Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Problemy i sugestie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 59, 60, 61, 62, 63  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Administracja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gharvelt
digipack

PostPosted: 02.10.2017, 22:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trochę inaczej ten symbol interpretuję, być może ze względu na różne doświadczenia z innych forów/serwisów internetowych na przestrzeni lat? W niejednym miejscu w Internecie, zwłaszcza lata temu, uchodził on za przykład niestosownego zachowania. Pewnie stąd pozostała mi dezaprobata dla tych trzech znaków. Jednak toleruję je, podobnie jak wiele innych zachowań, które po prostu się przyjęły, zyskały popularność (np. różne nieprzyjemne brzmiące skróty, jak choćby dyskutowana tutaj na forum niegdyś w wątku o języku "recka" czy powszechny już dzisiaj "komp").

Czym zastępować? Nie chcę nikogo zmuszać do jakiegokolwiek zastępowania, nie było to moją intencją. Natomiast gdybym ja zabierał głos w wątku wspomnieniowym, to pewnie za najbardziej właściwe uważałbym napisanie kilku słów wyrażających smutek czy docenienie osoby zmarłej. Wszak forum to miejsce złożone przede wszystkim z wypowiedzi słownych.
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 03.10.2017, 08:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiedyś używałem tego: ['] symbolu, obecnie wolę napisać parę słów, oczywiście tylko o osobach szczególnie dla mnie ważnych (wielu nazwisk po prostu nie kojarzę). Z drugiej strony jeżeli ktoś czuje potrzebę wyrażania czci zmarłej osobie w postaci w/w symbolu - jego sprawa i nie mnie jest dane oceniać, czy to jest właściwe. Do Was apeluję tylko o wzajemny szacunek i wyrozumiałość, dzięki czemu unikniemy podobnych sytuacji.
RoryGallagher
singel analogowy

PostPosted: 03.10.2017, 15:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatni raz zabieram głos w tej sprawie. Uważam, że jeśli się kogoś szanowało i pragnie się oddać mu hołd, to warto zrobić to porządnie i poważnie - napisać te kilka słów od siebie, za co darzyło się szacunkiem tego zmarłego. A tzw. "znicz" też się może w takim poście pojawić, jako dodatek do tekstu. Tak też zresztą napisałem w pierwszym poście na ten temat, ale akurat ta część mojej wypowiedzi została całkowicie zignorowana.

Osobiście jednak uważam, że wyrażenie emocji (wyłącznie) za pomocą emotek czy innych symboli, świadczy o niedojrzałości. Szczególnie w przypadku tak poważnych tematów.
Andrzej
digipack

PostPosted: 03.10.2017, 16:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem czy w dobrym wątku piszę, bo ostatnie zamieszczone tu wpisy nieco mnie zdezorientowały.

A ja w sprawie serwera. Otóż odezwała się do mnie serwerownia aby jej znowu zapłacić. Ile? - się ich pytam. Mówią: powinieneś pan zapłacić 600, ale że się znamy tyle czasu to 20% rabatu damy - 480 + vat. Czemu tak dużo? - mówię - informatyka się rozwija to ceny powinny się zwijać, a u państwa nic tylko więcej i więcej.

Przeprowadziłem śledztwo, że ostatnio wprowadzili kategoryzację serwerów i z przyrzutu zaliczyli nas do grupy "Active Cloud Biznes". Jaki "biznes"? - pytam - jedno forum tu działa i to o zasięgu raczej niewielkim. No to się tłumaczyli, że "z difoltu" wrzucają klientów to tej kategorii.

Sprawdziłem, że istnieje grupa o nieco niższych parametrach - nazywa się "Active Cloud Mini" i jest o połowę tańsza, czyli powinno wyjść 300 + vat. Tak na moje oko, na potrzeby forum, parametry tego "Mini" powinny wystarczyć.

Pytanie: czy mam w tym kierunku prowadzić dalsze rozmowy z serwerownią? (z tym, że rabatu już bym się nie spodziewał).

Pozdrawiam.
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 03.10.2017, 16:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe ile by sobie krzyknęli np. na https://www.ovh.pl/ - zdaje się, że można tam zrobić transfer domeny. Samo forum, w zależności od silnika i możliwości technicznych to chyba raczej postawienie z kopii, oczywiście trzeba się na tym znać. Cena powinna być przystępniejsza.
Rzecz jasna wiąże się to z pracą do wykonania, nawet niemałą i to fachową, ale zaletą może być nowy, lepszy silnik forum bo ten, na którym teraz jesteśmy to staroć straszliwa.
Nic nie proponuję, głośno tylko myślę bo kompletnie się na tym nie znam. A jak zostawać to za 300 zł.

Przykłady innych silników:
http://pl.forum.synology.com/
https://forum.qnap.net.pl/
https://forum.dobreprogramy.pl/

Na powyższych Tapatalk chyba działa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 03.10.2017, 18:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę, że powinniśmy skorzystać z tego mini.
W stosownym momencie wybiorę się na żebry Cool
Dzięki, Andrzeju!
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 04.10.2017, 10:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek wrote:
Ciekawe ile by sobie krzyknęli np. na https://www.ovh.pl/ - zdaje się, że można tam zrobić transfer domeny. Samo forum, w zależności od silnika i możliwości technicznych to chyba raczej postawienie z kopii, oczywiście trzeba się na tym znać. Cena powinna być przystępniejsza.
Rzecz jasna wiąże się to z pracą do wykonania, nawet niemałą i to fachową, ale zaletą może być nowy, lepszy silnik forum bo ten, na którym teraz jesteśmy to staroć straszliwa.

Podoba mi się ten trop myślenia. Od momentu otrzymania uprawnień moderatora i wymiany wiadomości prywatnych z adminem zdałem sobie sprawę z tego, jak bardzo dysfunkcjonalne jest forum w obecnym stanie. Problemów jest multum, m.in.:
- nie można przenosić postów do istniejących tematów;
- nie można scalać tematów;
- konieczność podwójnego logowania i częste wylogowania;
- baza użytkowników zawalona tysiącami botów;
- brak shoutboxa;
- utrudnienia w rejestrowaniu nowych użytkowników.

Pozostaje nam albo męczyć się z obecnym silnikiem, próbując go jakoś usprawnić, albo zamiast pozostawać 100 lat za kulturami przedpiśmiennymi przejść na jakieś cywilizowane rozwiązania.
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 04.10.2017, 11:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest jeszcze jedna propozycja: można wykupić na miesiąc (koszt ok. 10 zł) dowolną domenę, spróbować przekopiować tam forum i potestować czy w ogóle jest to możliwe, jak by to wyglądało, czym to się je. Jak się nie uda to zapominamy całkowicie o temacie, ale przynajmniej mamy jasność.
Najważniejsze - czy jest wśród nas osoba, która się na tym zna? Same poradniki z Internetu to raczej za mało. No i nie wystarczy tylko wiedza z phpBB.
Back to top
Jakuz

PostPosted: 04.10.2017, 11:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pamiętacie przenosiny z poprzedniej lokalizacji? Czcigodny Andrzej, który nieźle zna się na phpbb nie dał rady przenieść tamtej zawartości na "rockjazz" i wszystko w zasadzie straciliśmy. Ale to były ok. dwa lata pisania na forum a teraz mamy ponad 10. Nie wiem jak Wy ale ja nie chciałbym tego stracić przy kolejnych przenosinach.
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 04.10.2017, 12:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pamiętam, jednak wtedy zdaje się nie było kopii forum i przenosiny odbywały się "ręcznie". Z tego co pamiętam, jak jeszcze miałem dostęp do panelu administracyjnego*, to teraz kopie robi się bezproblemowo.

* - a potem na szczęście zapomniałem hasła.
Back to top
Jakuz

PostPosted: 04.10.2017, 12:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Liczę, że Andrzej znajdzie chwilę i wpadnie ponownie na forum - jego uwagi będą tutaj najcenniejsze.
Back to top
Andrzej
digipack

PostPosted: 05.10.2017, 09:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czołem Koleżanki i Koledzy,

nie ukrywam, że musiałem podjąć dość szybkie działania w sprawie serwera. Termin płatności upływa 07.10.2017, a jak się okazało, przejście z Biznes na Mini wymagało trochę "zachodu" (byłem odsyłany od annasza do kajfasza) i dopiero dziś rano sfinalizowałem sprawę.

Wpisy Włodka i Jakuza widziałem od razu po ich napisaniu. W kontekście zbliżającej się daty wygaśnięcia usługi - propozycji Włodka nie analizowałem zaś post Jakuza uznałem za wiążący i przystąpiłem do realizacji zadania.

Te wczorajsze wpisy przeczytałem dopiero przed chwilą.

Zgadzam się z wszystkimi uwagami dotyczącymi problemów z aktualną wersją phpbb (z wyjątkiem figury retorycznej dotyczącej 100 lat opóźnienia względem kultur przedpiśmiennych).

W tej chwili nie mam zbyt wiele czasu ale jeżeli będziecie Państwo zainteresowani to przedstawię swoje uwagi dotyczące możliwości modernizacji.

Pozdrawiam.

PS. Co oznacza fragment "konieczność podwójnego logowania" - pytam, bo logowałem się przed chwilą i robiłem to tylko raz.
gharvelt
digipack

PostPosted: 05.10.2017, 09:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niejednokrotnie po wpisaniu oraz hasła i kliknięciu "log in" nadal pozostaję niezalogowany i muszę wykonać te czynności ponownie. Dzieje się tak zarówno na przeglądarkach, jak i z poziomu smartfona. Nie za każdym razem, ale niestety dość często, i to już od wielu miesięcy.
Back to top
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.10.2017, 09:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czasem zdarza się, że muszę się dwukrotnie logować, ale tylko wtedy, gdy strona forum jest otworzona w dwóch oknach przeglądarki, czyli podwójnie, więc de facto, nie jest to problem.
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.10.2017, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie tak samo jak u Gharvelta.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Administracja All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 59, 60, 61, 62, 63  Next
Page 60 of 63

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum