Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miles Davis
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.10.2019, 09:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, niestety. Nieszczęsny Miles się w grobie przewraca. Typowe wyciąganie kasy. Natomiast warto sięgnąć po "nowego-starego" Coltrane'a "Blue World". Nawet jeśli nie jest to żadne wielkie odkrycie muzyczne, to nadal jest dobra muzyka.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.10.2019, 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No bo przy Trane'ie nikt nie grzebał, nie splugawiły go paluchy różnych szemranych producentów no i jest to materiał z lat 60., a nie z połowy ejtisów.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 09.10.2019, 08:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rubber Band omijamy z daleka, choć przynajmniej Doo-Bop nie będzie teraz najgorszą płytą w dyskografii...

Ale za to w październiku w kinach studyjnych dokument o Milesie - "Birth Of Cool", chętnie się wybiorę:

https://www.youtube.com/watch?v=34r017yYNa0
Powrót do góry
Heartbreaker
singel kompaktowy

PostWysłany: 19.07.2020, 13:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednak następną płytą, która wskoczyła na moją półkę nie jest Jack Johnson.
Kupiłem dwie: Walkin' i Workin'. Coś pięknego.
Ente podejście robiłem do Sketches of Spain. Doceniam, jednak smutek płynący z tego albumu jakoś mi uwiera. Właśnie, nie tyle dołuje, co uwiera. Nie wiedzieć czemu, ale ten motyw Joaquin'a Rodrigo źle mi się kojarzy. Grzebałem nawet w pamięci; może jakiś film, może coś innego z dzieciństwa? Nie wiem.
Mam na półce całą masę "dołów", które uwielbiam, jednak ten mi uwiera.
Chociażby wczorajszy odsłuch Closer przy okazji 40 rocznicy premiery, która przecież do najweselszych nie należy, niechaj będzie tego przykładem.
W każdym razie z Milesem bardzo mi po drodze.
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 19.07.2020, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.discogs.com/Miles-Davis-Collectors-Items/master/64656

Niedawno z UK przyszła do mnie paczka z tą płytą CD - wydana w digipaku - moja prywatna obsesja - od lat zbieram te wydawnictwa św. Graala klasyki jazzu - dawniej na początku szkoły średniej wertując wydania Audio i Hi-Fi czytałem recenzje wznowień pereł najprawdziwszego jazzu - wtedy absolutnie poza moim finansowym zasięgiem.

Osobliwe skojarzenie Sketches - że za dużo uwierającego smutku - szanuję zdanie ale to ciekawa konstatacja. Ja namówiłem bliskich by mi zafundowali Spain gdy dostali zwrot za podatek - skwar był nie z tej ziemi - kupiłem krążek w Empiku w Katowicach, żar powodował, że z każdego lało się strumieniami i chyba to najsilniejsze uczucie jakie mi za każdym razem towarzyszy przy lekturze tej muzyki - sama okładka to potęguje jak również niektóre kadry z filmu Mania Wielkości z Louisem de Funes i Ivem Montandem - spalona słońcem Hiszpania.... inne skojarzenie gdy w latach szkoły muzycznej moim koronnym instrumentem była gitara - miałem podejścia do tego klasyka - nigdy nie udało mi się opanować całości - za wysokie progi , lecz sam utwór wrył w pamięć.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13

Skocz do: