Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Miles Davis
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 01.08.2013, 22:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

W nowym Lizardzie znalazł się 4-stronnicowy artykuł poświęcony muzyce i życiu Milesa w roku 1969. Zainteresowanych odsyłam do pisma, a obeznanych z tematem prosiłbym o jakąś "recenzję" Smile. Widzę już teraz, że parę rzeczy sformułowałbym inaczej, ale i tak mam nadzieję, że wyszła z tego fajna przekrojówka przez ten najważniejszy dla artysty rok.
Backside

PostPosted: 23.01.2014, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:
Kolejna dawka z serii bootlegow Miles Davisa zapowiadana na koncowke marca.

Cztery srebrne krazki z muzyka zarejestrowana w trakcie czterech wieczorow w Fillmore East z czerwca 1970 plus jakies bonusy z Fillmore West z kwietnia tegoz roku. Juz zacieram to i owo Wink

http://www.marlbank.net/news/1411-latest-miles-bootleg-series-release-features-more-than-two-hours-of-unreleased-music-from-1970

pzdr

mir

Backside wrote:
No w końcu Twisted Evil

Dwa dni koncertów z kwietnia były już wydane jako "It's About That Time" (wg mnie najlepszy koncert z 1970-go!), ale pewnie w tym zestawie będą poprzednie dni - czyli jednak nowość (choć nie dla łowców bootlegów). Natomiast co do tych z czerwca - dostaniemy to co już było zamieszczone na "Miles at Fillmore" ALE w formie pełnych setów, bo na oryginalne, podwójne LP trafiły kawałki mocno, mocno pocięte. I bardzo fajnie, bo wyjątkowo trudno słucha się tego oryginału.

Szkoda tylko, że nie udało się im wyłowić żadnego fajnego materiału na DVD (są ze 2-3 bootlegowe, ale niestety wszystkie czarno-biało i straszliwie sprane), bo poprzednie edycje z serii miały znakomite materiały wideo. No i też nie pogardziłbym jakimś występem z McLaughlinem Wink albo występem z Fillmore z późniejszego okresu, gdy już nie było ani Hollanda, ani Grossmana, ani Corei. Może kiedyś wydadzą jakiś koncertowy megapack dla wariatów Embarassed

It's issued with a 36-page booklet that includes a substantial contribution from Carlos Santana.

Przy całej mojej miłości do Santany - trochę się przydużo gość wypowiada na temat zespołu, w którym nigdy nie był Wink (jego esej jest w Complete Bitches Brew, a wywiad wideo na "Different Kind of Blue").

Backside wrote:
mir napisał:
Na taki megapack tez licze ale pewnie troche poczekamy.

Cieszy mnie za to, że chronologicznie idą i robią to sumiennie. Strzelam, że za rok dadzą '71, potem '73, a potem '75. Do wszystkich tych roczników są znakomite materiały audio i wideo, także pewnie będzie 3CD+DVD. Inna sprawa, że tu już pewnie niespodzianki będą dla fanów znaaacznie mniejsze, bo od '71 zaczęto masowo nagrywać występy z najlepszych źródeł (radio, tv i konsola) i nawet mniej szaleni fani, którzy nie grzebią po stronach z bootlegami, mogli się spotkać w zwykłych sklepach z takimi wydawnictwami jak "Another Bitches Brew 71/73", Olympią '73 czy DVD z Berlina i Wiednia z '73.

No i doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi i pełnej setlisty, ale... niestety jestem trochę rozczarowany Rolling Eyes. http://www.milesdavis.com/us/news/miles-fillmore-miles-davis-1970-bootleg-series-vol-3-4cd-box-set-be-released-march-25

W skrócie: nowy zestaw to będą 4CD odpowiadające 4 dniom w Fillmore East od 17 do 20 czerwca 1970 roku.

To fajnie, bo do tej pory mogliśmy podziwiać wyłącznie mocno "pociachany" zestaw utworów na podwójnym LP/CD "At Fillmore", i to nie pod oryginalnymi nazwami, a dziwnymi "Wednesday Miles", "Thursday Miles" itp. Teraz każdy dzień będzie w całości, nieedytowany.

Co mi się nie podoba? Ano to, że nagrań z Fillmore jest dużo z tego roku, a w 1970-tym Miles zmieniał bardzo wyraźnie brzmienie (i skład) z miesiąca na miesiąc. Każde z 3 oficjalnie wydanych CD ("It's About That Time" - marzec, "Black Beauty" - kwiecień i "At Fillmore" - czerwiec) to zupełnie inne bajki. Wolałbym otrzymać w tym zestawie też jedno CD z wcześniejszego okresu i jedno z późniejszego - bo grupa (już tylko z DeJohnettem na pokładzie) występowała w Fillmore również w październiku, i to nie zostało uwzględnione w żadnym wydawnictwie.

Radość psuje też jeden szkopuł. Jakiś geniusz wpadł na pomysł, aby 2 CD przyozdobić nagraniami z... zupełnie innego występu. Dyski 1 i 3 otrzymają bonus tracki (odpowiednio 2 i 1) z 11 kwietnia, czyli dzień po rejestracji "Black Beauty". Ten kto słyszał to nagranie, wie jak mocno się różni od i brzmieniowo, i "merytorycznie" od "At Fillmore". Będzie duży przeskok - wątpię, żeby zgrabnie to ominięto.

No dobra, tyle narzekania Wink. I tak się cieszę, że wychodzi Laughing. Zapowiadają jakieś tony tekstu do czytania w środku.
mir
remaster

PostPosted: 23.01.2014, 22:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tez sie ciesze i nie trace nadziei, ze w zwiazku z tym, jak piszesz, iz Miles rzeczywiscie zmienial sklady ludzi, z ktorymi gral w 1970, Sony jednak pojdzie za ciosem, i wyda moze jeszcze ze dwa boksy z tego roku, choby po po by "rozszerzyc" i podarowac nam pelnotluste granie zamiast pocietych wedle jakichs ( Question ) kryteriow to co nam dano na It's About That time oraz Black Beauty. Poza tym, nie wiem jak Ty, ale ja zawsze czulem ze te albumy (lacznie z Fillmore) byly jakby wyrwane z kontekstu (jakiegokolwiek). Mielismy Milesa i spolke ale te nagrania byly tak dziwwnie pociete, ze zbyt czesto do tych plyt nie wracalem.

pzdr

mir
Back to top
View user's profile Send private message
Backside

PostPosted: 23.01.2014, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystkie z Fillmore? Nie, ja czułem gigantyczną spójność (wręcz metafizyczną Smile ) "It's About That Time" oraz "Black Beauty" - kawałki tam ślicznie przechodzą jeden w drugim, a to co się dzieje na tym drugim między "Directions", "Miles Runs" i "Willie Nelson" to jakaś magia. Katowałem ten początek dziesiątki razy.

A "At Fillmore", jak przyznają się sami wydawcy na stronie Milesa, było "drastycznie edytowane".

Co do kolejnego boksu - obstawiam jednak 1971. Patrząc na to jak ogromniaste teksty piszą, uzasadniając w ogóle sens wydawania dzisiaj akurat takiego zestawu, podejrzewam, że dbają o różnorodność zawartości i tym setem hasełko "Miles at [legendary] Fillmore" wyczerpią. Ale mam nadzieję, że się mylę Smile.
mir
remaster

PostPosted: 24.01.2014, 03:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

O kurtka na wacie, wykasowalem, swoj poprzedni post chcac do niego nieco mysli dolozyc ... Embarassed W skrocie - oczywiscie przesadzalem. Tyle ze z tymi albumami Milesa na zywo, nigdy nie mam pewnosci w 100% co jest odciete, co doklejone, co na prawde itp Wink

Jesli w kolejnosci nastepna edycja bootlegow to mialby byc 1971, wcale bym sie nie obrazil.

Tak by the by, to "odkrylem" dopiero dzis, cos co jest na rynku juz od 4 lat: http://www.allmusic.com/album/complete-live-at-the-blue-coronet-1969-mw0002059904

Znasz to?

pzdr

mir
Back to top
Backside

PostPosted: 26.01.2014, 00:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:
Tak by the by, to "odkrylem" dopiero dzis, cos co jest na rynku juz od 4 lat: http://www.allmusic.com/album/complete-live-at-the-blue-coronet-1969-mw0002059904

Tak. Też to odkryłem z opóźnieniem. Zespół gra tam świetnie i wydawnictwo generalnie nieźle pokazuje te "przygotowania" do pierwszej elektrycznej fali, która ruszyła w lipcu, ale trochę ciężko się tego słucha ze względu na średnią jakość. Nie jest tragiczna, ale momentami mało komfortowa.

Ja odpaliłem właśnie świeżo pobrany z Dime bootleg z Fillmore West 12.04.1970 (dwa dni po "Black Beauty"). Rany tam też się cuda dzieją nie z tej ziemi Smile. I utwierdzam się w przekonaniu, że jednak najfajniejszy zespół, to był ten z Coreą.
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 05.04.2014, 15:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam Kind of Blue w wersji 20bit remastered z 97' i szumi toto strasznie odbierając sporo radości z odsłuchu. Czy miałby tutaj ktoś jakieś lepsze wydanie tego albumy żebym mógł sprawdzić czy to już tak zostało zarejestrowane i nic lepszego dużo nie będzie?
Back to top
Backside

PostPosted: 06.04.2014, 13:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mam późniejszą wersję, z tego wydani 2CD+DVD. Nie pamiętam dokładnie, ale wydawało mi się, że brzmienie - żyleta. Wcześniej miałem inną edycję i też nie było z nią problemu.
Backside

PostPosted: 10.04.2014, 11:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Równo 44 lata temu, 10 kwietnia 1970 roku miał miejsce nieprawdopodobny koncert w sali Fillmore West, który wydano 3 lata później w Japonii jako "Black Beauty", a 37 lat później pełny występ na podwójnym CD Smile.

Energia zespołu tego wieczoru jest niesamowita, Corea miał niesamowity flow na Rhodesie, a to w jaki sposób kończy "Directions" jest nieziemskie. Szkoda jedynie, że na saksofonie nie ma Shortera albo Bartza - Grossman mi nie pasuje do Milesa. Ma swoje momenty, ale to za mało jak na ekipę takich wymiataczy.

W Fillmore West sekstet grał przez 4 dni. Pierwszy nie był nagrany, drugi oficjalnie wydano, trzeci i czwarty są dostępne jako bootlegi, a wydany teraz zestaw Miles at Fillmore dodał 3 utwory z trzeciego dnia.

Jedyny problem, to jakość - jest ok, ale realizatorzy mieli tylko 4-ścieżkową taśmę i nie dostosowali sprzętu do tego, jakie natężenie dźwięku zafundował im zespół. I to niestety słychać. Dla mnie to jednak jedno z najbardziej porywających koncertów Milesa, jakie słyszałem.
jarex
digipack

PostPosted: 03.02.2016, 21:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Miles Ahead"
Czad Smile
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid3303744355001?bckey=AQ~~%2CAAAAAA0Xi_s~%2Cr1xMuE8k5Nz1HmLGrVlkxGTUBUM_JtH-&bctid=4732050255001
Back to top
Backside

PostPosted: 05.02.2016, 13:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja krzywo na to patrzę. Mam tylko nadzieję, że te wszystkie motywy ze spluwami to na potrzeby dobrej reklamy filmu (no jak film o jazzmanie - nuda), a reszta będzie jednak zjadliwa. Ale w produkcję na wysokim poziomie nie wierzę Rolling Eyes
crescent

PostPosted: 05.02.2016, 14:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oj, mizeria się zapowiada. Eastwood to powinien reżyserować (vide Bird).
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.02.2016, 14:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

To powinien robić Spike Lee - on świetnie czuje sprawy Afroamerykanów. "Bird" był fajny - ale jednak nieco (jak na mój gust) zbyt cukierkowy w porównaniu do autentycznej postaci.
Backside

PostPosted: 05.02.2016, 16:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Oj, mizeria się zapowiada. Eastwood to powinien reżyserować (vide Bird).

Dla mnie "Bird" był przede wszystkim zbyt przegadanym filmem (i za długim), bardziej skupiał się na jakimś "moralnym niepokoju" i ludzkiej tragedii, niż na samej muzyce.

Dla mnie wzorem cnót jest film "Ray", o Rayu Charlesie rzecz jasna. Proporcje biograficzne i muzyczne idealnie zachowane, kapitalna gra aktorska - no i sceny, które będę pamiętał na lata.
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 14.02.2019, 12:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy mógłby mi ktoś polecić ze trzy tytuły Davisa? Chciałbym się trochę zanurzyć w jego muzyce. Dodam, że na półce mam tylko Kind of Blue Embarassed
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
Page 11 of 12

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum