Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miles Davis
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.04.2007, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Janek napisał:
Szczególnie koncerty w zaciemnionej, zadymionej knajpie w dobrym towarzystwie. Rolling Eyes

Akurat to zadymienie niekoniecznie lubię - jestem niepalący i mało to przyjemne, gdy jeszcze w domu po powrocie ciuchy śmierdzą tytoniowym dymem - ale czegóż się nie robi dla dobrego koncertu w dobrym towarzystwie Smile
Jeszcze żeby nie było niedomówień - też czasem mam takie dni, że potrzebuję czegoś mocniejszego i zapuszcaam sobie takie A Tribute To Jack Johnson - a co Twisted Evil
Janek
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 26.04.2007, 08:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

Akurat to zadymienie niekoniecznie lubię - jestem niepalący i mało to przyjemne, gdy jeszcze w domu po powrocie ciuchy śmierdzą tytoniowym dymem - ale czegóż się nie robi dla dobrego koncertu w dobrym towarzystwie

Ja też nie pale i też nie lubię dymu... ale taki jest klimat

W Krakowie ma to się zmieniać bo jest akcja Lokal bez papierosa czy coś takiego i widać że lokale wchodzą w tą akcje więc niedługo może tak być że dżezz będziemy smakować bez dymu tytoniowego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
djds
Gość

PostWysłany: 27.04.2007, 00:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Janek napisał:
może tak być że dżezz będziemy smakować bez dymu tytoniowego...

A wtedy frekwencja na koncertach zmniejszy się przynajmniej o połowę Wink
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 27.04.2007, 01:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

djds napisał:
Janek napisał:
może tak być że dżezz będziemy smakować bez dymu tytoniowego...

A wtedy frekwencja na koncertach zmniejszy się przynajmniej o połowę Wink

To akurat niekoniecznie tak musi byc. Mam szczescie znac pare wybornych (i kluczowych dla danej miejscowosci) klubow jazzowych poza Polska, ktore juz pare lat temu postawily na totalny zakaz palenia i nie tylko, ze nie zmniejszyla sie ilosc sluchaczy to, wg. wlascicieli a rowniez moich obserwacji, frekwencja zdecydowanie sie poprawila. Pojawili sie ludzie, ktorzy autentycznie nie chodzili na koncerty klubowe tylko dlatego, ze nie bylo czym oddychac (poza "blekitnym dymkiem").
pzdr

mir
Powrót do góry
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.11.2008, 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewno większość zainteresowanych już zna to wydawnictwo, ale z kronikarskiego obowiązku należy je odnotować.

Bardzo znana płyta Mistrza ukazała się w nowej wersji, nazywa się to:
Kind Of Blue Deluxe 50th Anniversary Collector`s Edition
A wygląda tak:

CD 1:

1 So What
2 Freddie Freeloader
3 Blue In Green
4 All Blues
5 Flamenco Sketches
6 Flamenco Sketches alt. take
7 Freddie Freeloader studio sequence 1
8 Freddie Freeloader false start
9 Freddie Freeloader studio sequence 2/previously unreleased
10 So What studio sequence 1/previously unreleased
11 So What studio sequence 2/previously unreleased
12 Blue In Green studio sequence/previously unreleased
13 Flamenco Sketches studio sequence 1
14 Flamenco Sketches studio sequence 2/previously unreleased
15 All Blues studio sequence/previously unreleased

CD 2:

1 On Green Dolphin Street
2 Fran Dance
3 Stella By Starlight
4 Love For Sale
5 Fran Dance alt. take
6 So What extended version

LP:

1 So What LP
2 Freddie Freeloader LP
3 Blue In Green LP
4 All Blues LP
5 Flamenco Sketches LP

DVD:

1 Celebrating A Masterpiece 55min documentary/DVD
2 Robert Herridge Theatre (The Sound Of Miles Davis) 26min documentary/DVD
3 Photo Gallery By Don Hunstein DVD

Ceny:
Gigant.pl: 229,99 zł
Rockserwis: 244,75 zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 06.11.2008, 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygląda świetnie. Tylko cena jest niezbyt zachęcająca. Smile
Powrót do góry
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 06.11.2008, 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ech, ja bym chciał, żeby powyciągali więcej mięsa z okresu '68-'76 Smile.

Przydałoby się uoficjalnić wszystkie booty firm "krzak" czy internetowe video. Tego jest naprawdę strasznie dużo (sam niedługo będę posiadaczem 2 oficjalnie wydanych koncertów z tego okresu :])
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 08.11.2008, 13:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się obawiałem, że coś takiego się ukaże. Ech......mnie już nic nie zaskoczy jeśli chodzi o definitive, complete, etc. etc Milesa Davis. W sumie to fajne wydawnictwo, dla kolekcjonerów to kolejny "must have". Inni swoje zaskórniaki mogą zachować na coś innego. Ja z kolei chętniej bym posłuchał boxu nagrań koncertowych najsłynniejszego sextetu Davisa - z Coltranem, Cannonballem i Evansem. Jakieś 6 czy 8 płyt do tej pory niepublikowanych koncertów. O....to by było coś. Z tego okresu mamy tylko dwie płytki - Jazz at Plaza i Miles at Newport 58 ( choć ten koncert istnieje chyba pod co najmniej 3 nazwami ). Zawsze interesowały mnie owiane legendą koncerty odświeżonego kwintetu Davisa z Carterem, Mabernem i Strozierem. Davis szybko wywalił wszystkich z wyjątkiem Rona. Chwalił i cenił tych muzyków, ale nie byli tym co wówczas potrzebował. A jak się weźmie pod uwagę KTO ich zastąpił to nie można mieć wątpliwości. Ale ciekawość jest jak grali.
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.11.2008, 20:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś słuchałem sobie audycji Kydryńskiego w Trójce i zapowiedział ukazanie się koncertu Davisa z Jazz Jamboree, chyba z 1983 toku, pewności nie mam. Dodatkowo jest to nie tylko CD, ale też DVD. Szukałem w necie, ale nie znalazłem. Jak coś wiecie więcej to proszę o informację. Wprawdzie nie przepadam za tym "nowym" wcieleniem Mistrza, ale koncert z Polski to mogłoby być coś!
Powrót do góry
Backside

PostWysłany: 21.11.2008, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam ten koncert (video) na kompie. Mogę bez problemu nagrać... choć nie ukrywam, że z chęcią bym się "wymienił" jeśli masz jakieś fajne "booty" z ciekawszych okresów Smile.
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 21.11.2008, 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też mam na VHSie - zdaje się, że w zeszłym roku TVP Kultura pokazywała to razem z tym późniejszym. Jakby na DVD wydali, to bym się nie obraził - ja akurat lubię Davisa z tego okresu.
Powrót do góry
Backside

PostWysłany: 21.11.2008, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajny ten koncert, ale wg mnie poziom wyraźnie gorszy od tego co prezentuje w np. Montrealu '85.

Ale też bym się nie obraził za oficjalkę Laughing
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 22.11.2008, 08:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również cenie okres w twórczości Milesa od jego powrotu albumem Man with the horn. Nawet lata 80 bardziej do mnie przemawiają niż jego elektryczne eksperymenty z poprzedniej dekady. Ale teraz już nie mam wątpliwości, że wydawcami kieruje już wyłącznie chęć zysku. Na czym tu jeszcze zarobić i z czego wycisnąć choćby parę dolców. Szczególnie, że wiele materiałów jak koncert z Warszawy 83 są bez problemów dostępne i nie jest to żadne obieg bootlegowy. Podobnie jak z licznymi koncertami z Niemiec z lat 80. Kto w miarę śledzi co telewizje nadają ( lub nadawały, bo nawet na niemieckich stacjach jazzu coraz mniej ) to można pewne rzeczy sobie powoli kompletować. Sądzę, iż lepszym rozwiązaniem byłoby jakieś pudełko, box z mało znanymi lub trudno dostępnymi koncertami Davisa na DVD z lat 80, choćby taki Fabrik z 86 z Webberem na gitarze.
Backside

PostWysłany: 22.11.2008, 09:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor ---> no ale jak Ty możesz mówić o chęci zysku przeciwstawiając temu dużą dostępność bootlegów... przecież nabywcy muzyki to nie tylko ludzie, którzy skaczą po różnych stronach z rzadkimi materiałami, ale też najzwyczajniejsi słuchacze, dla których "jak nie ma w sklepie, to nie istnieje".

Zresztą już nie róbmy takiego diabła z tej komercjalizacji, bo PO PIERWSZE to jest praca i sposób zarobku wydawcy. On ma szukać po bibliotekach supefanów niedostępnych perełek, żeby je wydawać Smile?
A i tak my an tym zyskujemy, bo dostajemy wyszlifowaną wizualnie wersję + bonusy.

Chociaż ja i tak najchętniej chciałbym dostać koncerty z okresy '68-'75. Jest Isle of Wight, będę miał niedługo Romę '69 i Berlin '71 z Jarrettem... ale funkowy materiał z lat późniejszych, aż się prosi o wydanie w jakiejś przyzwoitej formie (Sztokholm i Berlin '73 są słabej jakości).
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 22.11.2008, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drogi Backsidzie - nie mylmy pewnych kwestii. Nie twierdzę, że jak JA coś mam to pewnie wszyscy na globie to mają, a jak jakimś cudem nie, to niech ruszą tyłek i trochę poszperają lub załatwią przez znajomości. Poza tym bootlegi czy materiały wideo - jedne drugim nie równym. Mnie chodzi, że coraz więcej ukazuje się rzeczy, które wielkimi rarytasami nie są. Wiele stacji puszczała je po sto razy. Na a jak ktoś jawi się jako kolekcjoner i sympatyk danego artysty - to na pewne rzeczy wcześniej czy później musi natrafić coraz bardziej zagłębiając się w temat. Niestety. Pewnie - wytwórni czy muzykowi ( ewentualnie spadkobiercom ) parę groszy zawsze wpadnie, wydawca ma pracę, tłocznia ma pracę, pani w MM czy Empiku ma pracę....to chyba wiadome. Wiele materiałów wiosny nie czyni. Np. wydanie na DVD Weather Report z Montreux i Japonii 84 to było świetne posuniecie. Koncert z Niemczech 78 to już trochę dyskusyjny, bo to materiał powszechnie znany. Domyślam się, że chodziło Ci o większy, światowy zasięg takiego DVD. My mamy okazję dostać coś co widzieli Japończycy, oni z kolei coś do wydarzyło się u nas. Co do tego zgoda. Wspominasz o bonusach - gdyby zawsze przy okazji takiej płytki się pojawiły - to wszyscy siedzieliby cicho, ale często mamy żywcem zrzucony materiał wideo. Ewentualnie parę zdjęć, historia zespołu, może jakiś wywiad - wszystko. Często wydawcom nie chce się nic dodać ekstra - przykład ?, weźmy DVD Genesis. A podobno dodatkowy materiał by się znalazł.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 3 z 13

Skocz do: