany - trochę się przydużo gość wypowiada na temat zespołu, w którym nigdy nie był Wink (jego esej jest w Complete Bitches Brew, a wywiad wideo na "Different Kind of Blue").

Backside napisał:
mir napisał:
Na taki megapack tez licze ale pewnie troche poczekamy.

Cieszy mnie za to, że chronologicznie idą i robią to sumiennie. Strzelam, że za rok dadzą '71, potem '73, a potem '75. Do wszystkich tych roczników są znakomite materiały audio i wideo, także pewnie będzie 3CD+DVD. Inna sprawa, że tu już pewnie niespodzianki będą dla fanów znaaacznie mniejsze, bo od '71 zaczęto masowo nagrywać występy z najlepszych źródeł (radio, tv i konsola) i nawet mniej szaleni fani, którzy nie grzebią po stronach z bootlegami, mogli się spotkać w zwykłych sklepach z takimi wydawnictwami jak "Another Bitches Brew 71/73", Olympią '73 czy DVD z Berlina i Wiednia z '73.

No i doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi i pełnej setlisty, ale... niestety jestem trochę rozczarowany Rolling Eyes. http://www.milesdavis.com/us/news/miles-fillmore-miles-davis-1970-bootleg-series-vol-3-4cd-box-set-be-released-march-25

W skrócie: nowy zestaw to będą 4CD odpowiadające 4 dniom w Fillmore East od 17 do 20 czerwca 1970 roku.

To fajnie, bo do tej pory mogliśmy podziwiać wyłącznie mocno "pociachany" zestaw utworów na podwójnym LP/CD "At Fillmore", i to nie pod oryginalnymi nazwami, a dziwnymi "Wednesday Miles", "Thursday Miles" itp. Teraz każdy dzień będzie w całości, nieedytowany.

Co mi się nie podoba? Ano to, że nagrań z Fillmore jest dużo z tego roku, a w 1970-tym Miles zmieniał bardzo wyraźnie brzmienie (i skład) z miesiąca na miesiąc. Każde z 3 oficjalnie wydanych CD ("It's About That Time" - marzec, "Black Beauty" - kwiecień i "At Fillmore" - czerwiec) to zupełnie inne bajki. Wolałbym otrzymać w tym zestawie też jedno CD z wcześniejszego okresu i jedno z późniejszego - bo grupa (już tylko z DeJohnettem na pokładzie) występowała w Fillmore również w październiku, i to nie zostało uwzględnione w żadnym wydawnictwie.

Radość psuje też jeden szkopuł. Jakiś geniusz wpadł na pomysł, aby 2 CD przyozdobić nagraniami z... zupełnie innego występu. Dyski 1 i 3 otrzymają bonus tracki (odpowiednio 2 i 1) z 11 kwietnia, czyli dzień po rejestracji "Black Beauty". Ten kto słyszał to nagranie, wie jak mocno się różni od i brzmieniowo, i "merytorycznie" od "At Fillmore". Będzie duży przeskok - wątpię, żeby zgrabnie to ominięto.

No dobra, tyle narzekania Wink. I tak się cieszę, że wychodzi Laughing. Zapowiadają jakieś tony tekstu do czytania w środku.
mir
remaster

PostWysłany: 23.01.2014, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tez sie ciesze i nie trace nadziei, ze w zwiazku z tym, jak piszesz, iz Miles rzeczywiscie zmienial sklady ludzi, z ktorymi gral w 1970, Sony jednak pojdzie za ciosem, i wyda moze jeszcze ze dwa boksy z tego roku, choby po po by "rozszerzyc" i podarowac nam pelnotluste granie zamiast pocietych wedle jakichs ( Question ) kryteriow to co nam dano na It's About That time oraz Black Beauty. Poza tym, nie wiem jak Ty, ale ja zawsze czulem ze te albumy (lacznie z Fillmore) byly jakby wyrwane z kontekstu (jakiegokolwiek). Mielismy Milesa i spolke ale te nagrania byly tak dziwwnie pociete, ze zbyt czesto do tych plyt nie wracalem.

pzdr

mir
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Backside

PostWysłany: 23.01.2014, 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkie z Fillmore? Nie, ja czułem gigantyczną spójność (wręcz metafizyczną Smile ) "It's About That Time" oraz "Black Beauty" - kawałki tam ślicznie przechodzą jeden w drugim, a to co się dzieje na tym drugim między "Directions", "Miles Runs" i "Willie Nelson" to jakaś magia. Katowałem ten początek dziesiątki razy.

A "At Fillmore", jak przyznają się sami wydawcy na stronie Milesa, było "drastycznie edytowane".

Co do kolejnego boksu - obstawiam jednak 1971. Patrząc na to jak ogromniaste teksty piszą, uzasadniając w ogóle sens wydawania dzisiaj akurat takiego zestawu, podejrzewam, że dbają o różnorodność zawartości i tym setem hasełko "Miles at [legendary] Fillmore" wyczerpią. Ale mam nadzieję, że się mylę Smile.
mir
remaster

PostWysłany: 24.01.2014, 03:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O kurtka na wacie, wykasowalem, swoj poprzedni post chcac do niego nieco mysli dolozyc ... Embarassed W skrocie - oczywiscie przesadzalem. Tyle ze z tymi albumami Milesa na zywo, nigdy nie mam pewnosci w 100% co jest odciete, co doklejone, co na prawde itp Wink

Jesli w kolejnosci nastepna edycja bootlegow to mialby byc 1971, wcale bym sie nie obrazil.

Tak by the by, to "odkrylem" dopiero dzis, cos co jest na rynku juz od 4 lat: http://www.allmusic.com/album/complete-live-at-the-blue-coronet-1969-mw0002059904

Znasz to?

pzdr

mir
Powrót do góry
Backside

PostWysłany: 26.01.2014, 00:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mir napisał:
Tak by the by, to "odkrylem" dopiero dzis, cos co jest na rynku juz od 4 lat: http://www.allmusic.com/album/complete-live-at-the-blue-coronet-1969-mw0002059904

Tak. Też to odkryłem z opóźnieniem. Zespół gra tam świetnie i wydawnictwo generalnie nieźle pokazuje te "przygotowania" do pierwszej elektrycznej fali, która ruszyła w lipcu, ale trochę ciężko się tego słucha ze względu na średnią jakość. Nie jest tragiczna, ale momentami mało komfortowa.

Ja odpaliłem właśnie świeżo pobrany z Dime bootleg z Fillmore West 12.04.1970 (dwa dni po "Black Beauty"). Rany tam też się cuda dzieją nie z tej ziemi Smile. I utwierdzam się w przekonaniu, że jednak najfajniejszy zespół, to był ten z Coreą.
Algernon
singel analogowy

PostWysłany: 05.04.2014, 15:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam Kind of Blue w wersji 20bit remastered z 97' i szumi toto strasznie odbierając sporo radości z odsłuchu. Czy miałby tutaj ktoś jakieś lepsze wydanie tego albumy żebym mógł sprawdzić czy to już tak zostało zarejestrowane i nic lepszego dużo nie będzie?
Powrót do góry
Backside

PostWysłany: 06.04.2014, 13:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam późniejszą wersję, z tego wydani 2CD+DVD. Nie pamiętam dokładnie, ale wydawało mi się, że brzmienie - żyleta. Wcześniej miałem inną edycję i też nie było z nią problemu.
Backside

PostWysłany: 10.04.2014, 11:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Równo 44 lata temu, 10 kwietnia 1970 roku miał miejsce nieprawdopodobny koncert w sali Fillmore West, który wydano 3 lata później w Japonii jako "Black Beauty", a 37 lat później pełny występ na podwójnym CD Smile.

Energia zespołu tego wieczoru jest niesamowita, Corea miał niesamowity flow na Rhodesie, a to w jaki sposób kończy "Directions" jest nieziemskie. Szkoda jedynie, że na saksofonie nie ma Shortera albo Bartza - Grossman mi nie pasuje do Milesa. Ma swoje momenty, ale to za mało jak na ekipę takich wymiataczy.

W Fillmore West sekstet grał przez 4 dni. Pierwszy nie był nagrany, drugi oficjalnie wydano, trzeci i czwarty są dostępne jako bootlegi, a wydany teraz zestaw Miles at Fillmore dodał 3 utwory z trzeciego dnia.

Jedyny problem, to jakość - jest ok, ale realizatorzy mieli tylko 4-ścieżkową taśmę i nie dostosowali sprzętu do tego, jakie natężenie dźwięku zafundował im zespół. I to niestety słychać. Dla mnie to jednak jedno z najbardziej porywających koncertów Milesa, jakie słyszałem.
jarex
digipack

PostWysłany: 03.02.2016, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Miles Ahead"
Czad Smile
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid3303744355001?bckey=AQ~~%2CAAAAAA0Xi_s~%2Cr1xMuE8k5Nz1HmLGrVlkxGTUBUM_JtH-&bctid=4732050255001
Powrót do góry
Backside

PostWysłany: 05.02.2016, 13:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja krzywo na to patrzę. Mam tylko nadzieję, że te wszystkie motywy ze spluwami to na potrzeby dobrej reklamy filmu (no jak film o jazzmanie - nuda), a reszta będzie jednak zjadliwa. Ale w produkcję na wysokim poziomie nie wierzę Rolling Eyes
crescent

PostWysłany: 05.02.2016, 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj, mizeria się zapowiada. Eastwood to powinien reżyserować (vide Bird).
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.02.2016, 14:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To powinien robić Spike Lee - on świetnie czuje sprawy Afroamerykanów. "Bird" był fajny - ale jednak nieco (jak na mój gust) zbyt cukierkowy w porównaniu do autentycznej postaci.
Backside

PostWysłany: 05.02.2016, 16:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Oj, mizeria się zapowiada. Eastwood to powinien reżyserować (vide Bird).

Dla mnie "Bird" był przede wszystkim zbyt przegadanym filmem (i za długim), bardziej skupiał się na jakimś "moralnym niepokoju" i ludzkiej tragedii, niż na samej muzyce.

Dla mnie wzorem cnót jest film "Ray", o Rayu Charlesie rzecz jasna. Proporcje biograficzne i muzyczne idealnie zachowane, kapitalna gra aktorska - no i sceny, które będę pamiętał na lata.
Heartbreaker
singel analogowy

PostWysłany: 14.02.2019, 12:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby mi ktoś polecić ze trzy tytuły Davisa? Chciałbym się trochę zanurzyć w jego muzyce. Dodam, że na półce mam tylko Kind of Blue Embarassed
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

Skocz do: