Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klaus Schulze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.10.2010, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, czyli to archiwalia - ekstra Very Happy. A które są z lat '70 i Twoim zdaniem najciekawsze?
esflores1
kaseta FeCr

PostWysłany: 28.10.2010, 15:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LVE 9 jest już z nagraniami studyjnymi i koncertowymi z lat 1982 - 1985.
Więc polecam wszystkie osiem bo sam uwielbiam jego okres analogowy. Cała seria to wspaniałe kolory, światła i cienie. Naprawdę dopieścił ten materiał.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.12.2012, 16:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

18 stycznia 2013 roku premiera nowej studyjnej płyty Klausa!

Shadowlands
CD 1:
1. Shadowlights
2. In Between
3. Licht und Schatten

CD 2 (Ltd. Edition Bonus)
1. The Rhodes Violin
2. Tibetan Loop

Dacie wiarę, że od ostatniego studyjnego albumu Klausa minęło już 5 lat? Tak, słuchając Kontinuuum wszyscy byliśmy 5 lat młodsi Smile

A jakby komuś było mało, to niebawem ma się ukazać na winylu, a przy okazji (tak, przy okazji) także na CD, nowy-stary materiał zatytułowany The Schulze-Schickert Session 1975. Niby dotąd niewydany, ale jakoś nie dziwi, że wśród fanów Klausa wcześniej znany (przynajmniej jego fragmenty):
Klaus Schulze & Gunter Schickert - Home Studio,Hambuhren,September
Maciek

PostWysłany: 12.03.2013, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Shadowlands

Komuś udało się już wysłuchać całości bez popadania w drzemkę? Ja robiłem dwa podejścia i ani razu nie zdołałem się oprzeć senności Smile Ale nie mówię, że jest źle, tylko że nie udało mi się jeszcze wyrobić własnego zdania na temat tego albumu. Choć na pewno jest gorzej niż na świetnych Moonlake czy Kontinuum, a z drugiej strony lepiej niż na ostatnich nudnawych wydawnictwach koncertowych i gerrardowych. Znowu trochę Lisy (Lisa - You're no funny anymore Rolling Eyes ), trochę klimatu z Ballettu no i może niebawem uda mi się usłyszeć coś więcej Smile
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 12.03.2013, 20:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bonusowe CD 2, zwłaszcza "The Rhodes Violin", jest o wiele ciekawsze niż CD 1.
Na więcej wrażeń potrzebuję jeszcze, co najmniej kilku,
wieczorów ze słuchawkami na czerepie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crescent

PostWysłany: 12.03.2013, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Choć na pewno jest gorzej niż na świetnych Moonlake czy Kontinuum...

"Moonlake" świetne? Za dużo tam banału, ale może powinienem sobie odświeżyć. Ostatnio przerabiam archiwalia koncertowe z serii La Vie Electronique. Sporo tam perełek, zwłaszcza z drugiej połowy tej najwspanialszej dekady Cool.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 12.03.2013, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja Moonlake oceniam wysoko. Jeden z lepszych albumów nagranych przez Klausa w ciągu ostatnich dwóch dekad. Może i banalny, masz trochę racji, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. No i ta dynamika, której tak na kolejnych wydawnictwach brakowało, może jeszcze poza The Dark Side Of The Moog XI, które choć nie było bardzo odkrywcze, to jednak mnie porwało swoją energią. A z serią LVE mam problem - ciężko mi przez to wszystko przebrnąć, bo jest tego za dużo. Zbyt stary materiał - odrzucił mnie, z kolei ten nowszy (np. vol. 11) bardzo szybko się zestarzał. Ale najlepszego środka jeszcze nie ruszyłem. Na szczęście jest na Spotify, więc może niebawem.

Zaskoczyłeś mnie trochę tą opinią o Moonlake (i bardzo dobrze, też sobie odświeżę). Chyba więcej ludzi narzekało na Kontinuum, tęskniąc właśnie za wcześniejszym studyjnym albumem. Ja cenię obie płyty na równi.
crescent

PostWysłany: 12.03.2013, 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
A z serią LVE mam problem - ciężko mi przez to wszystko przebrnąć, bo jest tego za dużo. Zbyt stary materiał - odrzucił mnie, z kolei ten nowszy (np. vol. 11) bardzo szybko się zestarzał. Ale najlepszego środka jeszcze nie ruszyłem.

No sporo jest tego, fakt. Kupiłem niedawno, w ciemno, od vol. 2 do vol. 7. Zacząłem od 7. Dwie płyty bardzo ciekawe, teraz przerabiam 6. Właśnie słucham 2 płyty, jest super, inaczej niż na klasycznych albumach studyjnych, momentami bardzo rockowo Cool.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 12.03.2013, 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za naprowadzenie na materiał właściwy.
Gdybyś w przyszłości w wolnej chwili napisał też choćby po pół zdania o pozostałych częściach, będę zobowiązany Smile
crescent

PostWysłany: 12.03.2013, 21:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kto wie, może idąc w dół będzie jeszcze lepiej? Postaram się zrelacjonować, mam teraz fazę na Klausa Wink. Na Progarchives najwyższe noty mają vol. 6 i 8, tyle, że próba statystyczna słabiutka.
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 13.03.2013, 14:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka tygodni temu przepiłowałem ,,La vie electronique” vol. 1” i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Potwierdza mi się wrażenie z odsłuchów (niestety nie pełnych) ,,Ultimate edition” czy też wcześniej z ,,Historic edition”, że mamy tu sporo bardzo wartościowego materiału. Zacząłem świadomie od części pierwszej, szukając klimatów w stylu ,,Cyborga”, który szczególnie mi podchodzi. Jak najbardziej znalazłem to, co szukałem. Jest znakomity, znany już z wcześniejszych edycji ,,Cyborgs in traum”, monumentalny ,,Die kunst, hundert jahre alt zu werden” pięknie komponowałby się z ,,Irrlicht” i bynajmniej nie zaniżałby poziomu. ,,Volume 2” przesłuchałem większość i także jest tam trochę ciekawego materiału. Największe wrażenie zrobił na mnie ponad 40-minutowy ,,Das große identifikationsspiel '', jakby żywcem wyjęty z ,,Cyborga”. Z ,,Volume 3” znam w całości pierwszą płytkę – czytałem na forum poświęconym el-muzyce, że ten materiał koncertowy z 1975 roku jest lepszy od wydanego wtedy ,,Timewind”. Moim zdaniem aż tak dobrze to tam nie jest. Zaskakująca jest tylko dość dobra jakość techniczna tych nagrań, do tej pory często mówiło się o tym, że utwory nagrane przez Klausa na żywo w latach 70-tych nie brzmią najlepiej – on sam zresztą nieraz tak mówił. Jako przykład podawano nie najlepszą jakość nagrań z ,,Live” (1980, choć utwory nagrywane były w latach 1976-1979). Na pewno warto się w to monumentalne wydawnictwo zanurzyć, choć właściwie tylko porządkuje ono w sensie chronologicznym to, co ukazywało się wcześniej. Tam był z kolei niezły misz masz. Są na nim chyba jakieś pojedyńcze rzeczy, które do tej pory się jeszcze nie ukazały, teraz nie pamiętam szczegółów, bo analizowałem to sobie jakiś czas temu i to tylko materiał z lat 70-tych. Generalnie ciężko to wszystko ogarnąć. Smile

Sporo ciekawych rzeczy jest także na remasterach wydawanych od 2005 roku. Na ,,Live” jest wreszcie pełna wersja znakomitego ,,Sense” , na ,,Audentity” jest z kolei trwający blisko godzinę ,,Gem”, kolejna perełka w jego dorobku, na ,,Cyborgu” mamy ,,But beautiful” z koncertu z 1977 roku – sam utwór znakomity, tyle że nie pasuje mi specjalnie akurat do tej płyty. Stylistycznie bliżej mu do klimatów ,,Moondawn” i ,,Body love”. Na innych krążkach także można znaleźć ciekawe rzeczy.
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 13.03.2013, 14:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Są na nim chyba jakieś pojedyńcze rzeczy, które do tej pory się jeszcze nie ukazały, teraz nie pamiętam szczegółów, bo analizowałem to sobie jakiś czas temu i to tylko materiał z lat 70-tych

Są, są ... i to wcale nie jakieś śmieci.
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 14.03.2013, 07:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy miał ktoś okazję już słyszeć sesję z Schickertem? :

http://phaedra.pl/?p=1871
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 14.03.2013, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słucham sobie u-boota ze sporą częścią tego materiału, fajniutkie to jest.

http://www.youtube.com/watch?v=UQthE1ZWBmY
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 15.03.2013, 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki crescent - gapa ze mnie, nie pomyślałem o YT Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Skocz do: