Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polski Rock Progresywny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 10.08.2013, 23:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki ma sens takie "reunion" bez tak charakterystycznego wokalisty? Fajnie grali na Skellig i bardzo lubię ten album ale to nie Collage.
Nie lubię przesadnie narzekać ale ta wiadomość mnie nie zachwyca. Wróblewski może jest dobrym wokalistą ale mówiąc szczerze zdążył mi się już trochę osłuchać na płytach Believe i Mr Gila. Wyżej cenię Różyckiego chociaż wybitny nie jest.
Trzymam kciuki i wierzę że wyjdzie z tego coś dobrego bo Szadkowski & Gil to wyjątkowy tandem, który nigdy słabych rzeczy nie robił.
Ciekawe jednak co jest powodem takiej decyzji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.08.2013, 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgaduję, że Amirian jest powodem. W przeszłości Collage często bywał powodem :> A z tą charakterystycznością to bym nie przesadzał, charakterystyczna to była gitara Gila i teksty Szadkowskiego.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gacek

PostWysłany: 13.08.2013, 08:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem ale wokal też był ważny i przede wszystkim Amirian dobrze sobie radził z językiem angielskim. Nie robił nic na siłę w przeciwieństwie do większości rodzimych wokalistów, którzy chcąc błysnąć umiejętnościami jedynie irytują. Pod tym względem Robert jest bardzo naturalny.
Wróblewskiego jest wszędzie pełno chociaż tak jak wspomniałem na Skellig mi odpowiadał w połączeniu z Gilem i Szadkowskim.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 13.08.2013, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na koncerty się nie wybieram - poczekam na nowy materiał. Wróblewski mnie denerwuje, śpiewa bez polotu - taki sobie śpiewak - jeden z wielu

http://artrock.pl/
Powrót do góry
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 18.09.2013, 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem w necie taką notatkę o warszawskim zespole REXAST. Jestem ciekaw czy ktoś z Was ich słyszał na żywo, bo inspiracje są doprawdy przednie....

"Zespół REXAST w obecnym składzie działa od jesieni 2009.
Wszystkie utwory są kompozycjami własnymi.
Przedstawią program NIBIRU (dwa sety po 45 minut) w stylistyce fusion, funk z elementami bluesa i rocka. Inspiracją byli wszyscy najwięksi jazzu, rocka, funku m.in. : Miles Davis, Mahavishnu Orchestra, Return To Forever, Weather Report, Herbie Hancock, Chick Corea,, James Brown, SLY, Jimi Hendrix, Allan Holdsworth, Pat Metheny, George Benson, Chicago, B.S. & T.,Colosseum, Earth, Wind & Fire, Tower of Power i wielu, wielu innych"
Powrót do góry
greg66

PostWysłany: 04.10.2015, 12:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajna strona + dźwiękowe audycje o początkach rocka na Dolnym Śląsku

http://www.prw.pl/articles/view/22985/LATA-60-70
B.J.
box

PostWysłany: 29.11.2015, 14:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomysł na prezent za 10 zł. Prezent w b. dobrym guście dla miłośników muzyki i prawdziwego, poetyckiego kabaretu. Must have dla fana Skaldów, choć nie jest to progres (a może jednak jest?).
Jacek Zieliński i Skaldowie oraz artyści kabaretu Piwnica Pod Baranami - Pieśń nad pieśniami, czyli ballada człowieka o miłości (1980-81/2011)
Tekst Wiesława Dymnego, muzyka Zielińskiego, Skaldowie w klasycznym składzie + Piwnica Pod Baranami + Alibabki + Spirituals and Gospel Singers + orkiestra.

Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.02.2016, 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowy projekt gitarzysty Moon Hoax, które swego czasu kilka osób na FD zdążyło polubić. Tym razem Michał "The King" Karbowski prezentuje muzykę bliższą estetyce jazzrockowej o karmazynowym i progmetalowym zabarwieniu - czyli kilku kolejnym forumowiczom powinno to podpasować Wink

The King - Pentatonics : https://www.youtube.com/watch?v=0QdBRPOTMHE
The King - Crimson: https://www.youtube.com/watch?v=gWmh3Tbx7F4
The King - Race above the sky: https://www.youtube.com/watch?v=ZbScsO7vKaM
i jeszcze raz raz Pentatonics z perkusistą w roli głównej: https://www.youtube.com/watch?v=InW5mO6gYgU

Premiera płyty planowana jest na jesień tego roku. Michał zapytał mnie o możliwość rozesłania wici wśród znajomych, więc gdyby ktoś z was chciał i miał możliwość pomóc im trochę promocyjnie (recenzja, audycja, patronat itp.), proszę o kontakt Wink
B.J.
box

PostWysłany: 20.06.2016, 17:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skaldowie mieli dziś wypadek samochodowy. Wszyscy żyją. Są mocno poobijani. Najbardziej Andrzej Zieliński.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.06.2016, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pana Jacka Zielińskiego widziałem w tv. Wyglądał OK.
jarex
digipack

PostWysłany: 20.06.2016, 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polski rock progresywny to taki oksymoron, no poza małymi wyjątkami Wink
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 21.06.2016, 06:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej Zieliński trochę się połamał, z pękniętym kręgiem włącznie - cóż, przy dachowaniu kierowca jest najmocniej narażony :/ Najważniejsze, że lekarze dobrze rokują.
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.07.2016, 10:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przeglądałem ofertę megadiscu i trafiłem na coś takiego:

Czerwone Gitary - Spokój serca

Ponoć zapomniane "psychodeliczno-progresywne nagranie". Oczywiście znowu nie wierzę w opowieści że to niby Włosi po latach odkryli ten materiał i że Eastern Time lepiej brzmi od wydania cd z lat dziewięćdziesiątych.
Ale tutaj chodzi mi o sam longplay. Rzecz warta poznania?

Ostatnio zmieniony przez Quasarsphere dnia 17.07.2016, 11:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.07.2016, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem fanem Czerwonych Gitar, ale przeglądając nowości z Megadiscu też mnie zaciekawił ten tytuł, znaczy się czy faktycznie tak grali.
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.07.2016, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponoć winyl z początkiem lat siedemdziesiątych tak kiepsko się sprzedawał, że dali sobie raz na zawsze spokój z ambitniejszym graniem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
Strona 22 z 23

Skocz do: