Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klaus Schulze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 31.01.2016, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ją się wybieram na koncert. Chciałbym dogadać się z kimś z Warszawy i okolic w kwestii dojazdu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 31.01.2016, 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja takoż; z Wrocławia. Jeszcze nie wiem, czy wybieram się tak bardzo, by w końcu się wybrać, ale niewątpliwie mam taki zamiar.
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Rolling Stone
singel kompaktowy

PostWysłany: 31.01.2016, 16:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja się nie wybieram bo nie wiedziałem o tym wydarzeniu i bilety są już w sferze marzeń.
Cholera jasna Crying or Very sad
Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 31.01.2016, 16:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, jeśli bilety są już w sferze marzeń, to też się nie wybiorę Laughing
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.02.2016, 12:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zabawne jest to że zdążyłem kupić ostatni. Gdy wszedłem na stronę, zobaczyłem liczbę dostępnych:1, nie zastanawiałem się nawet, tylko zamówiłem.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.02.2016, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mniej więcej od połowy filmiku, można popatrzeć, jak w 1973 roku wyglądała zabawa z taśmami na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=HDtYbuWWnrs

Pierwsza połowa filmiku to Guru Guru, więc też warto Wink
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.02.2016, 23:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cymesik! Dzięki Maćku Smile
Maciek

PostWysłany: 30.03.2016, 16:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i mamy drugą pudełkową część serii The Dark Side of The Moog, w której znów znajduje się 5 CD (części V-VIII + materiał bonusowy). Cena, jak na 5 CD, całkiem przystępna (~120 zł). No i znajdują się tu jedne z najlepszych części całego cyklu, więc warto.

maciek1
szpula

PostWysłany: 31.03.2016, 10:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak mozliwe jest ustalenie ceny na przyzwoitym poziomie! Box UK to chyba przebija wszystko - nawet King Crimson ze swoim Starless w boxiku, gdzie płyt niemalże dwa razy więcej niż UK, przy "zaradności" Pana Roberta wygląda po taniości!Smile
Powrót do góry
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 01.04.2016, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
No i znajdują się tu jedne z najlepszych części całego cyklu, więc warto.

Przebrnąłeś przez cały cykl? Które części najbardziej cenisz?
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 01.04.2016, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Które części najbardziej cenisz?

Najlepsze części według mnie to: V, VI, VIII, IX. Oceny nie aktualizowałem od kilku lat, ale nie sądzę, żeby dziś się jakoś diametralnie zmieniła. W moim odczuciu, to najbardziej klasyczne granie z całego cyklu. Bardzo podoba mi się również XI, ale to już bardziej współczesne rytmy i forma.

Pierwsze części są z pewnością dużo cięższe, więcej w nich eksperymentów i ogólnego hałasu, więc być może po wielu odsłuchach wyłania się z nich podobne piękno jak z wczesnych albumów Tangerine Dream, choć Mandarynki zapamiętałem jednak jako przystępniejsze Wink.

PS: Na płytach IV-VII do składu dołączył Bill Laswell. Dla kogoś może to być cenna informacja.
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 03.04.2016, 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomimo mojej wielkiej sympatii do twórczości Klausa Schulze, seria TDSOTM to jedna ze słabszych kolaboracji z Namlookiem. Wystarczy posłuchać chociażby poszczególnych woluminów serii Silence, Air, Virtual Vices, Psychonavigation, czy też Broadway 2350. Po prostu dzieje się tam więcej ciekawych rzeczy, a tutaj poza częściami ciemnej strony: VIII, IX, X, XI reszta sprawia wrażenie skleconej i wydanej na siłę.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 05.04.2016, 19:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quasarsphere napisał:
Wystarczy posłuchać chociażby poszczególnych woluminów serii Silence, Air, Virtual Vices, Psychonavigation, czy też Broadway 2350. Po prostu dzieje się tam więcej ciekawych rzeczy, a tutaj poza częściami ciemnej strony: VIII, IX, X, XI reszta sprawia wrażenie skleconej i wydanej na siłę.

Nie mogę się zgodzić. Owszem - na każdej z wymienionych przez Ciebie serii dzieje się dużo dobrego, ale każda z nich to w moim odczuciu po prostu inna bajka. Cykl albumów Klausa i Pete'a oceniam wysoko, a że nie wszystkie ich płyty rozumiem, to przy ilości powyżej 5 części nie jest chyba czymś bardzo dziwnym Wink
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 09.04.2016, 13:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam tylko nadzieję że tak samo jak teraz TDSOTM wydadzą inne serie Namlooka.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 14.04.2016, 10:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwie wiadomości - smutna i smutniejsza.
Smutna jest taka, że koncert w Szczecinie został odwołany. Smutniejsza, że stało się tak z powodu złego stanu zdrowia Klausa. Sad
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Skocz do: