Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Genesis
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 36, 37, 38  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 17.05.2007, 09:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

W pytę! Jak dla mnie mogliby jeszcze dodać "Driving The Last Spike" albo "Fading Lights". No i "Dodo / Lurker" Smile Ale setlista całkiem ładna. Pytanie tylko - na ile się to sprawdzi.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 17.05.2007, 09:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szkoda, że zabrakło czegoś więcej z Wind and wuthering - choćby Earl of mar.
Ja chętnie bym znów usłyszał ich Turn it on again medley Laughing
Tarkus

PostPosted: 17.05.2007, 10:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

E, ja nie narzekam. Jedyne, czego mi w zasadzie brak to "Dance On A Volcano". No i po cichu liczyłem na "The Musical Box", choćby finał. Ale może i na to się skuszą?
tryton65
longplay

PostPosted: 17.05.2007, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil

Na pröbach byly tez: Jesus He Knows Me, That’s All und In Too Deep.
Ponoc tez Many Too Many.
I do tego Dance On A Volcano.
I czesc Los Endos.
I The Musical Box-czesc koncowa!

Ale ten glöwny set byl wielokrotnie wykonywany.
Jak bedzie cos audio to opisze.
Tryton65
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus

PostPosted: 17.05.2007, 11:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja jestem ciekaw na ile setlista europejska będzie się różniła od amerykańskiej.
buubi
singel analogowy

PostPosted: 17.05.2007, 15:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Naprawdę jestem zaskoczony tą setlistą. Przyznam szczerze, że spodziewałem się o wiele mniej utworów nagranych przed odejściem Hacketta (czytaj: progresywnie poprawnych Wink ), a jest ich tu o dziwo całkiem sporo. Ale i tak nie zmieni to mojej decyzji o absencji na koncercie. Zaryzykuję zaczekanie na trasę w składzie z Pietrkiem (o czym muzycy nieśmiało, ale zawsze coś przebąkiwali), choćby to miało nastąpić za kilka lat. A jak się nie doczekam to cóż - pozostanie mi zakup remasterów Wink
Back to top
Tarkus

PostPosted: 31.05.2007, 12:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z cyklu : ogłoszenia drobne.

Czy ktoś z warszawskich forumowiczów wybiera się na koncert Genesis do Chorzowa i ma np. wolne miejsce w samochodzie? Jakby co, na priw zapraszam.
Tarkus

PostPosted: 05.06.2007, 10:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oto setlista z próby z Brukseli, 4 maj 2007 :

01. Behind The Lines
02. Duke's End
03. Turn It On Again
04. No Son Of Mine
05. Land Of Confusion
06. In The Cage
07. The Cinema Show.
08. Duke's Travels
09. Afterglow
10. Hold On My Heart
11. Home By The Sea
12. Follow You Follow Me
13. Firth Of Fifth
14. I Know What I Like
15. Mama
16. Ripples
17. Throwing It All Away
18. Domino
19. Los Endos

20. Tonight Tonight Tonight
21. Invisible Touch
22. I Can't Dance
23. Carpet Crawlers

I co państwo na to? Smile
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.06.2007, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Bisy" w 3/4 do chrzanu - oto co ja na to Wink
Back to top
Mariusz
kaseta "metalówka"

PostPosted: 05.06.2007, 12:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Hold On My Heart" wcale nie kojarzę, natomiast "Follow You Follow Me" po prostu nie trawię. Reszta może być, choć sporo tu listowych przebojów, ale przecież tego należało się spodziewać. Zresztą jest też pokaźna rekompensata w postaci choćby "Duke's Travels", czy "The Cinema Show" i tych pozostałych starszych kawałków. . Nie wyobrażam sobie "Ripples" bez Hacketta Embarassed . Może jeszcze kiedyś...
Back to top
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 05.06.2007, 17:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Należało się takiego rozwiązania w kwestii set-listy spodziewać. Nie wiem skąd te rozczarowania. Zestaw, który łatwo można było przewidzieć. Takie greatest hits dekady 80 na żywo. Choć dla mnie sporą niespodzianką jest obecność Ripples. Ostatni raz grali to chyba podczas The Duke Tour w 80 r. Na pewno cieszę się z obecności Duke`s Travels i Duke`s end . Mam nadzieje, że nie są to tylko dwa takty tych utworów na zasadzie drobniutkich cytatów wsadzonych między cielska pozostałych hiciorów.
Ja liczyłem na więcej kompozycji z lat 70 a szczególnie z Trick i Wind. Usłyszeć ponownie Earl of mar czy One for the wine, ewentualnie Inside and out...ale to ostatnie to już raczej nierealne marzenie. Tak samo jak to, że Phil zaśpiewa More fool me. Wink Collinsa zapytano o to na konferencji prasowej ale on tak szybko uciął sprawę, że wywołało to ogólne rozbawienie na sali.
Przypatrując się baczniej liście piosenek widać, że panowie jakby chcieli dobitniej podkreślić - o jaki okres chodzi i że Genesis to właśnie oni - a nie jakiś Gabriel...a Hackett - jaki Hackett ?. Z jednej strony na pewno szkoda. Najwidoczniej trójka muzyków starała się unikać utworów, które przywoływały by mocno te dwie postaci. A tak otrzymujemy zestaw hitów i parę ( dosłownie ) niespodzianek.
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostPosted: 05.06.2007, 21:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Inkwizytor wrote:

Przypatrując się baczniej liście piosenek widać, że panowie jakby chcieli dobitniej podkreślić - o jaki okres chodzi i że Genesis to właśnie oni - a nie jakiś Gabriel...a Hackett - jaki Hackett ?.

Niepotrzebnie dorabiasz ideologię do czegoś, czego najprawdopodobniej nie ma. Trudno oczekiwać, aby Genesis bez Gabriela i Hacketta, grał na koncertach głównie utwory z okresu, kiedy ci dwaj muzycy stanowili "trzon" zespołu.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 05.06.2007, 22:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Repertuar jest maksymalnie przekrojowy i to bardzo dobrze. Umówmy się - na koncerty Genesis nie przyjdą zboki, które domagać się będą "Supper's Ready", całego "Baranka" a na bis "The Knife" i "The Musical Box" (TAKĄ setlistą byłbym wysoce rozczarowany na granicy zniesmaczenia). Przyjdzie szeroka gama publiczności kojarząca repertuar w stopniu zróżnicowanym. Jedni tylko parę hitów, inni rozpoznają "Firth Of Fifth" już po nucie. I każdy będzie zadowolony Smile
chris
epka kompaktowa

PostPosted: 05.06.2007, 23:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Masz racje Tarkusie. „Zboki“ ktore domagaja sie wymieninego przez Ciebie repertuaru (do ktorych i ja sie zaliczam) nie chodza na koncerty Genesis, wybieraja kanadyjskiego klona pod nazwa „The Musical Box”. Wypelniaja szczelnie 2-3 tysieczne hale i przenosza sie w czasie w lata 70-te, wraz z ukochana muzyka. Jluzja jest absolutna. Wielka szkoda ze jesienne Tourne zespolu ma byc pozegnalnym.
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 06.06.2007, 05:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakie dorabianie ideologii Greggery ?. A może ja sam nie rozumiem swojego posta ? Wink . Rozumiem, że to wynik zmęczenia o tej porze. Proszę, raczej sam nie doklejaj mi ideologii, której nie zastosowałem. Gombrowicz wiecznie żywy ?.
Poza tym gdzie zasugerowałem cokolwiek o graniu tylko kawałków z okresu 70-75 ?. To jakieś nieporozumienie. Wręcz podkreśliłem o utwory z jakich płyt mi głównie chodziło ( Trick i Wind ). Mnie się set lista też podoba. Trudno było oczekiwać czegoś innego. Dla mnie i innych fanów takie zejście się muzyków na parę koncertów jest czymś wyjątkowym. Tym bardziej przy takich okazjach rośnie ciekawość co panowie wykonają i każdy ma w głowie swoje własne "marzenio-życzenia". Nie widzę w tym nic złego by gdzieś tam w głowie sobie o danych paru kawałkach nie pomyśleć i nie chcieć ich usłyszeć. Tym bardziej, że kto wie czy to nie ostatnie takie zejście się muzyków. Sądziłem, że może stworzą nowe "meddley" z lat 70/80 jak to naprawdę świetne z The way we walk. Stanęło na In the cage - i dobrze !. Choć ten utwór już bardziej kojarzy mi się z Collinsem niż z jego poprzednikiem. Pamiętam zabawny fragment wywiadu, na którym Phil wspominał, iż czasami gdy miał kłopoty z tym dość skomplikowanym tekstem to udawał, że chyba mikrofon mu siada. Jest też Firth co również przyjmuję jako niespodziankę. Ktoś wspomniał o Suppers, chyba niektórzy zapomnieli, że Collins wykonywał to po odejściu Gabriela całkiem przekonująco, na pewno inaczej - a finalną sekwencję - Apocalypse 9/8 - naprawdę porywająco podczas Invisible Touch Tour - szkoda, że na kasecie z Wembley tego zabrakło.

Raczej nie wierzę by doszło do odegrania w kwintecie "Baranka". Chyba czas już zrobił swoje a samym muzykom trudno by było zebrać potrzebną energię na wykonanie z taką werwą jak dawniej tego złożonego dzieła.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 36, 37, 38  Next
Page 2 of 38

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum